X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Korzystna dla obu stron". Prof. Domański o współpracy Kukiz'15 z PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 18:07
- PiS jest naturalnym wyborem dla Pawła Kukiza - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, komentując doniesienia o możliwej współpracy Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwością. 
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PolskieRadio.pl/MR

Paweł Kukiz powiedział, że rozmowy jego ugrupowania z Prawem i Sprawiedliwością toczą się na kilku płaszczyznach. Jarosław Sachajko spotyka się z przewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem ws. legislacyjnych dot. Nowego Ładu. Były wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka rozmawia z szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim o kwestiach politycznych. - Dla nas ten Nowy Ład to są przede wszystkim zmiany ustrojowe, zmiany w legislacji takie, że rzeczywiście wychodzimy z państwa postbolszewickiego i wchodzimy w ideę państwa demokratycznego, obywatelskiego, a postulaty obywatelskie to dla nas podstawa - tłumaczył Kukiz. Dodał, że jeżeli PiS zagwarantuje realizację jego postulatów z 2015 roku, to jest gotów na bardzo wiele ustępstw.

Paweł Kukiz PR free 1200.jpg
"Dyskusja z ważnym wolnościowym środowiskiem". Poseł PiS o rozmowach z Pawłem Kukizem

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 nawiązanie aliansu z PiS leży w interesie Pawła Kukiza. - Podniosłoby to rangę Kukiz'15 na scenie politycznej. Jeżeli partia rządząca wchodzi w tego typu rozmowy, to znaczy, że Paweł Kukiz coś znaczy i trzeba się z nim liczyć. Poza tym perspektywy jego funkcjonowania na scenie politycznej sprowadzają się do obozu Zjednoczonej Prawicy. Do PSL nie wróci, z PO i Lewicą nie będzie współpracował. PiS jest naturalnym wyborem dla Kukiza - powiedział prof. Henryk Domański. 

Podkreślił, że takie rozwiązanie jest również korzystne dla PiS. - Współpraca z Kukiz'15 może być formą nacisku na Porozumienie i Solidarną Polskę. Trochę na zasadzie, że "jeżeli chcecie opuścić Zjednoczoną Prawicę, to mamy w zanadrzu Pawła Kukiza". Nie traktowałbym tego jednak jako szantażu, tylko wzmocnienia Zjednoczonej Prawicy - podsumował socjolog.  

Posłuchaj
21:40 PR24_mp3 2021_03_21-17-06-00.mp3 Prof. Henryk Domański gościem Jerzego Jachowicza (Przekładaniec Jachowicza)

Kukiz'15 i PSL rozstali się w listopadzie 2020 roku. Bezpośrednią przyczyną było głosowanie posłów PSL za uchwałą Sejmu popierającą strategię negocjacyjną rządu przed szczytem w Brukseli z 10-11 grudnia.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Gość: prof. Henryk Domański (socjolog, PAN)
Data emisji: 21.03.2021
Godzina emisji: 17.05

PR24/tj

Czytaj także

"Spraw wspólnych jest naprawdę dużo". Buda o rozmowach Zjednoczonej Prawicy z Kukiz'15

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 08:13
- Rzecz w tym, żebyśmy w istotnych sprawach się zgadzali, mieli wspólne stanowisko, tego dotyczą rozmowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, odnosząc się do rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy z politykami Kukiz'15.
rozwiń zwiń