X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Armenia: służba bezpieczeństwa twierdzi, że udaremniła zamach na premiera

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 22:31
O udaremnieniu zamachu na premiera Nikola Paszyniana poinformowała w sobotę Służba Bezpieczeństwa Narodowego (SNB) Armenii. 
Nikol Paszynian
Nikol PaszynianFoto: EPA/ARMENIA GOVERNMENT PRESS OFFICE HANDOUT MANDATORY CREDIT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

SNB podała, że jej funkcjonariusze wykryli, że doszło do nielegalnego zakupu i przechowywania broni, amunicji i materiałów wybuchowych przez grupę osób z zamiarem przejęcia władzy w Armenii.

Ilham Alijew 1200 PAP.jpg
Konflikt o Górski Karabach. Prezydent Azerbejdżanu: Turcja weźmie udział w procesie pokojowym

W komunikacie SNB przekazano, że osoby te, nie zgadzające się z wewnętrzną i zagraniczną polityką państwa, zamierzały przejąć władzę, zabijając Paszyniana.

Zatrzymania opozycjonistów

Wcześniej adwokatka jednego z liderów opozycji i byłego szefa SNB Artura Wanecjana poinformowała, że został on zatrzymany pod zarzutem próby uzurpacji władzy i przygotowywania zabójstwa premiera.

"Artur Wanecjan został dzisiaj wezwany do wydziału śledczego SNB i zatrzymany” – podała na Facebooku adwokatka opozycyjnego polityka Lusine Saakjan, dodając, że władze "inkryminują mu kłamliwe podejrzenia". Działania władz adwokatka nazwała prześladowaniem politycznym

Czytaj także:

Wanecjan był w grupie 10 liderów partii opozycyjnych, zatrzymanych w czwartek za organizację protestu, którego uczestnicy wezwali Paszyniana do złożenia dymisji z powodu niekorzystnego dla Armenii porozumienia o rozejmie w Górskim Karabachu. Później zostali oni wypuszczeni - przekazała rosyjska agencja TASS.

putin free shutt 1200 .jpg
Rosyjskie siły rozjemcze znajdą się w Górskim Karabachu. Putin: Armenia i Azerbejdżan wyraziły zgodę

Porozumienie o rozejmie

Masowe protesty, których uczestnicy nazywają Paszyniana "zdrajcą", rozpoczęły się w Erywaniu po tym, gdy premier złożył podpis pod porozumieniem o rozejmie w spornym regionie. Na jego mocy Armenia wycofuje się z części kontrolowanych dotąd i zamieszkanych przez etnicznych Ormian terytoriów, a do regionu wchodzą siły pokojowe Rosji.

Nieuznawany międzynarodowo Górski Karabach, to enklawa ormiańska na terytoriach de iure będących częścią Azerbejdżanu. Jest ona zamieszkana i była dotąd całkowicie kontrolowana przez Ormian. W konflikcie o nią w latach 1991-1994 zginęło około 30 tys. ludzi.

Po 27 latach względnego spokoju, Azerbejdżan zaatakował we wrześniu zajmowane przez Ormian tereny, twierdząc, że wcześniej doszło do prowokacji ze strony ormiańskiej.

fc

Czytaj także

Rosyjski śmigłowiec zestrzelony w Armenii. Azerbejdżan deklaruje wypłatę odszkodowania

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 21:08
Rosyjski śmigłowiec bojowy Mi-24 został zestrzelony w Armenii w pobliżu granicy z Azerbejdżanem, a dwaj z trzech członków jego załogi ponieśli śmierć - poinformowało ministerstwo obrony Rosji. Azerbejdżan przyznał się do omyłkowego zestrzelenia maszyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Armenii poinformował o podpisaniu porozumienia pokojowego z Azerbejdżanem

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 23:33
Premier Armenii Nikol Paszynian podpisał porozumienie pokojowe z Azerbejdżanem w sprawie Górskiego Karabachu. Poinformował o tym we wpisie zamieszczonym na Facebooku. "Podpisałem porozumienie wspólnie z prezydentami Rosji i Azerbejdżanu. Kończy ono wojnę w regionie Górskiego Karabachu" - czytamy we wpisie.
rozwiń zwiń