X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kik o wyborze RPO: myślę, że Senat odrzuci kandydaturę Lidii Staroń

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 21:21
- Senatorowie opozycyjni nie chcą dać czasu na zakulisowe dyskusje, negocjacje pomiędzy poszczególnymi senatorami, niezależnymi chociażby, a przecież to jest kwestia dwóch, trzech osób, na rzecz pani Lidii Staroń - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, komentując decyzję o głosowaniu Senatu nad wyborem RPO już w piątek.
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

Decyzją konwentu seniorów debata i głosowanie w sprawie wyrażenia przez Senat zgody na powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich odbędą się w piątek. Punkt ten ma zostać rozpatrzony około południa. We wtorek Sejm wybrał na urząd senator niezależną Lidię Staroń. Jej kandydaturę zgłosił klub Prawa i Sprawiedliwości. W Polskim Radiu 24 mówił o tym prof. Kazimierz Kik.

1200.jpg
Głosowanie w Senacie nad kandydaturą Lidii Staroń na RPO. Znamy termin

Mało czasu

Gość PR24 stwierdził, że przyspieszenie terminu głosowania przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego może wskazywać na to, że opozycja nie chce dać Lidii Staroń zbyt wiele czasu na przekonywanie kolegów i koleżanek senatorów do głosowania na nią.

- Senatorowie opozycyjni nie chcą też dać czasu na zakulisowe dyskusje, negocjacje pomiędzy poszczególnymi senatorami, niezależnymi chociażby, a przecież to jest kwestia dwóch, trzech osób, na rzecz pani Staroń - mówił prof. Kazimierz Kik.

Czytaj również:

Wszystko się może zdarzyć?

- Myślę, że skoro tak mało czasu jest do głosowania, to praktycznie rzecz biorąc, wszystko może się zdarzyć, ale jednak myślę, że Senat (kandydaturę Lidii Staroń) odrzuci - dodał.

Jak podkreślił prof. Kazimierz Kik, senator Lidia Staroń jest osobą godną zaufania, a głosowanie w sprawie jej kandydatury wynikać będzie z "rachuby ugrupowań opozycyjnych". - Świeża przegrana opozycji w Sejmie z pewnością utwardzi stanowisko opozycji w Senacie i myślę, że to może zadecydować - wyjaśnił politolog.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:45 PR24_mp3 2021_06_17-20-33-29_Kik.mp3 Prof. Kazimierz Kik o głosowaniu Senatu ws. wyboru RPO ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
Data emisji: 17.06.2021
Godzina emisji: 20.33

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

Lidia Staroń przekona senatorów? "Tym razem wybór może się udać"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 13:23
Jutro Senat zajmie się wyrażeniem zgody na powołanie Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich - taką decyzję podjął dziś konwent seniorów. Debata ma rozpocząć się około południa. Co w Senacie mówi się o szansach kandydatki PiS?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Antoni Dudek: funkcja RPO stała się zakładnikiem bieżącej walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 22:10
- Spodziewam się, że wybór RPO przez Senat będzie ważył się do ostatniej chwili i będzie wielką niewiadomą, tak samo, jak niewiadomą był wybór RPO przez Sejm - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Dudek, politolog, historyk z UKSW.
rozwiń zwiń