X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa "Zwierzęta w Warszawie". Kuratorka w PR24: chcieliśmy przesunąć akcenty

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 08:05
W Muzeum Warszawy od połowy maja można obejrzeć wystawę zatytułowaną "Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji". - Chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, że Warszawę zamieszkiwały i zamieszkują nadal zwierzęta, z którymi ludzie, ludzkie zwierzęta pozostają w różnego rodzaju relacjach - mówiła w Polskim Radiu 24 kuratorka wystawy Lena Wicherkiewicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Fotokon / Shutterstock.com

Historia Warszawy to nie tylko historia ludzi. Na podstawie świadectw z różnych epok - zabytków, dzieł sztuki i przedmiotów codziennego użytku, wystawa "Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji" opowiada o zmieniających się ludzko-zwierzęcych relacjach. Ekspozycja w Muzeum Warszawy przypomina, że człowiek jest tylko jednym z ponad 5000 gatunków żyjących w Warszawie.

Look-unlock-plakat fb-663.jpg
"Wielu ludzi tego potrzebowało". Bartosz Ivan w PR24 o wystawie LOOK/UNLOCK

- Przesunęliśmy trochę akcenty i rzeczywiście człowiek nie jest głównym gospodarzem miasta na tej wystawie. Chcieliśmy po prostu zwrócić uwagę na fakt, że Warszawę zamieszkiwały i zamieszkują nadal zwierzęta, z którymi ludzie, ludzkie zwierzęta pozostają w różnego rodzaju relacjach - mówiła Lena Wicherkiewicz.

Kuratorka wystawy wyjaśniła, że wystawa jest podzielona na 6 części, z których pierwsza ogólnie opowiada o zmianach w postrzeganiu zwierząt, a kolejne części rozwijają temat relacji, które zostały nazwane - w sposób symboliczny - "okazami", "towarem", "siłą roboczą", "towarzyszami" i "sąsiadami". - Wokół tych tematów relacji rozwija się narracja wystawy - mówiła Lena Wicherkiewicz.

Wystawę można obejrzeć do 13 października.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:45 PR24_mp3 2021_06_04-23-35-59_WK.mp3 Lena Wicherkiewicz o wystawie "Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji" ("Weekend kulturalny" / PR24)

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Gość: Lena Wicherkiewicz (kuratorka wystawy)
Data emisji: 04.06.2021
Godzina emisji: 23.35

PR24/jmo

Czytaj także

Muzeum Warszawy ma nową dyrektor. Dr Karolina Ziębińska-Lewandowska zaprasza do zwiedzania

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 11:28
Muzeum Warszawy jest otwarte dla publiczności wraz ze swoimi 7 oddziałami. W ofercie są oprowadzenia na żywo, angażujące wykłady i aktywności dla rodzin oraz wystawy czasowe. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym dr Karolina Ziębińska-Lewandowska - dyrektor Muzeum Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Arcydzieła z Watykanu". Fałkowski: duża rola i udział ministra kultury

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 12:30
- Podpisanie umowy z Papieską Radą Kultury było znakomitą dla nas furtką, przez którą mogliśmy się dostać do muzeum w Watykanie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie. 
rozwiń zwiń