X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Skutek donosów totalnej opozycji". Tomasz Latos o sporze Polski z Komisją Europejską

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 20:12
- Im większa frustracja związana z tym, że pewne środowiska "totalnej opozycji" - jak sami siebie przecież tak nazwali - nie mają władzy i nie ma bliskiej perspektywy przejęcia tej władzy, tym większe i bardziej brutalne ataki na Polskę w Brukseli i w ogóle na całym świecie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, komentując spór między Polską a Unią Europejską ws. reformy sądownictwa.
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PR24/AK

Należy wyciągać wnioski ws. efektywności funkcjonowania instytucji sądowniczych, w tym Izby Dyscyplinarnej SN. Jeśli parlament uzna, że trzeba coś zmienić w tym obszarze, to tak, ale absolutnie nie dlatego, że ktoś z UE sobie tego życzy - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. O sporze między Polską a Komisją Europejską w sprawie reformy sądownictwa mówił poseł Tomasz Latos.

Piotr Muller free 663.jpg
Działalność Izby Dyscyplinarnej SN. Müller: należy wyciągać wnioski ws. efektywności instytucji sądowniczych

Czytaj również:

"Próba poszerzenia kompetencji"

Gość PR24 podkreślił, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uzurpuje sobie prawo do decydowania w sprawach, co do których Polska nie przekazała Unii Europejskiej kompetencji. - Nie było takiej zgody również innych państw - dodał.

- To jest próba, bezceremonialna, ostra, agresywna próba poszerzenia tych kompetencji zgodnie z pewną ideologią lewicową, która dominuje w Brukseli, Strasburgu, Luksemburgu, wszystkich strukturach unijnych. Jednocześnie to też próba dyscyplinowania takich krajów, jak Polska, wskutek również donosów, które nasi europosłowie, czy szerzej cała totalna opozycja, składają regularnie w Brukseli, przy okazji dezinformując całe tamtejsze środowisko polityczne, a także środowisko związane z mediami. Przekazywana jest permanentnie nieprawda - mówił Tomasz Latos.

"Im gorzej, tym lepiej"

Poseł PiS stwierdził, że między politykami opcji rządzącej i opozycji naturalne są różnice i spory, ale "jednak polska racja stanu powinna być najważniejsza". - A niektórzy uważają - i próbują to wprowadzić w czyn - że "im gorzej, tym lepiej" - dodał.

eastnews trybunał konstytucyjny 1200.jpg
"Ma przypomnieć, że Polacy rządzą w swoim kraju". Kluby "GP" zapowiadają manifestację przed siedzibą TK

- Im większa frustracja związana z tym, że pewne środowiska "totalnej opozycji" - jak sami siebie przecież tak nazwali - nie mają władzy i nie ma bliskiej perspektywy przejęcia tej władzy, to tym większe i bardziej brutalne ataki na Polskę w Brukseli i w ogóle na całym świecie - stwierdził Tomasz Latos, dodając, że w ten schemat idealnie wpisuje się działalność Donalda Tuska.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:06 PR24_mp3 2021_07_26-19-05-40_Latos.mp3 Tomasz Latos o sporze Polski z KE ws. reformy sądownictwa w Polsce ("Stan rzeczy" / PR24)

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Gość: Tomasz Latos (PiS)
Data emisji: 26.07.2021
Godzina emisji: 19.06

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

"Musimy tworzyć swoje precedensy". Tomasz Sakiewicz o sporze Polski z UE

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:46
- Parę rzeczy możemy zrobić. Próbujemy dogadać się z innymi krajami. Można dokonać obstrukcji wszystkich decyzji unijnych, które będą następować w najbliższym czasie (...). Powinniśmy się też my zastanowić, na ile my możemy zablokować pieniądze dla Unii, bo możemy, to nie jest tak, że nie możemy. I musimy tworzyć precedensy - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"), Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystkie dokumenty wychodzą z tezami". Prof. Zbigniew Krysiak o sporze Polski z KE

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 13:30
- W Komisji Europejskiej jest dominacja Niemców na stanowiskach kierowniczych. Wiemy, że to kierownicy, dyrektorzy mają głos decydujący. Wszelkie dokumenty, wychodzące do obrad Parlamentu Europejskiego, wychodzą z Komisji. I one są tam już z tezami, z wnioskami. A Parlament Europejski - proszę się nie obrazić - jest maszynką do głosowania - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana, komentując spór między KE a Polską ws. reformy sądownictwa.
rozwiń zwiń