X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Czarnecki: fotografia jest wyzwaniem 

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 12:49
- Przy niesamowitych możliwościach technicznych, kreacji i świecie wirtualnym, gdy pojawiły się wspaniałe narzędzia do realizacji fotografii, staram się w miarę możliwości nadążać, uczyć nowych rzeczy i wykorzystywać dla wizualizacji własnych pomysłów - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Marek Czarnecki. 
Audio
Nagradzane zdjęcie panoramiczne z cyklu Nasz Bezpieczny ŚwiatOur safe world, 2013
Nagradzane zdjęcie panoramiczne z cyklu "Nasz Bezpieczny Świat"/"Our safe world", 2013Foto: Marek Czarnecki

Marek Czarnecki uważa, że fotograf jest dobry jak jego ostatnie zdjęcie. - Chodzi o pomysł na ciągłą pracę nad sobą, samodoskonalenie się. Dla mnie i mojej muzy żony Jadwigi, fotografia jest wyzwaniem - tłumaczył. 


markowski1200.jpg
Fotograf Stanisław Markowski. W poszukiwaniu straconego czasu

Wyjaśnił, że dużą wagę przywiązuję również do wysłuchiwania opinii na temat swoich prac. - Fotografia rozwija się niesamowicie, wielu młodych fotografów wkracza w życie z niesamowitymi pomysłami. Zdobywane od czasu do czasu nagrody są potwierdzeniem, że moją praca zyskuje uznanie na świecie. Ciągła doskonałość polega na tym, że każdy następny projekt powinien być lepszy, bardziej irytujący czy poruszający - powiedział gość Polskiego Radia 24. 

Marek Czarnecki ma na swoim koncie osiem Oskarów, nagród przyznawanych przez stowarzyszenie The Master Photography Association w Wielkiej Brytanii. Jego pasją jest fotografia panoramiczna, choć nie stroni od prac krajobrazowych, architektonicznych czy zdjęć reklamowych.  W 2012 roku na The EPSON International Photographic Pano Awards przyznano mu III miejsce wśród 50-ciu najlepszych fotografów panoramicznych na świecie. Medal zdobyło też zdjęcie panoramiczne z autorskiego projektu "Nasz Bezpieczny Świat"/"Our safe world", którego inauguracja odbyła się w 2013 roku.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Głębia ostrości"
Prowadzący: Iga Niewiadomska
Goście: Marek Czarnecki
Data emisji: 10.03.2020
Godzina emisji: 22.06

Polskie Radio 24

Zobacz więcej na temat: fotografia foto zdjęcia

Czytaj także

"Głębia Ostrości". Michał Siarek na krańcu Europy

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 23:21
- W perspektywie kilku lat sytuacja związana z Arktyką będzie kluczowa. Będąc na miejscu można wyczuć nadchodzące zmiany i nie chodzi tylko o migrację ryb - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Michał Siarek, który sportretował małą społeczność żyjącą na krańcach Europy, w przededniu zmian, które przynosi ocieplenie klimatu oraz międzynarodowa rywalizacja o wpływy ekonomiczne w rejonie Arktyki.
rozwiń zwiń