X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Opaliński

Beata Płomecka: z mojej wiedzy wynika, że polski KPO będzie zaakceptowany w listopadzie

Moja wiedza jest taka - z rozmów w Komisji Europejskiej - że te pieniądze popłyną. (...) Chodzi o to, żeby w tym roku Polsce nie przepadły zaliczki. I z tego, co słyszę w Komisji Europejskiej, na dziś listopad to jest ten moment, że Krajowy Plan Odbudowy zostanie zaakceptowany - mówiła w Polskim Radiu 24 korespondentka PR w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Antoni Opaliński Beata Płomecka

"Listopad i grudzień miały być miesiącami wzrostu ekonomicznego". Irena Lasota o problemach USA

W zatoce w Los Angeles, w której zwykle bardzo sprawnie działał wyładunek statków, stoją na redzie jakieś setki transportowców, które mają produkty, które z jednej strony się psują, ale chodzi głównie o produkty, co do których nagle zaistniała panika w Stanach Zjednoczonych, że nie dotrą na czas świąt Bożego Narodzenia - mówiła w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, dziennikarka i publicystka, Polka mieszkająca na stałe w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Irena Lasota ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone GOSPODARKA ekonomia handel święta Boże Narodzenie

"Bruksela i Waszyngton biernie się przyglądały". Tomasz Grzywaczewski o sytuacji na Białorusi

- Sankcje, żeby były skuteczne, musiałyby być bardziej dotkliwe i wymierzone zarówno w Mińsk, jak i w Moskwę. A niestety reakcja Zachodu na to, co działo się na Białorusi rok temu, była absolutnie spóźniona - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz, publicysta i autor książek o Europie Środkowo-Wschodniej, Tomasz Grzywaczewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Tomasz Grzywaczewski ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka represje

Wyrok TK. Ćosić: pytanie, jak wpłynie to na rozmowy dot. KPO

- Pytanie, jakie będą konsekwencje tej decyzji, jak to wszystko wpłynie na rozmowy dotyczące  zatwierdzenia polskiego Krajowego Planu Odbudowy. W związku z wypowiedziami niektórych komisarzy sugerującymi, że jeżeli wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie będzie po myśli Brukseli, to KPO może być w tym momencie zagrożony - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Trybunał Konstytucyjny sądownictwo polityka Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Afganistan

Polsko-turecka współpraca ws. nielegalnej migracji. Wasilewski: musimy być ostrożni wobec deklaracji Turcji

-  Trudno nie odnieść wrażenia, że Turcy mogliby zrobić więcej, aby pomóc Polsce w uspokojeniu sytuacji związanej z nielegalną migracją - mówił w Polskim Radiu 24 dr Karol Wasilewski, ekspert ds. tureckich z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Zaznaczył też, że Polska powinna ostrożnie podejść do złożonych przez Turcję deklaracji pomocy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Turcja Ankara migracja granica Białoruś Antoni Opaliński

Spotkanie szefów MSZ Polski i Turcji. Olszowska: temat migracji jest ważny dla wszystkich

- Zaangażowanie Turcji w Afganistanie w dużej części wiąże się w części z tym, że Turcy nie chcą kolejnej fali migracji Afgańczyków - powiedziała w Polskim Radiu 24 Karolina Olszowska, turkolog z UJ. - Temat migracji jest ważny dla wszystkich, ale dla nas ważniejszy - oceniła.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Turcja Antoni Opaliński MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych imigranci w Europie

COVID-19 a turystyka. Karpiński: będziemy się musieli oswoić z sytuacją pandemiczną

- Jestem ogromnym sceptykiem co do ograniczania dostępu do atrakcji turystycznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekonomista, ekspert ds. turystyki z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. - Prędzej czy później będziemy musieli się chyba oswoić z sytuacją pandemiczną - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Opaliński turystyka Koronawirus w Polsce COVID-19 koronawirus pandemia epidemia

FESTIWAL NNW XIII Festiwal NNW. Jacek Karnowski: Polska jest krajem, w którym bohaterowie wyklęci wygrali

