X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fotografia sportowa. Maja Sokołowska: najważniejsze to poznać specyfikę danego sportu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 11:35
- Zawsze starałam się, żeby moje zdjęcie było estetyczne i ciekawe w formie, w układzie, rysunku danej postaci. Musiałam dobrze poznać każdą z dyscyplin, żeby wiedzieć, kiedy robić zdjęcia - przyznała w audycji "Głębia ostrości" Maja Sokołowska, fotograf zajmująca się od blisko pół wieku fotografią sportową.
Leszek Kucharski, tenisista stołowy, późniejszy dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy, 1975
Leszek Kucharski, tenisista stołowy, późniejszy dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy, 1975Foto: Maja Sokołowska

Maja Sokołowska pracowała jako fotoreporter w czasopiśmie "Sportowiec". Okładkę tego popularnego tygodnika, który rozchodził się w nakładzie 200 tys. egzemplarzy, niejednokrotnie ilustrowały zdjęcia gościa audycji.

Ania Ready Histeryczne Kobiety 1200.jpg
Białystok Interphoto 2021. Połączenie fotografii Anny Ready z powieścią Sophie Gaudier-Brzeskiej

- "Magazyn ilustrowany sportowiec" w równej mierze zamieszczał materiały pisane przez dziennikarzy, jak i fotoreportaże czy zdjęcia ilustracyjne do materiałów - tłumaczyła Sokołowska. Dodała, że okładki były wisienką na torcie ich pracy.

Gość audycji opowiedziała o emocjach, które towarzyszyły publikacji jej pierwszego zdjęcia w tygodniku. - Byłam niesamowicie dumna, chociaż wtedy jeszcze nie byłam fotoreporterem. Byłam laborantką, pracowałam dla innych fotoreporterów redakcyjnych - mówiła.

O pasji, jaką była dla niej fotografia, ale także o samej pracy i atmosferze w redakcji na ul. Mokotowskiej. W rozmowie więcej o samej pracy reporterskiej przy poszczególnych dyscyplinach sportowych oraz książce autorstwa Moniki Szewczyk-Wittek "Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek", której Maja Sokołowska jest jedną z bohaterek.

Posłuchaj
21:58 PR24_mp3 2021_10_19-22-07-22.mp3 Maja Sokołowska o fotografii sportowej ("Głębia ostrości"/Polskie Radio 24) 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Głębia ostrości" 

Prowadziła: Iga Niewiadomska 

Gość: Maja Sokołowska

Data emisji: 19.10.2021

Godzina emisji: 22.07

st

Czytaj także

"Dychotomia" tematem Białystok Interphoto 2021. Grzegorz Jarmocewicz: to wymiana myśli

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 10:30
- Białystok Interphoto od samego początku istnienia stawia na wielokulturowość. Jest on swego rodzaju pomostem pomiędzy tym, co jest na Wschodzie, a tym, co jest na Zachodzie. W pewnym sensie jest to wymiana myśli, ale z drugiej strony tutaj szukamy zawsze elementów wspólnych - powiedział w audycji "Głębia ostrości" Grzegorz Jarmocewicz, fotograf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Fotografii Interphoto w pandemii. Dyrektor artystyczny: rok temu nie wiedzieliśmy, co się wydarzy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 09:17
- Obecna edycja jest inna. Jeszcze rok temu nie wiedzieliśmy, co może się wydarzyć. Teraz trochę się do tego przyzwyczailiśmy i wiemy, jak się zachowywać w danej sytuacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Jarmocewicz, dyrektor artystyczny festiwalu.
rozwiń zwiń