X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Monika Krzyszkowska: fotografia to spotkanie z drugim człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 08:00
- Z tych spotkań płynie motywacja, energia, a obraz jest albo przyczyną, albo konsekwencją - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Krzyszkowska, która zdobyła w tym roku I nagrodę w kategorii Kultura i Rozrywka w konkursie Grand Press Photo.
Fot. Monika Krzyszkowska, z cyklu nagrodzonego w kategorii Kultura i Rozrywka w konkursie Grand Press Photo
Fot. Monika Krzyszkowska, z cyklu nagrodzonego w kategorii Kultura i Rozrywka w konkursie Grand Press PhotoFoto: Monika Krzyszkowska

Monika Krzyszkowska zdobyła w tym roku I nagrodę w kategorii Kultura i Rozrywka w konkursie Grand Press Photo. Z wykształcenia romanistka, absolwentka paryskiej Sorbony, jako fotograf zajmuje się reportażem, dokumentem i fotografią uliczną. Jest również finalistką takich konkursów jak "Polska ulicznie" 2015 i 2016 oraz Leica Street Photo (2014).

Posłuchaj
22:43 _PR24_AAC 2020_09_08-22-06-09.mp3 Reportaż, dokument i fotografia uliczna - Monika Krzyszkowska (Głębia Ostrości)

rycerska.jpg
Jolanta Rycerska: jeden obraz pozwala pokazać i powiedzieć tak wiele

"Historia opowiedziana jednym zdjęciem"

Nagrodzony projekt pokazuje pracowników zaplecza teatru, których nie widzimy na co dzień, a którzy stoją za spektakularnymi efektami widocznymi potem na scenie. Z Moniką Krzyszkowską rozmawiała Iga Niewiadomska.

- Fotografia jest dla mnie spotkaniem z drugim człowiekiem - powiedziała artystka w Polskim Radiu 24.

Monika Krzyszkowska opowiedziała między innymi o początkach swojej pasji. - Moja przygoda z fotografią zaczęła się od fotografii ulicznej. Jedną z jej cech charakterystycznych jest to, że jest to historia opowiedziana jednym zdjęciem - tłumaczyła.

- Ale po jakimś czasie zaczyna brakować opowiadania jakiejś dłuższej historii. Tak było z teatrem, do którego trafiłam wiele lat wcześniej - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Głębia ostrości"

Prowadząca: Iga Niewiadomska

Gość: Monika Krzyszkowska (fotograf)

Data emisji: 08.09.2020

Godzina emisji: 22.06

ks

Czytaj także

"Kraków na styku trzech epok". Wyjątkowa wystawa przed Świątynią Opatrzności Bożej

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 16:45
"Kraków na styku trzech epok 1939-1945 - w obiektywie Pawła Bielca" to tytuł nowo otwartej wystawy przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie. Ekspozycja przedstawia życie Krakowa przed wybuchem II wojny światowej, okupację niemiecką, a następnie sowiecką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jindřich Štreit: ważny jest dla mnie człowiek, jego problemy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 09:01
- Zależy mi, aby moje fotografie były uniwersalne, tak jak życie ludzi. Obojętnie czy w Japonii, czy w Czechach, człowiek, idąc do pracy czy do kościoła, myśli o tych samych sprawach. Zależy mi na uniwersalności przekazu - mówił w rozmowie z Igą Niewiadomską Jindřich Štreit, fotograf i wykładowca.
rozwiń zwiń