X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie pozwolą na kompromis ws. niepodległości Polski". Macierewicz o demonstracji klubów GP pod TK

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 14:58
- Gorąca i zdeterminowana atmosfera ludzi, którzy zobowiązują się, żeby nigdy nie pozwolić na kompromis w sprawie niepodległości Polski, bo taktyka polityczna możliwa jest zawsze i potrzebna jest zawsze, ale jest jej granica i tą granicą jest niepodległość - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.  
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Demonstracja Klubów Gazety Polskiej przed Trybunałem Konstytucyjnym. Antoni Macierewicz podkreślił, że w manifestacji uczestniczą przedstawiciele "Dziesiątek klubów Gazety Polskiej, nie tylko z całej Polski, od Bałtyku aż po Karpaty, ale także z klubów zagranicznych: w Kanadzie, w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, we Francji, całej Europy".

manifestacja 1200.jpg
"Po stronie Polski". Dziś manifestacja Klubów Gazety Polskiej przed Trybunałem Konstytucyjnym

- To jest naprawdę niesłychanie liczne zgromadzenie, ale przede wszystkim są tu ludzie zdeterminowani, by bronić Polski, by wspierać praworządność w Polsce, by uniemożliwić działanie tych formacji targowickich, które są dla Polski najgroźniejsze - powiedział gość audycji.

"To, co jest najgroźniejsze to wewnętrzni sojusznicy wrogów Polski"

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył, że "znamy od setek lat zagrożenia zewnętrzne, znamy nasze naszą sytuację polityczną, my jesteśmy dobrze na nią przygotowani, ale to, co jest najgroźniejsze to Targowica to, co jest najgroźniejsze to wewnętrzni sojusznicy wrogów Polski".

Jak kontynuował Antoni Macierewicz "to zgromadzenie daje temu wyraz". - Nie tylko nawiązując do patriotycznych momentów tych, które zawsze czcimy, jak 1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, jak walka Żołnierzy Armii Krajowej, Żołnierzy Niezłomnych, tych wszystkich, dzięki którym Polska jest dzisiaj Niepodległa, ale także zgromadzeni tutaj przypominają swoje obowiązki, jakie spadają na nas dzisiaj te, które są kontynuacją walki o niepodległość - mówił były szef MON.

Posłuchaj
22:59 Macierewicz 31.07.21.mp3 Macierewicz o demonstracji klubów Gazety Polskiej pod TK: Polska potrzebuje wsparcia dla jej suwerenności, dla Trybunału, który orzekł, że krajowa konstytucja jest najwyższym prawem to tytuł (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24) 

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę na fakt, że na manifestacji panuje "gorąca i zdeterminowana atmosfera ludzi, którzy zobowiązują się, żeby nigdy nie pozwolić na kompromis w sprawie Niepodległości Polski, bo taktyka polityczna możliwa jest zawsze i potrzebna jest zawsze, ale jest jej granica i tą granicą jest niepodległość - wskazał Antoni Macierewicz.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość:  Antoni Macierewicz (wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości) 

Data emisji: 31.07.2021

Godzina: 13.06

nt

Czytaj także

Apel sędziów o wykonanie orzeczeń TSUE. Siewiereniuk-Maciorowska: chcą pozostać bezkarni

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 11:27
- Sędziowie chcą pozostawać osobami bezkarnymi. Do tej pory to wszystko działało i nikt się do tego nie mieszał. Teraz wychodzi na to, że sędziowie też mogą odpowiadać przed sądem i to się nie podoba - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. Gościem audycji był także Marian Kowalski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro złożył wniosek do TK w sprawie ingerencji Trybunału w Strasburgu w wybór sędziów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 17:14
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie legalności możliwości oceniania przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu prawidłowości składu Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemcy byli zaskoczeni skalą i gwałtownością zrywu". Brytyjski historyk o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 09:44
- Niemcy spodziewali się, że dadzą radę stłumić powstanie w ciągu kilku dni. Zaskoczeniem dla nich była skala i gwałtowność powstania w Warszawie - mówi brytyjski historyk Roger Moorhouse.
rozwiń zwiń