X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kuba Więcek: po szczęście trzeba wyjść ciężką pracą

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 14:53
Ma zaledwie 24 lata i całą gamę wielkich, muzycznych sukcesów. Koncertuje na całym świecie, podbijając serca publiczności. W kwietniu 2019 wydał kolejną, drugą płytę w legendarnej serii "Polish Jazz". Jak na swoje osiągnięcia zapatruje się sam Kuba Więcek? Czym jest dla niego sukces? Co w życiu muzyka jest dla niego najtrudniejsze i jak walczy o życiowy balans? 

Kuba Więcek, saksofonista i kompozytor jazzowy, coraz prężniej zdobywa rynek muzyczny - polski i zagraniczny.

W 2017 roku wydał swój pierwszy album "Another Raindrop". Płyta ukazała się w prestiżowej serii "Polish Jazz", co uczyniło go pierwszym od 28 lat debiutantem w tym wydawnictwie i najmłodszym w całej jego historii. Potem posypały się pochlebne recenzje oraz liczne nagrody, między innymi Fryderyk 2018 i Mateusz Trójki. Po 2 latach podróży, tras koncertowych i muzycznych doświadczeń, Więcek wrócił z nowym albumem - "Multitasking". Mimo wysoko postawionej poprzeczki i wygórowanych oczekiwań słuchaczy, szturmem zdobył jazzowy rynek muzyczny. Czy taki sukces da się zaplanować? 

- Kiedy nie miałem jeszcze dostępu do zbyt wielu muzyków, to na YouTube oglądałem wywiady z różnymi ludźmi, jakieś porady moich mistrzów. To było dla mnie ważne, jak się przeprowadziłem do Warszawy, żeby robić co mogę. Wiedziałem, że samo ćwiczenie w domu jest fajne, ale chcę z tym jednak wyjść do ludzi. Wydaje mi się, że gdybym tego nie robił, to te wszystkie rzeczy by się nie stały - opowiada o swoich doświadczeniach Kuba Więcek. 

Muzyk powiedział również o tym, jak postrzega swój sukces, nad czym najwięcej pracuje i co sprawia mu największą trudność. - To nie jest łatwe życie, bycie muzykiem. Nie jest też łatwe to, żeby to robić i pozostać w zgodzie z samym sobą. Łatwo jest poświęcać ważne rzeczy, o których akurat nie myślimy, na koszt rzeczy, do których właśnie dążymy. Nie mierzę sukcesu w nagrodach, a w dotarciu do samego siebie - opowiada młody muzyk. 

Czym dla Kuby Więcka jest sukces? Jaka rada na zawsze zmieniła jego życie? Co jest dla niego najważniejsze i gdzie widzi się za 20 lat? 


Joanna Czekajewska

Zobacz więcej na temat: KULTURA MUZYKA Jazz koncert
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak