X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Próba wywarcia nacisku na Polskę, by wycofała swoje weto". Cedro o uchwale parlamentu Holandii

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 17:52
- Nawet jeżeli Portugalia przejmie pierwszeństwo w prowadzeniu tych rozmów, to nadal kanclerz Merkel będzie pośrednikiem, mediatorem - oceniła w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro z Dziennika Gazeta Prawna, odnosząc się do przewodnictwa w negocjacjach nt. budżetu UE. 
Audio
  • Magdalena Cedro: pojawiły się sugestie, że kraje południa byłyby bardziej skłonne do tego, żeby ustąpić w sprawie praworządności (Świata pogląd)
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Siedziba Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: Botond Horvath / Shutterstock.com

Państwa członkowskie UE nie osiągnęły jednomyślności w sprawie wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027 i decyzji dotyczących funduszu odbudowy. Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania dostępu do środków unijnych z kwestią praworządności.

Paweł Jabłoński 1200
"Daleko do osiągnięcia porozumienia". Wiceszef MSZ o negocjacjach ws. budżetu UE

W holenderskim parlamencie przyjęto uchwałę zobowiązującą rząd do sprawdzenia, w jaki sposób Holandia mogłaby pozwać Polskę za problemy z praworządnością do Trybunału Sprawiedliwości UE. - W uchwale zwrócono uwagę na Izbę Dyscyplinarną - że wbrew środkowi tymczasowemu zastosowanemu przez TSUE nadal działa, nadal prowadzi postępowania dyscyplinarne, i że to jest wbrew orzeczeniu - poinformowała Cedro. 


Posłuchaj
10:55 światapogląd1.12.mp3 Magdalena Cedro: pojawiły się sugestie, że kraje południa byłyby bardziej skłonne do tego, żeby ustąpić w sprawie praworządności (Świata pogląd)

 

Wskazała również, że kolejnym zastrzeżeniem holenderskiego parlamentu jest "ingerencja polityczna w niezawisłość sędziowską" w Polsce. - Jest to próba wywarcia nacisku na Polskę, by wycofała swoje weto - wskazała. 

Magdalena Cedro odniosła się również do przebiegu negocjacji unijnych dot. budżetu. - Wiemy, że niemiecka kanclerz Angela Merkel stara się znaleźć jakiś kompromis - powiedziała. - Jest gotowa do poszukiwania kompromisu, również do poszukiwania kompromisu jest gotowy premier portugalski - dodała, podkreślając stanowisko kraju, które po Niemczech będzie przewodzić obradom Rady UE. 

W rozmowie zwrócono uwagę na geograficzny podział rysujący się w UE ws. kwestii praworządności. - Pojawiły się sugestie, że kraje południa byłyby bardziej skłonne do tego, żeby ustąpić w sprawie praworządności - powiedziała ekspert. - Kraje, które są za powiązaniem funduszy z praworządnością są jednak w większości - dodała. 

***

Tytuł audycji: "Świata pogląd"
Prowadził: Antoni Opaliński
Gość: Magdalena Cedro (Dziennik Gazeta Prawna)
Data emisji: 01.12.2020
Godzina emisji: 16.47

kb/PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Traktaty wskazują, że to my mamy rację". Jan Dziedziczak o praworządności i budżecie UE

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 09:00
- Traktaty łączą kraje Unii Europejskiej i sprawiają, że jesteśmy prawdziwą wspólnotą. Dlatego Polska i Węgry będą ich bronić oraz przypominać o tym Europie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Dziedziczak z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Konflikt między status quo a zachowaniem suwerenności narodowych". Talaga o UE

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 11:37
- Miażdżąca większość państw, w tym te, które są krytyczne wobec kierunku rozwoju Unii Europejskiej, chce zachowania wspólnoty europejskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga, ekspert do spraw międzynarodowych z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Unijni prawnicy nie zostawili na nim suchej nitki". Wiśniewska o mechanizmie praworządności

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 15:54
- Organy unijne powinny działać w zakresie, jaki jest im przynależny. Jasno stanowią to traktaty. Instytucje nawołujące do przestrzegania praworządności dziś forsują rozporządzenie, które absolutnie tę praworządność łamie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jadwiga Wiśniewska, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń