X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konfederacja zablokowana na Facebooku. Janusz Cieszyński: rząd złoży oficjalny protest

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 15:14
- Nie może być tak, że przez arbitralną decyzję podejmowaną przez anonimową osobę, od której nie ma możliwości odwołania się do sądu, usuwa się kanał komunikacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, komentując zablokowanie profilu partii Konfederacja na Facebooku.
Janusz Cieszyński
Janusz CieszyńskiFoto: PR24/AK

W środę przed godziną 14.00 doszło do zawieszenia profilu Konfederacji na Facebooku. Koncern Meta, który jest właścicielem portalu społecznościowego, uzasadnił swoją decyzję kilkukrotnym naruszeniem zasad społeczności przez profil. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Cieszyński: arbitralna decyzja Facebooka usuwa kanał komunikacji

Janusz Cieszyński, sekretarz stanu do spraw cyfryzacji w KPRM, podkreślił w Polskim Radiu 24, że nie zgadza się z poglądami polityków Konfederacji, ale nie jest to powód do usuwania ich z debaty publicznej. - Partie polityczne konkurują między sobą o względy obywateli i bardzo dobrze. Na tym polega demokracja - stwierdził.

Nie może być tak, że przez arbitralną decyzję podejmowaną przez anonimową osobę, od której nie ma możliwości odwołania się do sądu, usuwa się kanał komunikacji - mówił Janusz Cieszyński.

Wyjaśnił, że platform takich jak Facebook nie można traktować podobnie do typowych mediów internetowych, które zarządzają własnymi treściami, ale raczej należy porównać je do narzędzi komunikacji "jak telefon bądź dostęp do internetu"

- Porównałbym to do sytuacji, w której nasz dostawca internetu mówi, że ja przesyłam pliki, które jemu się nie podobają i on mi ten dostęp wyłączy. Na to nie może być zgody - mówił.

Blokada Konfederacji na Facebooku. Co zrobi rząd?

Gość PR24 podkreślił, że w tej sprawie prowadzi korespondencję z amerykańskim gigantem i przedstawił w niej "jednoznaczne stanowisko rządu, że to jest zupełnie nieakceptowalne działanie".

- My przekażemy do firmy Meta oficjalny protest w tej sprawie. Natomiast z tego, jak ja rozumiem warunki korzystania z Facebooka, to właściciel profilu powinien takie odwołanie złożyć. My jako polski rząd będziemy to na pewno wspierać - powiedział Janusz Cieszyński.

- To po prostu kwestia wolności słowa i takich uniwersalnych wartości, o które wszyscy, niezależnie od tego, jakie sami konkretnie mamy poglądy, powinniśmy walczyć - dodał.

Konfederacja pozwie Facebooka

Jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak już zapowiedział, że jego ugrupowanie złoży pozew cywilny przeciwko Facebookowi. Decyzję firmy uznał za "ingerencję w polską demokrację", by "zawęzić swobodę debaty" przed polskimi wyborami w latach 2023-25.

Biuro prasowe Facebooka napisało w oświadczeniu przekazanym portalowi technologicznemu Spidersweb, że profil Konfederacji "wielokrotnie naruszał standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz używania mowy nienawiści".

Posłuchaj
07:51 janusz cieszynski.mp3 Janusz Cieszyński: rząd złoży oficjalny protest przeciwko zawieszeniu profilu Konfederacji (Temat dnia/Gość PR24) 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadził: Antoni Trzmiel
Gość: Janusz Cieszyński (sekretarz stanu do spraw cyfryzacji w KPRM)
Data emisji: 05.01.2022
Godzina emisji: 14.20

IAR/nt/jmo

Czytaj także

To "Najgorsza Firma 2021 roku"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 21:32
Yahoo! Finance przyznało firmie "Meta" antynagrodę. Imperium Marka Zuckerberga otrzymało miano "Najgorszej firmy mijającego roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meta walczy ze szpiegostwem w internecie. 50 tys. użytkowników mogło mieć problemy

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 12:12
Firma Meta, dawny Facebook, powiedziała, że około 50 000 użytkowników Facebooka "zostało namierzonych" przez prywatne firmy inwigilacyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konfederacja zablokowana na Facebooku. Kontrowersyjne tłumaczenia technologicznego giganta

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 14:30
Facebook zawiesił profil Konfederacji - poinformował poseł partii Artur Dziambor. Jak wskazał strona miała 671 tys. obserwujących. Do sprawy odnieśli się już przedstawiciele rządu - Janusz Cieszyński i Adam Andruszkiewicz.
rozwiń zwiń