X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Lewica potwierdza wcześniejsze deklaracje". Prof. Ewa Marciniak o głosowaniu nad KPO

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 22:57
Najmocniejszy fakt jest taki: dzisiejsze komunikaty w mediach społecznościowych, ale także w mediach tradycyjnych, w telewizjach różnych liderów czy działaczy Lewicy. Oni potwierdzają fakt poparcia dla tego funduszu - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z UW, pytana o głosowania w Sejmie nad funduszem odbudowy.
Prof. Ewa Marciniak
Prof. Ewa MarciniakFoto: PR24/MS

Polski rząd złożył do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy - poinformował Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Jest to ostateczna wersja, niepodlegająca zmianom. Wiceminister zapewnił, że w dokumencie znalazły się wszystkie uwagi, jakie do planu przedstawiła Lewica, a także uwagi samorządów i te dotyczące rolnictwa. Ratyfikacja unijnych przepisów koniecznych do wypłaty funduszu odbudowy oraz głosowanie nad KPO ma mieć miejsce we wtorek. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym prof. Ewa Marciniak.

Lewica Forum-1200.jpg
"To dla niej korzystne". Jacek Liziniewicz o porozumieniu Lewicy z PiS ws. KPO

"Sytuacja jest dynamiczna"

Politolog, zapytana o możliwe głosowanie w Sejmie nad funduszem odbudowy, odpowiedziała, że to, czy w ogóle się odbędzie, powinno być konsekwencją "arytmetyki sejmowej". Teraz jednak sytuacja jest niezwykle dynamiczna.

- To, co dzisiaj wieczorem możemy komentować, może jutro się zdezaktualizować. Ale z tej perspektywy dzisiejszej można powiedzieć, że ta arytmetyka przemawia za tym, że głosowanie nad ratyfikacją funduszu odbudowy się odbędzie. Oczywiście jest długi dzień jutro i różne okoliczności mogą mieć miejsce - mówiła prof. Ewa Marciniak.

Czytaj również:

Co zrobi Lewica?

Wyjaśniła, że w całym procesie, którego jesteśmy świadkami od pewnego czasu, występuje wiele zaskakujących momentów i zwrotów akcji, jednak wszystko wskazuje na to, że głosowanie się odbędzie pomimo tego, że KO chce je odsunąć w czasie.

- Najmocniejszy fakt jest taki: dzisiejsze komunikaty w mediach społecznościowych, ale także w mediach tradycyjnych, w telewizjach różnych liderów czy działaczy Lewicy. Oni potwierdzają fakt poparcia dla tego funduszu - mówiła prof. Marciniak.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:46 PR24_mp3 2021_05_03-21-34-27_Marcinak.mp3 Prof. Ewa Marciniak o głosowaniu nad ratyfikacją funduszu odbudowy ("Północ - Południe" / PR24)

* * *

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: prof. Ewa Marcinak (politolog, UW)
Data emisji: 03.05.2021
Godzina emisji: 21.34

PR24/jmo

Czytaj także

"Wiedzą, że to przysporzy punktów rządzącym". Marek Król o sprzeciwie części opozycji wobec KPO

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 13:50
- Jeśli ruszą inwestycje, ludzie będą na własne oczy widzieć, co się dzieje, widzieć wokół siebie zmiany, to raczej to przysporzy punktów rządzącym niż opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Wojtyla o funduszu odbudowy: spór toczy się o to, czy damy radę spłacić tak wielki kredyt

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 20:48
- Pieniądze z kredytu są większe, niż te, które mamy dostać w dotacjach. Myślę, że spór toczy się o to, czy będziemy w stanie w przyszłości spłacić tak duży kredyt, gdy i tak jesteśmy zadłużeni - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Edyta Wojtyla, ekonomistka, prodziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
rozwiń zwiń