X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Opaliński

Żołnierze WOT zaangażowani w walkę z koronawirusem. Szeremietiew: w takich działaniach są niezastąpieni

- Od dawna mówiłem, że mogą pojawić się sytuacje nadzwyczajne, a z taką mamy do czynienia obecnie, w których formacje rodzaju Wojsk Obrony Terytorialnej będą niezastąpione - powiedział Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej. - Chwała Bogu, że zaczęto odbudowywać tego typu oddziały - dodał ekspert ds. obronności.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Romuald Szeremietiew koronawirus Koronawirus w Polsce polityka Antoni Opaliński Wojska Obrony Terytorialnej wojsko armia

Publicysta: nie można robić "clickbaitów" na śmierci ludzi tak jak "GW"

- We Włoszech ludzie umierają na skalę nieznaną od II wojny światowej. Nie można robić "clickbaitów" na śmierci ludzi tak jak "Gazeta Wyborcza". Każde media są zobowiązane do mówienia prawdy, bo Włosi teraz będą kojarzyć tę sytuację z Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Włochy pandemia media Gazeta Wyborcza Antoni Opaliński

Koronawirus w Polsce. Epidemiolog: nadal trwa etap wzrostu liczby zachorowań i zgonów

- Nawet spadek liczby osób zakażonych nie oznacza, że wirusa nie ma i już nie zakaża. Nastąpi to wówczas, gdy większa grupa naszej populacji będzie odporna po zakażeniu, przechorowaniu i wyzdrowieniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, epidemiolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce zdrowie choroba choroby zakaźne wirus wirusy pandemia Antoni Opaliński

Publicysta: tarcza antykryzysowa to ulga dla przedsiębiorców

- Dobrze się stało, że ustawa została ekspresowo podpisana. Dobrze, że zasady, które się w niej znalazły, działają już od nowego miesiąca. To zapewnia części przedsiębiorców pewien rodzaj ulgi - powiedział w Polskim Radiu 24 o tarczy antykryzysowej Mateusz Kosiński, publicysta portalu Tysol.pl. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce przedsiębiorca kryzys gospodarczy Antoni Opaliński

Prof. Żurawski vel Grajewski: obraz potęgi UE był wykreowany przez propagandę

- Unia Europejska była tworzona do innych rzeczy niż reagowanie kryzysowe. Ci, którzy wiedzieli, jaka jest jej natura, nie powinni być rozczarowani. A ci, którzy dali się uwieść temu obrazowi, naturalnie teraz reagują rozczarowaniem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Unia Europejska Włochy koronawirus COVID-19 pandemia Chiny USA

Andrzej Stankiewicz: opozycja zrezygnowała z rozmaitych trików podczas prac w Senacie

- Opozycja postawiła na szybkie wprowadzenie tego projektu. Zostanie on przyjęty przez Sejm zapewne jutro - mówił w Polskim Radiu 24 o pracach nad "tarczą antykryzysową" publicysta portalu Onet Andrzej Stankiewicz. Bieżącą sytuację polityczną powiązaną z zagrożeniem epidemiologicznym komentował także Michał Kolanko z dziennika "Rzeczpospolita".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński konstytucja Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 Sejm Senat tarcza antykryzysowa Andrzej Duda Władysław Kosiniak-Kamysz Małgorzata Kidawa-Błońska

"Tworzył mody i kreował rzeczywistość". Piotr Iwicki o zmarłym Krzysztofie Pendereckim

- To on tworzył mody, a my się do tego dostosowywaliśmy. Fenomenem było dla mnie jego wejście w muzykę chóralną. To było coś niezwykłego. Operować ludzkim głosem w tak dużej masie ludzkiej. Nie używał wtedy batuty, tylko zgodnie z tradycją dyrygował dłońmi - mówił w Polskim Radiu 24 o zmarłym Krzysztofie Pendereckim Piotr Iwicki, muzyk.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński Polskie Radio 24 POLSKA Polskie Radio MUZYKA Krzysztof Penderecki Krzysztof Penderecki w Polskim Radiu

Publicysta: koronawirus stanowi test dla naszej kasty politycznej

- Patrzymy na działania władz w sferze publicznej i większość ludzi nie myśli teraz o zmianie, lecz o jeszcze większym zaangażowaniu i odpowiedzialności. To niezły test dla naszej kasty politycznej, z której wypadną ci, którzy wykazują się nieodpowiedzialnością. - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 polityka Antoni Opaliński

Prof. Ewa Marciniak: minister zdrowia wyrasta na lidera politycznego

- Minister zdrowia Łukasz Szumowski w czasie pandemii koronawirusa stara się wprowadzać rozsądek i opanowanie. Można stwierdzić, że dzięki swoim działaniom "robi" dobrą kampanię prezydentowi Andrzejowi Dudzie - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z UW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce polityka Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia wybory prezydenckie Antoni Opaliński