- Ten festiwal pokazuje, że jesteśmy liderem przepracowywania traum, odnoszenia zwycięstw na różnych polach. Polska jest krajem, w którym bohaterowie wyklęci jednak wygrali - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnika "Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci pamięć historia Polski społeczeństwo Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci Antoni Opaliński Polskie Radio 24 POLSKA

FESITWAL NNW IPN korzysta z narzędzia FBI do identyfikacji ofiar zbrodni totalitarnych. Szwagrzyk: jest najlepsze na świecie

- Program CODIS to w tej chwili najlepsze narzędzie na świecie do uzyskiwania identyfikacji w możliwie krótkim czasie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Szwagrzyk (dyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN). Gościem audycji był również prof. Jan Żaryn. Rozmowy zostały przeprowadzone ze studia Polskiego Radia 24 na XIII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  Instytut Pamięci Narodowej IPN FBI DNA zbrodnie sowieckie Krzysztof Szwagrzyk Jan Żaryn Antoni Opaliński Polskie Radio 24 POLSKA Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci

Marek Jurek: propozycja Donalda Tuska to atak na konstytucję

- Konstytucja jest zmienialna, ale w swojej zasadniczej strukturze, jak swoboda prowadzenia polityki przez rząd Rzeczypospolitej, musi pozostać niezmieniona. Dlatego bardzo liczę, że władze odrzucą pomysł Donalda Tuska jako element propagandy partyjnej i to propagandy w złej sprawie - powiedział w Polskim Radiu 24 były eurodeputowany Marek Jurek. 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński Marek Jurek Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

FESTIWAL NNW II RP w archiwach Polskiego Radia. "Ocalało to, co schowane"

- Z dźwiękowym zapisem II RP jest bardzo źle. W myśl postanowienia o kapitulacji, Polskie Radio przeszło w ręce niemieckie. Niemcy, w momencie, w którym przejęli rozgłośnię, zniszczyli wszystko i ocalały tylko te płyty, które zostały schowane - mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Berus-Tomaszewska, dyrektor Archiwum Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci W POLSKIM RADIU historia Polski POLSKA

FESTIWAL NNW "Chcemy, by archiwalne perły trafiły pod strzechy". Prezes Polskiego Radia o wydawnictwach historycznych

- To jest misja Polskiego Radia, żeby te perły, które mamy w archiwach dotarły do wszystkich, trafiły pod strzechy. Po to są te wydawnictwa ikonograficzno-fonograficzne, a więc płyty dźwiękowe z piękną wkładką zdjęciową, esejem, wprowadzeniem do tego, co na tych płytach jest - mówiła w Polskim Radiu 24 prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Opaliński W POLSKIM RADIU Agnieszka Kamińska Polskie Radio media publiczne POLSKA Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci

Spór wokół TK. Karski: w Niemczech sąd już kilkakrotnie uznał, iż ustawa zasadnicza stosowana jest przed przepisami UE

- Sprawa jest prosta, jasna, nie wiem, dlaczego ona się tyle ciągnie, to jeszcze bardziej nagłaśnia ten bardzo prosty wątek - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski, europoseł PiS, pytany o odroczenie decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prymatu prawa polskiego nad unijnym. - Tu nie ma nic nowego do rozstrzygnięcia - podkreślał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Trybunał Sprawiedliwości UE Karol Karski Antoni Opaliński konstytucja Polska w Unii Europejskiej Trybunał Konstytucyjny

FESTIWAL NNW "Istotna rola mediów społecznościowych". Piotr Mazurek o budowaniu postaw patriotycznych

- Młodzi ludzie częściej korzystają z mediów społecznościowych niż z tradycyjnych. To paradoksalnie pomogło środowiskom patriotycznym i konserwatywnym w dotarciu do dużej grupy młodych osób - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej.
Zobacz więcej na temat:  Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci POLSKA Polskie Radio 24 społeczeństwo festiwal filmowy polityka Antoni Opaliński