X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Studium Fotografii ZPAF. Grudzień: chodzi o to, żeby coś poczuć oglądając zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 12:04
Gościem audycji "Głębia Ostrości" był fotograf Andrzej Grudzień, dyrektor i wykładowca Studium Fotografii ZPAF w Warszawie, a także członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) i stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Praca z cyklu Infrared, wykonana w podczerwieni.
Praca z cyklu "Infrared", wykonana w podczerwieni.Foto: Andrzej Grudzień

W swojej pracy fotograficznej Andrzej Grudzień często stosuje techniki alternatywne. Wykonuje zdjęcia w podczerwieni, używa też fotografii otworkowej. Podczas drugiej edycji Dni Fotografii Alternatywnej można było zobaczyć jego autoportrety wykonane w technice pinhole i Polaroid. Jeden z "otworkowych" autoportretów wyróżniono w konkursie Portret Prawdziwy 2019.

Głębia1200
Historia jednego zdjęcia. Maks Skrzeczkowski o swojej zwycięskiej fotografii

W rozmowie z Igą Niewiadomską opowiedział o swojej pracy jako wykładowca w Studium Fotografii ZPAF i charakterze edukacji w tym miejscu. - To jest trochę inny sposób uczenia się - to jest indywidualny rozwój, poszukiwanie w sobie wyrazu artystycznego poprzez fotografię - powiedział Grudzień. Podkreślił, że bardzo często zdarza się, że ludzie wstydzą się pokazywać swoje prace, bo czują, że nie są dostatecznie doskonałe i wyznał, że sam miał z tym problem w przeszłości. - Dzisiaj bardzo chętnie pokazuję zdjęcia. Mało tego - proszę, żeby ktoś je oglądał i powiedział, czy czuje coś oglądając te zdjęcia. Także zachęcam naszych studentów, żeby pokazywali, dyskutowali o swojej fotografii, bo po to przychodzą do studium, żeby się rozwijać - stwierdził.

Czytaj także:

Posłuchaj
23:39 PR24_mp3 2021_09_21-22-06-19.mp3 Andrzej Grudzień o swoich inspiracjach fotograficznych oraz edukacji ("Głębia ostrości"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja"Głębia ostrości" 

Prowadziła: Iga Niewiadomska 

Gość: Andrzej Grudzień (fotograf)

Data emisji: 21.09.2021

Godz. emisji: 22.05

st

Czytaj także

"Okazja do poznania historii fotografii". Nina Giba w PR24 o festiwalu w Rybniku

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 13:30
- Trzeba wykorzystać czas, jaki mogą nam poświęcić ci, którzy przecierali szlaki w dziedzinie fotografii. Należy ich słuchać, spotykać się z nimi i wykorzystywać każdą okazję do poznawania tej historii fotografii, która jest kanonem - mówiła w Polskim Radiu 24 Nina Giba (organizatorka Rybnickiego Festiwalu Fotografii). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pływająca camera obscura, kilkadziesiąt wystaw i warsztatów. Katarzyna Gębarowska o Vintage Photo Festival 2021

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 13:50
- W tym roku high lifem w przestrzeni miasta jest projekt Macieja Markowicza, który płynie do nas z Berlina, 500 km przez Odrę, Wartę skonstruowaną przez siebie barką, przekształconą na camerę obscura. Jest to taki pływający aparat fotograficzny - mówiła Katarzyna Gębarowska (dyrektorka Vintage Photo Festival). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dychotomia" tematem Białystok Interphoto 2021. Grzegorz Jarmocewicz: to wymiana myśli

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 10:30
- Białystok Interphoto od samego początku istnienia stawia na wielokulturowość. Jest on swego rodzaju pomostem pomiędzy tym, co jest na Wschodzie, a tym, co jest na Zachodzie. W pewnym sensie jest to wymiana myśli, ale z drugiej strony tutaj szukamy zawsze elementów wspólnych - powiedział w audycji "Głębia ostrości" Grzegorz Jarmocewicz, fotograf.
rozwiń zwiń