X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Premier utracił mandat społeczny". Ekspert o sytuacji w Armenii

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 17:22
- Porozumienie pokojowe, które zostało podpisane w pierwszej połowie listopada, było jedynie zawieszeniem broni i nie przyniosło trwałego rozejmu - powiedział w Polskim Radiu 24 na temat konfliktu w Górskim Karabachu Mateusz Kubiak, ekspert do spraw Kaukazu.
Protestujący domagający się dymisji premiera Armenii Nikola Paszyniana
Protestujący domagający się dymisji premiera Armenii Nikola PaszynianaFoto: ITAR-TASS/Alexander Ryumin

- Teraz doszło do pierwszego naruszenia zawieszenia broni - podkreślił. Dodał, że były to "jedynie punktowe starcia". - Nie mamy do czynienia ze wznowieniem walk pomiędzy stronami - zaznaczył.

Ekspert powiedział także, że "w regionie według doniesień pozostają nieraz w poszczególnych miejscach terenów walk rozlokowane armeńskie bojówki".

armenia protest karabach pap 1200.jpg
Armenia: Azerbejdżan złamał zawieszenie broni w Górskim Karabachu

- Sytuacja polityczna w Armenii jest skrajnie napięta - stwierdził Kubiak. - Mamy sytuację, w której rządzący Armenią premier Nikol Paszynian utracił mandat społeczny - mówił.


Posłuchaj
11:42 _PR24_AAC 2020_12_16-16-47-32.mp3 Mateusz Kubiak o sytuacji w Armenii (PR24/Świata Pogląd)

 

Podkreślił, że "jednocześnie wszystkie siły polityczne w Armenii, także wspierane przez armeński kościół, także wspierane przed wybranych przedstawicieli diaspory ormiańskiej na świecie domagają się ustąpienia Paszyniana". Zwrócił jednak uwagę na to, że brak jest wyraźnych kandydatów, którzy mogliby w obecnej sytuacji zastąpić premiera Armenii.

Czytaj także:

W kwestii ewentualnego zastępstwa dla Paszyniana gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że "wiodącą rolę starają się odgrywać elity, które rządziły krajem przed 2018 rokiem, przy czym te elity pozostają skompromitowane w oczach społeczeństwa". - Ten okres jest kojarzony przede wszystkim z korupcją, klientelizmem, korupcją, rozkradaniem państwa - zaznaczył. - Możliwością pozostaje utworzenie tzw. Rządu Jedności Narodowej - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Świata pogląd
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Mateusz Kubiak, ekspert ds. Kaukazu
Data emisji: 16.12.2020
Godzina emisji: 16.47

itom/pr24

Czytaj także

Konflikt o Górski Karabach. Politolog: Rosja wiele zyskuje

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 21:11
- Rosjanie unikali pełnego, otwartego zaangażowania. Oczywiście wspierali Armenię, ale w sposób niesatysfakcjonujący i nieskuteczny - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, dr Agnieszka Bryc, z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Górskim Karabachu zginęli żołnierze. Wzajemne oskarżenia Azerbejdżanu i Armenii

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 14:36
- Czterech Azerskich żołnierzy zginęło w walkach z Ormianami w Górskim Karabachu - poinformowało w niedzielę ministerstwo obrony w Baku. Azerbejdżan i Armenia znów zaczęły wzajemnie oskarżać się o naruszenie zawieszenia broni, wynegocjowanego w listopadzie pod egidą Moskwy.
rozwiń zwiń