X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Apel sędziów o wykonanie orzeczeń TSUE. Siewiereniuk-Maciorowska: chcą pozostać bezkarni

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 11:27
- Sędziowie chcą pozostawać osobami bezkarnymi. Do tej pory to wszystko działało i nikt się do tego nie mieszał. Teraz wychodzi na to, że sędziowie też mogą odpowiadać przed sądem i to się nie podoba - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. Gościem audycji był także Marian Kowalski. 
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Alexander Kirch

W środę 92 sędziów SN czynnych i w stanie spoczynku zaapelowało o wykonanie orzeczeń TSUE ws. działalności Izby Dyscyplinarnej SN. Chodzi o dwa orzeczenia unijnego trybunału sprzed dwóch tygodni.

1200, TSUE free.jpg
Oświadczenie sędziów ws. Marka Safjana. Prof. Jabłoński: to tylko towarzyska obrona kolegi

Zdaniem Mariana Kowalskiego działania TSUE wobec Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego jest elementem walki z rządem. - Sprawa związana z sędziami jest tylko pretekstem do zwalczania rządu polskiego przez Brukselę. Jeżeli tutaj się ustąpi to znajdą się inne powody do nękania. Już kilka lat temu podobne metody stosowano wobec innych rządów, które nie chciały jeść z ręki Berlinowi - powiedział.

- Został zawiązany spisek, który pokazuje że samo środowisko sędziowskie jest niejednolite. Mniejszość zbuntowała się przeciw większości. Jak można wyobrazić sobie to, że ktoś zbiera podpisy w miejscu pracy. Wiadomo, że jak ktoś nie podpisze to będzie postrzegany jako spiskowiec - dodał.

Czytaj także: 

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska powiedziała, że środowisko sędziowskie chce być poza prawem. - Sędziowie chcą pozostawać osobami bezkarnymi. Do tej pory to wszystko działało i nikt się do tego nie mieszał. Teraz wychodzi na to, że sędziowie też mogą odpowiadać przed sądem i to się nie podoba - powiedziała. 

- Nie jestem przeciwna temu, żeby sędziowie wyrażali swoje opinie i pomysłu. Razi mnie natomiast nieposłuszeństwo wobec państwa, którego oni są także władzą. Nie mogą stawać okoniem wobec tego, co ma miejsce - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
26:16 PR24_mp3 2021_07_29-10-33-41.mp3 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska i Marian Kowalski o sądownictwie ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Michał Rachoń

Goście: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (dziendobrybiałystok.pl) Marian Kowalski (Kowalski TV)

Data emisji: 29.07.2021

Godz. emisji: 10:33

dz

Czytaj także

Romanowski: chcemy być w Unii, która jest Europą ojczyzn i traktuje swoich członków po partnersku

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 08:28
- Zyskujemy na obecności w Unii Europejskiej i chcemy w niej być. Ale chcemy być w Unii, która jest Europą ojczyzn i traktuje inne państwa członkowskie po partnersku, a nie w taki sposób, jak są traktowane Polska i Węgry. Jeżeli nie postawimy zdecydowanego weta w stosunku do takiego działania, to będzie ono eskalowało - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zastępowanie prawa polityką i ideologią". Prof. Gontarski o działaniach TSUE

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 16:34
- Generalnie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie ma uprawnień do tego, żeby ingerować w ten sposób, jak ingeruje, w nasze sądownictwo. Nie ma podstawy traktatowej. Trybunał dopisał sobie takie prawo, stworzył sobie takie prawo. Takie działanie nie ma nic wspólnego z prawem. To jest zastępowanie prawa polityką i ideologią - mówił w Polskim Radiu 24 prof. dr hab. Waldemar Gontarski, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reformy sądownictwa będziemy dokonywać zgodnie z naszą konstytucją". Kaleta o wniosku MS do polskiego rządu

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 18:46
 Ministerstwo Sprawiedliwości wnioskuje, aby polski rząd wezwał Trybunał Sprawiedliwości UE do wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego - powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Dodał, ze w tej sprawie MS zwróciło się do ministra ds. europejskich.
rozwiń zwiń