X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Bronimy suwerenności, gdy Polska staje przed ważnym wyzwaniem". Borowski o manifestacji przed TK

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 16:05
- Wyrok TSUE, który  nakazuje zawiesić działalność Izby Dyscyplinarnej, która jest b. ważnym organem państwa, jest bezprawną ingerencją w organizację państwa polskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski z warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej". organizator manifestacji przed Trybunałem Konstytucyjnym. - My głosowaliśmy za Europą suwerennych państw, a nie Stanami Zjednoczonymi Europy - dodał. 
Adam Borowski
Adam Borowski Foto: PR24/AK

O godz. 14, po dwóch godzinach, zakończyła się zorganizowana przez Kluby Gazety Polskiej manifestacja w obronie polskiej Konstytucji. Demonstracja odbyła się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Jej uczestnicy wyrażali poparcie dla Konstytucji jako najwyższego aktu prawnego w Polsce.

Zbigniew Ziobro free Ministerstwo Sprawiedliwości 1200.jpg
Zbigniew Ziobro złożył wniosek do TK w sprawie ingerencji Trybunału w Strasburgu w wybór sędziów w Polsce

- Zawsze walkę o suwerenność i niepodległość trzeba widzieć jako absolutny obowiązek - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski z warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej". organizator manifestacji. Dodał, że kwestią pokolenia jest wybór narzędzi. - My nie musimy walczyć z bronią w ręku, nie ma takiej konieczności - wskazał. 

- W tej chwili bronimy suwerenności aktywnością społeczną w chwili, gdy polskie państwo staje przed ważnym wyzwaniem. Weszliśmy w struktury UE na bardzo konkretnych warunkach, podpisaliśmy traktat lizboński, w którym zrzekamy się części suwerenności na rzecz Wspólnoty, ale są ogromne obszary, gdzie nie zrzekliśmy się tej suwerenności i TSUe uzurpuje sobie prawa ingerencji w organizację wymiaru sprawiedliwości, a nie ma o tym słowa w traktacie lizbońskim - podkreślił gość "Tematu dnia".

Czytaj także: 

- Wyrok TSUE, który  nakazuje zawiesić działalność Izby Dyscyplinarnej, która jest b. ważnym organem państwa, jest bezprawną ingerencją w organizację państwa polskiego. My głosowaliśmy za Europą suwerennych państw, a nie Stanami Zjednoczonymi Europy. Jeśli dziś ulegniemy UE, to jutro może nam powiedzieć, że Senat jest niepotrzebny - wskazał Adam Borowski.

Posłuchaj
18:21 AdamBorowski--PR24_mp3 2021_07_31-15-06-39.mp3 Adam Borowski: manifestacja przed TK jest kwestią obrony suwerenności Polski ("temat dnia"/ PR24)

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Komisja Europejska zagroziła Polsce sankcjami finansowymi za ewentualne niewykonanie decyzji i wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE. Do 16 sierpnia Polska ma potwierdzić, czy zastosuje się do orzeczeń TSUE. Jak zaznaczono, w przypadku niespełnienia tej prośby Komisja zwróci się do TSUE o nałożenie na nasz kraj kary.

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyTadeusz Płużański

GośćAdam Borowski (szef Klubu "Gazety Polskiej" w Warszawie)

Data emisji: 31.07.2021

Godzina emisji: 15.06


PAP, IAR, Polskie Radio 24/ mbl

Czytaj także

"Jesteśmy w przededniu dyskusji o Izbie Dyscyplinarnej SN", "chodzi o suwerenność". Echa decyzji TSUE

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 11:19
Goście Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg: prof. Włodzimierz Bernacki (PiS), Katarzyna Piekarska (KO), Andrzej Szejna (Lewica) i Marcin Romanowski (Solidarna Polska) dyskutowali między innymi o wyroku TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. 
rozwiń zwiń