X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mateusz Drozda

Dr Afelt: osoby, które przechodzą naturalne zakażenie koronawirusem cierpią na długotrwałe dolegliwości

Dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego mówiła na antenie Polskiego Radia 24 o odpowiedzialności społecznej osób, które świadomie wybierają nieszczepienie się przeciw COVID-19 w momencie rozwoju IV fali zakażeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo koronawirus epidemia COVID-19 Polskie Radio 24 Mateusz Drozda szczepienia

URODZINY POLSKIEGO RADIA KIEROWCÓW Edyta Poźniak: Program dla wszystkich uczestników dróg

- Posługujemy się zarówno tym językiem, którym mówią kierowcy zawodowi, spędzający kilkanaście godzin w trasie, jak i do tych, którzy jadą na krótkich trasach, np. do pracy. Radio Kierowców dedykuje swój program dla wszystkich użytkowników dróg: pieszych, motocyklistów, nawet tych, którzy używają hulajnóg - mówiła w Polskim Radiu 24 Edyta Poźniak, szefowa Polskiego Radia Kierowców.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Radio kierowców Mateusz Drozda Edyta Poźniak POLSKA bezpieczeństwo na drodze DAB+

"UE powinna włączyć się w ten proces". Prof. Kleiber o budowie muru na granicy z Białorusią

- Unia powinna włączyć się w proces budowy muru na granicy i go finansować. To jest interes unijny, bo ci, którzy przedostaną się przez polską granicę będą próbowali przedostać się np. do Niemiec - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Mateusz Drozda Michał Kleiber społeczeństwo granica Białoruś bezpieczeństwo

Jerzy Mosoń: polexit to temat fałszywy, Europa Zachodnia rozmawia o rozpadzie UE

- Ani PiS, ani PO nie są partiami, które chciałyby z UE wychodzić. Politycy obu partii dostrzegają pozytywne aspekty wynikające z członkostwa. Nie wiem, jak dużo będzie jeszcze tych pozytywnych aspektów, bo Unia Europejska się zmienia - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Drozda Unia Europejska POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja kryzys

Głos to człowiek. Jak pracować głosem, żeby zadbać o siebie i być zrozumianym?

Świętowany dziś w całym kraju Dzień Nauczyciela jest okazją do tego, by pomyśleć o wszystkich, którzy na co dzień pracują głosem. Jak mówić, by być wysłuchanym i zrozumianym? O czym należy pamiętać i jakich zasad przestrzegać?  O tym w audycji "Trójka do trzeciej" opowiedziała ekspert do spraw emisji głosu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA głos nauczyciel Dzień Nauczyciela Mateusz Drozda

Abdulrazak Gurnah. "Pisarz grający kontekstami literackimi"

– To jest pisarz znajdujący się w bardzo szerokim nurcie współczesnej literatury podejmującej temat transkulturowości, wykluczenia, zanikania kultur lokalnych pod wpływem globalizacji oraz nowych form kolonializmu. Widzę to trochę jak nagrodę dla pewnego typu wrażliwości, która w literaturze jest obecna, ale którą być może Komitet Noblowski chciał, żebyśmy lepiej dostrzegli – ocenia profesor Roman Chymkowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mateusz Drozda KULTURA literatura nagroda Nobla Tanzania

Historia ukryta w liczbach. "Mieszkańcy Leszna po 1945 roku w statystykach"

Archiwum Państwowe w Lesznie przygotowało prezentację zatytułowaną "Mieszkańcy Leszna po 1945 roku w statystykach", zawierającą zestawienie wszystkich powojennych spisów powszechnych dotyczących tego miasta. Jak można się przekonać, za tymi dokumentami i widocznymi na nich za tymi cyframi kryje się demograficzny i socjologiczny obraz Leszna.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Drozda Trójka Narodowy Spis Powszechny Leszno wielkopolskie historia Polski statystyka Jacek Marciniak społeczeństwo

"Powinniśmy podjąć kroki z punktu widzenia agresora bardzo bolesne". Szeremietiew o sytuacji na granicy

- Jeśli są przypadki mierzenia z broni do naszych żołnierzy, jeśli niszczy się zasieki i zabezpieczenia na granicy, to jest to oczywisty akt agresji i tego nie można zostawić tak sobie i udawać, że tego nie ma - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, były wiceszef MON, pytany o sytuację na wschodniej granicy Polski. - Trzeba stwierdzić, że jesteśmy w stanie wojny, że Białoruś jest agresorem i wezwać ją, w formie ultymatywnej, do zaprzestania tego typu działań - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Romuald Szeremietiew Mateusz Drozda Białoruś granica imigranci w Europie POLSKA

"Społeczności lokalne są listkiem figowym". Dr Wojtas o sporze o kopalnię Turów

- Argument ekologiczny, najistotniejszy z ludzkiego punktu widzenia, jest najmniej ważny w sporze o kopalnię Turów - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jarosław Wojtas, ekspert ds. międzynarodowych. - Przedstawiciele społeczności lokalnych są listkiem figowym, który ma przykryć brudne interesy ekonomiczne i polityczne - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Drozda górnictwo energetyka Czechy ŚWIAT

Nie tylko stary niedźwiedź wkrótce mocno zaśnie

Jakiś czas temu dyrekcja poznańskiego ogrodu zoologicznego zwróciła się do mieszkańców z prośbą o przynoszenie orzechów. Skąd taka niecodzienna prośba? Chodzi o niedźwiedzie, które przygotowując się do zimowego snu, pochłaniają właściwie dowolne ilości orzechów. Ale przecież nie tylko u tego gatunku mamy do czynienia z okresowym spowolnieniem procesów życiowych.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA sen zima zwierzęta przyroda Jacek Butlewski Mateusz Drozda Trójka

Polacy po lockdownie nie wrócili do kin. Co dalej?

Gdy pandemia zamknęła kina na długie 15 miesięcy, my z utęsknieniem czekaliśmy na powrót do normalności i możliwość obejrzenia filmowych nowości na dużym ekranie. Okazuje się, że teraz, gdy sale kinowe są znów dostępne, nie chodzimy do nich tak chętnie. Czy nadal boimy się koronawirusa? A może to dużo szersza oferta filmów w wersji online zatrzymuje nas w domach?
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA kino online platforma streaming Mateusz Drozda