X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Foch i odreagowanie porażki". Jacek Karnowski o działaniach Senatu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 22:29
O ile gra polityczna jest zrozumiała, to już trudno zaakceptować to, co się dzieje teraz. Bo to sprawia wrażenie jakiegoś focha, jakiegoś odreagowania porażki. Wiadomo, że nic ta zwłoka nie zmieni - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci", komentując decyzję Tomasza Grodzkiego o opóźnieniu debaty Senatu nad ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy.
Posiedzenie Senatu
Posiedzenie SenatuFoto: Twitter/Senat RP

Ustawa w sprawie ratyfikacji decyzji o zasobach własnych Unii Europejskiej zostanie rozpatrzona 27 maja. Na początku obrad Senat głosami senatorów opozycji parlamentarnej odrzucił wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości, aby punkt ten został rozpatrzony w tym tygodniu. Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS powiedział IAR, że marszałek izby Tomasz Grodzki bierze na siebie odpowiedzialność za opóźnianie prac nad ustawą o ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Z kolei Europoseł Lewicy Marek Balt powiedział, że podczas rozmów europarlamentarzyści z innych krajów pytają go, dlaczego polska opozycja nie chce poprzeć Funduszu Odbudowy. - Takie słowa zawstydzają - mówił europoseł Marek Balt. W audycji "Północ - Południe" sprawę komentował publicysta Jacek Karnowski.

Wróblewski free 1200.jpg
"PO odsuwa moment klęski". Tomasz Wróblewski o zwlekaniu z ratyfikacją Funduszu Odbudowy

"Stracimy czas jako Polska i Europa"

Jacek Karnowski stwierdził, że działania Senatu wpisują się w konkretną grę polityczną opozycji, która miała plan "wywrócenia rządu, odwrócenia większości parlamentarnej".

- I o ile gra polityczna jest zrozumiała, chociaż w tym kontekście jest trudno akceptowalna, to już trudno zaakceptować to, co się dzieje teraz. Bo to sprawia wrażenie jakiegoś focha, jakiegoś odreagowania porażki. Wiadomo, że nic ta zwłoka nie zmieni, ona nie zmieni też ogólnej oceny sytuacji, która wyłoniła się po głosowaniu nad funduszem odbudowy i tym wszystkim, co się działo wokół - mówił publicysta.

- Jedyne, co się stanie, to po prostu stracimy trochę czasu jako Polska i cała Europa być może później to wprowadzi. Chociaż to nie jest tak, że tylko Polska tego nie zaakceptowała. Chyba jeszcze osiem krajów czeka. To nie są sprawy o jakimś wielkim znaczeniu, ale sprawy w pewnym stopniu symboliczne, pokazujące jakość uprawiania polityki ze strony liderów opozycji, Platformy Obywatelskiej zwłaszcza, którzy nie są w stanie wznieść się ponad jakieś własne emocje, nawet wówczas, gdy ewidentnie przegrali tę rozgrywkę - dodał Jacek Karnowski.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:08 PR24_mp3 2021_05_12-21-35-28_Karnowski.mp3 Jacek Karnowski o działaniach opozycji ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy ("Północ - Południe")

* * *

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzi: Mateusz Drozda
Gość: Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnika "Sieci")
Data emisji: 12.05.2021
Godzina emisji: 21.35

IAR/PAP/PR24/jmo

Czytaj także

Działania Senatu ws. KPO. Wołodźko: Platforma stara się zatrzymać żelazny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:12
- Może być tak, że PO dość rozpaczliwie dba o zatrzymanie przy sobie najbardziej żelaznego elektoratu, który mocno uwierzył w opowieść, że im gorzej, tym lepiej - powiedział o zapowiadanej zwłoce ws. procedowania Krajowego Planu Odbudowy w Senacie Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PO popełniła straszny błąd polityczny". Anna Sarzyńska o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 22:00
To nie jest bitwa o to, co tak naprawdę się stanie, tylko to jest bitwa o to, jak to zapisze się w pamięci wyborców. Bo Platforma popełniła tutaj straszliwy błąd polityczny, tak rozgrywając kwestię Funduszu Odbudowy - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka TVP Anna Sarzyńska, komentując działania Tomasza Grodzkiego i Koalicji Obywatelskiej ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy w Senacie.
rozwiń zwiń