X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Balt: Facebook to prywatna firma, która ma swój regulamin

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 15:42
- Jeśli ktoś narusza regulamin stworzony przez właściciela, podczas gdy zakładając swoje konto, zgodził się na przestrzeganie tych reguł, nie może mieć pretensji, że właściciel nie chce, żeby jakieś teksty i przesłanki znajdowały się na jego portalu - powiedział w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Lewicy Marek Balt.
Według eurodeputowanego internet jest otwarty, każdy może założyć swoją stronę, na której może udostępniać swoje prywatne teksty i przekonania
Według eurodeputowanego "internet jest otwarty, każdy może założyć swoją stronę, na której może udostępniać swoje prywatne teksty i przekonania"Foto: Wachiwit/Shutterstock.com

Profil Konfederacji został usunięty z Facebooka w środę (5.01) przed godz. 14.00. Jej poseł Krzysztof Bosak nazwał to "ingerencją w polską demokrację nie na rzecz prawdy, tylko na rzecz zawężenia swobody debaty i wyboru politycznego". Zapowiedział pozew cywilny przeciwko firmie i projekt ustawy o ochronie swobody informacji.

"Facebook to prywatna firma, która ma swój regulamin"

Marek Balt powiedział, że "Facebook to prywatna firma, która ma swój regulamin". - Jeśli ktoś narusza regulamin stworzony przez właściciela, podczas gdy zakładając swoje konto, zgodził się na przestrzeganie tych reguł, nie może mieć pretensji, że właściciel nie chce, żeby jakieś teksty i przesłanki znajdowały się na jego portalu - stwierdził.

Eurodeputowany przyznał też, że prowadzi swojego bloga i zaznaczył, że jeśli ktoś przeklina bądź mówi nienawistne słowa, to blokuję taką osobę. - Internet jest otwarty, każdy może założyć swoją stronę, na której może udostępniać swoje prywatne teksty i przekonania - ocenił Marek Balt. 

Według KPRM usunięcie całego profilu z powodu zamieszczania na nim niezgodnych z naukową wiedzą informacji na temat pandemii to "przykład cenzury prewencyjnej i w kontekście braku symetrycznych działań wobec innych treści tego typu rodzi podejrzenie, że faktyczne powody decyzji administracji portalu mogły być inne, niż wskazane w oświadczeniu".

Posłuchaj
25:18 lewicaa.mp3 Marek Balt o zawieszeniu konta Konfederacji na Facebooku (Temat dnia/Gość PR24) 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość audycji: Marek Balt (Lewica)

Data emisji: 7.01.2021

Godzina emisji: 14.33

PR24/nt

Czytaj także

Coraz większa dominacja technologicznych gigantów. "Oni zyskali prawo do decydowania"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 19:51
- Problem nie polega na tym, że media w rodzaju platform takich jak Facebook, YouTube czy Instagram sprzyjają prawicy lub lewicy. Problem polega na tym, że on w ogóle zyskały prawo decydowania, o tym jaki kształt ma debata publiczna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Dymek z Tygodnika Przegląd. Gościem audycji był również Marcin Bąk z Telewizji Republika. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konfederacja zniknęła z Facebooka. Premier: nie ma i nie będzie na to zgody polskiego rządu

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 23:13
"Wolność słowa ma sens tylko, jeśli każdy może swobodnie prezentować swoje poglądy, jednocześnie nie niszcząc wolności drugiego człowieka" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do decyzji o zamknięciu profilu Konfederacji na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wysokie kary dla Googla i Facebooka za politykę "cookies". Muszą zapłacić w sumie ponad 200 mln euro

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 14:48
Francuska Krajowa Komisja ds. Informatyki i Wolności nałożyła na Google i Facebooka kary za ich politykę w zakresie "cookies". Jak wskazała agencja AFP, oba przedsiębiorstwa nie pozwalają użytkownikom na łatwe odrzucanie tych plików.
rozwiń zwiń