X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nakręceni". "Eddie Murphy jest aktorem wybitnym, głęboko ludzkim w tym, co robi"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 22:30
W audycji "Nakręceni" Piotr Gociek i Łukasz Adamski skupili się na trzech produkcjach. Na początku na widelec wzięli opowieść o jednym z najsłynniejszych artystów Stanów Zjednoczonych lat 60. i 70. Następnie odwiedzili nietypową rodzinę i wreszcie kobietę, która zmieniła swoje życie o 180 stopni.
Audio
  • 31.10.19 "Nakręceni - magazyn premier filmowych" (PR24)
Kadr z filmu Nazywam się Dolemite
Kadr z filmu "Nazywam się Dolemite"Foto: netflix.com/mat. prom.

Rudy Ray Moore - postać, która na przełomie lat 60. i 70. stworzyła swoje sceniczne alter ego, Dolemite, które stało się fenomenem komediowej sceny wśród czarnoskórej publiczności w Los Angeles. Jego występy oraz humor były mocno zakorzenione w afroamerykańskim folklorze. W roli głównej wystąpił Eddie Murphy. Oprócz niego w filmie pojawią się Wesley Snipes, Craig Robinson, Mike Epps, Titus Burgess oraz Da'Vine Joy Randolph.

Joker screenshot yt-1200.jpg
"Nakręceni". "Joker" - opowieść o tym, kim jest antagonista Batmana

- Nie obraziłbym się, gdybym mógł ten film w prawdziwym kinie obejrzeć. Myślę, że możemy się doczekać i paru nominacji Oscarowych. Zdziwiłbym się bardzo, gdyby Akademia nie dostrzegła świetnej roboty, jaką zrobił Eddie Murphy. Mowa tutaj oczywiście o "Dolemite", który opowiada o życiu nieżyjącego już artysty, wokalisty, stand-upera, pod koniec także aktora - mówił Piotr Gociek. - Eddie Murphy, który wcielił się postać Dolemite'a jest aktorem wybitnym, plastycznym, fantastycznie wcielającym się w role, głęboko ludzkim - dodał publicysta.

Rudy Ray Moore to był afroamerykański (mówiąc takim ładnym, politycznie poprawnym językiem) człowiek-orkiestra. Moim zdaniem bez niego nie byłoby wielu gatunków muzycznych, które zawładnęły amerykańską popkulturą. Rudy Ray Moore był z jednej strony komikiem, bardzo niegrzecznym i wulgarnym stand-uperem, który na dodatek nagrywał swoje płyty winylowe - tak odniósł pierwsze sukcesy. Co ważne, był również prekursorem tzw. bitw raperskich. Bez niego nie byłoby również tego brutalnego afroamerykańskiego kiczowatego kina - stwierdził Łukasz Adamski.

Podczas rozmowy dyskutowano również nad filmami "Rodzina Addamsów" oraz "Nieplanowane".

***

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Magazyn "Nakręceni" prowadzili Łukasz Adamski i Piotr Gociek.

Polskie Radio 24/pb

_____________________

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 22.06

Czytaj także

"Marianne" – francuski horror w amerykańskim sosie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 11:34
– Francuskie to mogą być komedie, wina, sery, legendarna odwaga w czasie drugiej wojny światowej i rosyjski Gérard Depardieu. Ale horror? – zastanawia się Łukasz Adamski. "Marianne" to wyprodukowany we Francji serial grozy, który od 13 września można oglądać na jednym z popularnych serwisów streamingowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nakręceni". Kino letnie na jesienne wieczory

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 22:30
W audycji "Nakręceni" Piotr Gociek i Łukasz Adamski recenzowali trzy premiery: polskiej produkcji "Ikar. Legenda Mietka Kosza", kontynuację serialu serwisu Netflix "El Camino. Film «Breaking Bad»" oraz wypuszczony na DVD film "Najlepsze lata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nakręceni". "Obywatel Jones" jako zaskakujący film antykomunistyczny

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 22:30
W audycji "Nakręceni" Piotr Gociek i Łukasz Adamski recenzowali trzy premiery: "Obywatela Jonesa" w reżyserii Agnieszki Holland, film "Van Gogh. U bram wieczności" oraz sequel Zombieland z 2009 r., zatytułowany "Zombieland: Kulki w łeb".
rozwiń zwiń