X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To nie zmieni sytuacji Platformy Obywatelskiej". Artur Wróblewski o Rafale Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 11:14
- Rafał Trzaskowski będzie walczył z Szymonem Hołownią o zaistnienie w II turze wyborów prezydenckich, jeśli ona będzie - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Artur Wróblewski. Gośćmi audycji byli też publicyści: Jarosław Guzy i Michał Wróblewski. 
Audio
  • A. Wróblewski, J. Guzy i M. Wróblewski o kampanii wyborczej (Debata PR24)
Artur Wróblewski, amerykanista
Artur Wróblewski, amerykanistaFoto: TB/PR24

Goście PR24 mówili o nowej sytuacji wyborczej po tym jak z ubiegania się o urząd prezydenta, zrezygnowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatem PO jest teraz obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Michał Wróblewski powiedział, że swoistym prezentem w tej sytuacji jest nowa i bardziej ciekawa kampania wyborcza. - Będą przetasowania w sondażach, nie będzie tak, że to Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz nadawać będą ton po stronie kontrkandydatów prezydenta Andrzeja Dudy, ale do gry wchodzi zawodnik wagi ciężkiej, Rafał Trzaskowski - podkreślił. Zauważył przy tym, że nie będzie on łatwym rywalem.

"Scenariusz Unii Wolności"

Artur Wróblewski dodał, że podmiana kandydatki na kandydata nie zmieni sytuacji Platformy Obywatelskiej, ponieważ - jak zaznaczył - nie chodzi tylko o złe notowania sondażowe Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a o kryzys w całej Koalicji Obywatelskiej. - Szymon Hołownia jest bardzo podobnym kandydatem do Rafała Trzaskowskiego, młody i przystojny, może się więc tak stać, że Rafał Trzaskowski wcale nie podmieni go na drugim miejscu, a jeśli nie będzie w II turze wyborów kandydata PO, to można mówić o scenariuszu podobnym do Unii Wolności, czyli powolnym zmierzchu tej formacji - dodał.

duda_trzaskowski1200.jpg
Andrzej Duda nadal zdecydowanym liderem. Sondaż po zmianie kandydata KO na prezydenta

Z kolei Jarosław Guzy zauważył, że do tej pory mieliśmy kampanię kuriozalną, bo kandydatka PO nawoływała do bojkotu wyborów, teraz jego zdaniem, sytuacja się prostuje. - Rafał Trzaskowski ma bardzo trudne zadanie, choć jest z tzw. warszawki, ale miał swój duży i wygrany test w stolicy, jest od półtora roku prezydentem Warszawy i będzie oceniany pod tym względem - mówił.

"Wpadki Trzaskowskiego"

Mówiąc o strategii Rafała Trzaskowskiego, Artur Wróblewski podkreślił, że może być różnie, bo przy jego dużych walorach intelektualnych, zalicza on jednak wpadki choćby w kampanii samorządowej. - Powstało pełno memów w czasie jego kampanii w związku z wpadkami kampanijnymi. On jest dziedzicem spuścizny Hanny Gronkiewicz-Waltz i samej PO, może być mu trudno to przełamać - mówił.

Michał Wróblewski dodał, że kampania Rafała Trzaskowskiego będzie na pewno dynamiczna, energiczna i raczej bez takich błędów jakie popełniała Małgorzata Kidawa-Błońska. - Jej wyborcy byli zdezorientowani, według moich informacji sztab Rafała Trzaskowskiego będzie mieć inny skład - dodał.

Z kolei Jarosław Guzy zauważył, że kampania wyborcza Rafała Trzaskowskiego będzie mieć ten sam przekaz, czyli anty-PiS i cały szereg innych sloganów, które znamy. - To jest specjalista od robienia dobrego wrażenia, pytanie czy w trakcie kampanii wyborczej to nie zostanie zweryfikowane - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycja: "Debata w PR24"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Goście: politolog Artur Wróblewski, publicysta Jan Guzy i redaktor Michał Wróblewski

Data: 16.05.2020 r.

Godz: 9.06

Czytaj także

Dr Sergiusz Trzeciak: zabrakło spójności w przekazie kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 21:34
- Niskie poparcie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to jest pewien fenomen. Dotychczas mieliśmy raczej do czynienia z taką sytuacją, że kandydat opozycyjny startował z bardzo niskim wynikiem, a w ciągu tygodni czy miesięcy kampanii zyskiwał na poparciu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sergiusz Trzeciak, politolog i specjalista ds. marketingu politycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż prezydencki: Andrzej Duda ze znaczną przewagą nad pozostałymi kandydatami

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 22:11
Według sondażu Kantar Polska dla Faktów TVN 51 proc. Polaków w wyborach głosowałoby na Andrzeja Dudę, 17 proc. na Szymona Hołownię, 11 proc. na nowego kandydata PO Rafała Trzaskowskiego. 6 proc. wybrałoby Władysława Kosiniaka-Kamysza, 5 proc. Krzysztofa Bosaka, a 3 proc. Roberta Biedronia.
rozwiń zwiń