X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Opaliński

"Projekt, który wprowadza bardzo restrykcyjne państwo". Tomasz Wróblewski o "Fit for 55"

- To jest projekt, który niezależnie od tego, czy rzeczywiście będzie skutkował ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych do 2030 r., czy nie, wprowadza bardzo restrykcyjne państwo, które będzie wszystkim narzucało, jak żyć - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska Europa Unia Europejska klimat środowisko katastrofa ekologiczna Antoni Opaliński Tomasz Wróblewski Polskie Radio 24

"Amerykanie pokazali Putinowi, że jego polityka działa". Przybylski o Nord Stream 2

- Władimir Putin wygrał bardzo ważny spór. Amerykanie pokazali Putinowi, że jego polityka faktów dokonanych działa i jeśli Putin coś zrobi, to trudno jest go zatrzymać - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Przybyski, publicysta "Do Rzeczy" i były korespondent w USA, komentując porozumienie rządów Niemiec i USA w sprawie gazociągu Nord Stream 2. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Antoni Opaliński USA Nord Stream 2 Rosja bezpieczeństwo energetyczne Joe Biden Władimir Putin

"Wciąż te same tezy". Prof. Marciniak o najnowszym artykule Putina

- Ten tekst o jedności Rosjan i Ukraińców to stwierdzenie Putina o jednym narodzie, który jest sztucznie podzielony. Jest w nim mowa także o Białorusinach. To nie jest nowa teza. Ona już od wielu lat pojawiała się w jego wystąpieniach publicznych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Marciniak (sowietolog, ambasador RP w Moskwie w latach 2016-2020).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Białoruś Rosja Władimir Putin Ukraina Kreml HISTORIA

"Ciężko dostrzec sens tych działań". Kamil Goral o unijnym projekcie "Fit for 55"

- Mam wrażenie, że my Polacy jakbyśmy przechodzili obok tematu "Zielonego Ładu" w tej dyskusji publicznej, tzn. jest to wkomponowane w pewną narrację, coraz więcej firm wpisuje to w swoją strategię marketingową. Można zobaczyć dzieci biegające po łące, można zobaczyć wysychające jeziora w różnych reklamach - i to ma nas zmotywować do tego, żebyśmy się zaangażowali w tej projekt. Natomiast mało kto mówił o kosztach - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Goral z Forum Polskiej Gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Europa Unia Europejska Rada Unii Europejskiej Komisja Europejska klimat emisja co2

Demonstracje na Kubie. Prof. Katarzyna Dembicz: tragiczna sytuacja gospodarcza kraju

- Dziś na Kubie bardzo trudno jest zaopatrzyć się w podstawowe produkty spożywcze, jak i higieny osobistej. To, co się dzieje na Kubie, to powtórka z 1994 r., kiedy ludzie ze względu na sytuację wyszli na ulice, krzycząc, że chcą wolności, ale i chleba - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Katarzyna Dembicz, Uniwersytet Warszawski.
Zobacz więcej na temat:  wojsko bezpieczeństwo NATO Stany Zjednoczone ŚWIAT Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Ameryka Środkowa Kuba

"Walczymy o dobrobyt Polaków". Marcin Duszek (PiS) o Polskim Ładzie

- To, że chcemy się ująć za biedniejszą częścią społeczeństwa, powinno być doceniane i poważnie traktowane również przez bogatszych. Propozycje wdrażane w Polskim Ładzie będą podnoszone w najbliższych tygodniach - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Marcin Duszek (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA Polski Ład Prawo i Sprawiedliwość podatki Antoni Opaliński

"To nie był spacer, a złożona operacja". Marcin Wikło o kampanii Andrzeja Dudy w 2020 roku

- To nie było tak, jak wiele osób przewidywało, że tak naprawdę reelekcja Andrzeja Dudy, to będzie formalność, on sobie pojedzie to tu, to tam, spotka się, pomacha, uściśnie parę dłoni i to się samo zrobi. Absolutnie nie - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marcin Wikło, autor książki "Operacja Duda 2020. Tajemnice kampanii".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Wikło POLSKA polityka Antoni Opaliński Andrzej Duda prezydent wybory prezydenckie 2020

"USA zaczynają traktować Niemcy jako lidera Europy". Dr Winkler o polityce administracji Bidena

- Pytanie, czy taki wybór obrony amerykańskich interesów przyniesie rezultaty, Niemcy chcą jednocześnie z wykorzystaniem pozycji oferowanej im przez Amerykanów, prowadzić biznes zarówno z Rosją, jak i Chinami - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler (Uniwersytet Warszawski), komentując zacieśnienie relacji USA - Niemcy po objęciu prezydentury w USA przez demokratę, Joe Bidena. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Trójmorze Stany Zjednoczone USA Europa Środkowa Niemcy Antoni Opaliński

"Zintensyfikuje działania Zjednoczonej Prawicy". Jastrzębowski o powrocie Tuska do polskiej polityki

- PiS i Zjednoczona Prawica z całą pewnością nie może zasypiać gruszek w popiele, ponieważ sondaże, które obserwujemy (…) mówią, że gdyby wybory były dzisiaj, obóz rządzący je przegrywa, Hołownia razem z PO mają przewagę nad Zjednoczoną Prawicą - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski ("Salon24"). W debacie wzięli udział również Andrzej Potocki ("Sieci") oraz Krzysztof Bałękowski ("Super Express").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Antoni Opaliński

"Miejsce wpisane w nasze dzieje i historię". Prof. Wysocki o odbudowie Pałacu Saskiego

- Pałac Saski wpisał się nie tylko w naszą kulturę polityczną. To Jan Andrzej Morsztyn zbudował ten pałac, August II Mocny go przebudował, był perłą na Osi Saskiej, stanowił miejsce szczególne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wiesław Wysocki, historyk, (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Pałac Saski Warszawa II wojna światowa historia Polski społeczeństwo Antoni Opaliński