X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Krótsze terminy regulowania płatności. Na nowych przepisach skorzysta zwłaszcza mniejszy biznes

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 14:22
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie mógł karać sprawców zatorów płatniczych. Sejm pracuje nad projektem ustawy, który nadaje Urzędowi takie uprawnienia. Nowe przepisy mają wejść w życie od początku przyszłego roku.
Audio
  • Prezes UOKiK-u Marek Niechciał mówi, że ponad 80 procent polskich przedsiębiorców nie otrzymuje w terminie należności od swoich kontrahentów i wyjaśnia, że nowe prawo ma pomóc w naprawie tej sytuacji. (IAR)
  • Piotr Kudelski z ministerstwa przedsiębiorczości i technologii mówi, że skrócone zostaną niektóre terminy na regulowanie płatności. (IAR)
Nowe prawo ma sprawić, że finansowanie działalności kosztem partnerów biznesowych przestanie być opłacalne.
Nowe prawo ma sprawić, że finansowanie działalności kosztem partnerów biznesowych przestanie być opłacalne. Foto: Glow Images/East News

Prezes UOKiK-u Marek Niechciał powiedział, że ponad 80 procent polskich przedsiębiorców nie otrzymuje w terminie należności od swoich kontrahentów.

Wyjaśnił, że nowe prawo ma pomóc w naprawie tej sytuacji i sprawić, że finansowanie działalności kosztem partnerów biznesowych przestanie być opłacalne.

Piotr Kudelski z ministerstwa przedsiębiorczości i technologii zapowiedział, że skrócone zostaną niektóre terminy na regulowanie płatności. Podmioty publiczne będą musiały regulować należności w ciągu 30 dni.

Wyjątek przewidziano dla instytucji leczniczych, które nadal będą miały 60 dni na zapłatę.

Nowe przepisy zakładają szczególną ochronę dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców.

IAR, akg 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zatory płatnicze "największą barierą rozwojową MŚP". Będą nowe przepisy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 14:55
W marcu rząd przyjmie projekt ustawy dotyczący zatorów płatniczych - poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że ustawa skróci termin płatności i wprowadzi tzw. ulgi za złe długi.
rozwiń zwiń