X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ursula von der Leyen: otrzymaliśmy z Polski Krajowy Plan Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 21:26
Przewodnicząca Komisji Europejskiej potwierdziła, że otrzymała z Polski Krajowy Plan, który zostanie sfinansowany z unijnego Funduszu Odbudowy po pandemii.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der LeyenFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen napisała na Twitterze, że plan koncentruje się na kluczowych obszarach dla gospodarki - innowacyjności, przedsiębiorczości i reformie rynku pracy, transformacji ekologicznej i cyfrowej, ekologicznym transporcie i wzmocnieniu systemu opieki zdrowotnej. 

Polska jest czternastym państwem członkowskim, który przesłał do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy.

morawiecki 1200 pap.jpg
We wtorek premier spotka się z komisarzem UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi. Tematem KPO

W oświadczeniu Komisji Europejskiej napisano, że wniosek Polski dotyczący realizacji programów przewiduje wypłatę prawie 24 miliardów euro w formie bezzwrotnych grantów i 12 miliardów euro niskooprocentowanych pożyczek.

Czytaj także:

Ostateczna wersja

Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, informował wcześniej, że przekazany do KE dokument to "ostateczna wersja, nie podlegająca zmianom". Wskazał, że Lewica, która negocjowała poparcie planu z rządem w zamian za umieszczenie w nim swoich priorytetów, "widziała dokument" przed jego wysłaniem do Komisji Europejskiej w wersji roboczej, zaakceptowanej przez rząd w piątek.

Wiceminister zapewnił jednocześnie, że wysłany 3 maja dokument nie różni się od tego roboczego.

Dwa miesiące na ocenę

Zgodnie z procedurami Komisja teraz oceni polski plan. Ma na to dwa miesiące. Później Krajowy Plan Odbudowy musi być przyjęty przez unijne państwa.

parlament europejskie free europarlament free shutt 1200.jpg
Dr Wojtyla o funduszu odbudowy: spór toczy się o to, czy damy radę spłacić tak wielki kredyt

Jednak, aby pieniądze zostały wypłacone krajom członkowskim z Funduszu Odbudowy, wszystkie one muszą się wcześniej zgodzić na przepisy o zasobach własnych Unii Europejskiej.

Razem 750 mld euro

Fundusz to pieniądze, które Bruksela ma pożyczyć na rynkach finansowych pod gwarancję unijnych krajów. Na takie uwspólnotowienie długu nie było do tej pory zgody w Europie. Jednak w grudniu przywódcy 27 krajów uznali, że koronakryzys uzasadnia potrzebę ambitnej, wspólnej i bezprecedensowej odpowiedzi.

Wysokość całego Funduszu to 750 miliardów euro dla całej Unii na 3 lata.

fc

Czytaj także

"To kwestia racji stanu". Pietruczuk o poparciu Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 14:54
- Dziesiątki tysięcy osób straciło swoje małe przedsiębiorstwa, małe biznesy, które prowadziło. Przy tych ogromnych pieniądzach, mówimy tutaj o setkach miliardów złotych, będzie możliwy po prostu za kilka lat do normalności - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Pietruczuk, burmistrz warszawskich Bielan i polityk Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polityczne gierki". Dr Machnik o strategii opozycji ws. ratyfikacji KPO

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 12:28
- Jestem pełen nadziei, że to, co widzimy w ostatnich dniach i tygodniach, to są tylko i wyłącznie tzw. polityczne gierki, a na samym końcu każdy weźmie pod uwagę to, że te pieniądze są nam po prostu potrzebne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum.
rozwiń zwiń