X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Sowiński o podwyżkach dla polityków: ruch dobry, ale niewykonany w zręczny sposób

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 08:24
Jak mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński, politolog z UKSW, "poważne państwo powinno godziwie płacić swoim politykom", niemniej "tę delikatną kwestię społeczną", jaką są podwyżki dla klasy politycznej, "obóz władzy prowadził od ściany do ściany".

Będą podwyżki pensji dla polityków oraz szefów centralnych urzędów i instytucji. Chodzi między innymi o marszałków Sejmu i Senatu, premiera, a także członków rządu i szefów centralnych. Wyższe wynagrodzenia otrzymają również posłowie. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał prezydent Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE
Radosław Fogiel 1200.jpg
"W przeciągu ostatnich 6 lat zarobki w Polsce wzrosły 42-48 proc.". Fogiel o podwyżkach dla polityków

Prof. Sławomir Sowiński podkreślił, że ma "złożone zdanie". - Nie ma nikogo, kto by dzisiaj wątpił w to, że polscy politycy zarabiają zbyt mało i poważne państwo powinno godziwie płacić swoim politykom. Godziwie na tyle, żeby chcieli nimi zostać najlepsi prawnicy, menedżerowie, psychologowie itd. - zaznaczył, dodając, że "w tym sensie ta decyzja ma merytorycznie swoje uzasadnienie".

Posłuchaj
07:34 [PR24]PR24 (mp3) 2 sierpień 2021 07_50_04.mp3 Prof. Sławomir Sowiński o podwyżkach dla polityków (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

Czytaj także:

"Można to było zrobić inaczej"

Niemniej, jak przekonywał politolog, "trudno nie zauważyć, że tę delikatną kwestię społeczną obóz władzy prowadził od ściany do ściany". - Najpierw mieliśmy hasło, że "nie idziemy do polityki dla pieniędzy", potem słynne nagrody, potem niezrozumiałą zupełnie decyzję, by obniżyć wynagrodzenia posłów - ocenił.

- To nie buduje zaufania do klasy politycznej. Znowu część obywateli będzie patrzeć na polityków w sposób podejrzliwy, że próbują tylnymi drzwiami to załatwić. Można to było przeprowadzić w zupełnie inny sposób - ocenił wykładowca UKSW. Zatem, jak podsumował, mamy do czynienia z posunięciem "dobrym, ale niewykonanym w dobry sposób".

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Mirosław Skowron

Gość: prof. Sławomir Sowiński, politolog, UKSW

Data emisji: 2.08.2021

Godzina emisji: 7.50

Czytaj także

Prezydent: rozporządzenie o podwyżkach podpisane, to kwestia urealnienia wynagrodzeń

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 20:29
- Rozporządzenie o podwyżkach wynagrodzeń podsekretarzy stanu jest podpisane – poinformował w piątek prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że chodzi o urealnienie tych wynagrodzeń, które nie wzrosły od ponad 20 lat.
rozwiń zwiń