X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kazimierz Kik

Prof. Kik: przesunięcie USA ku Pacyfikowi spowoduje zanik przeszkód przed federalizacją UE

- Wycofywanie się USA ze względu na rosnącą rywalizację z Chinami może doprowadzić do tego, że zniknie główny element, który stanowił dyskretną przeszkodę na drodze jednoczenia się Europy w duchu federacyjnym czy tworzenia własnej armii - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog. - Jeśli USA stopniowo będą przesuwały się ku Pacyfikowi, będzie słabła w UE podskórna aktywność dyplomacji, gospodarki i dolara na drodze stawiania przeszkód przekształcania się Europy w państwo federalne - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Kik polityka Stanisław Janecki Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

Donald Tusk stracił prawo jazdy. Prof. Kik: to stawia go w dwuznacznym świetle

- Wielki polityk europejski, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej i Rady Europejskiej, przywódca główny opozycji nie przestrzega prawa. To stawia go w dwuznacznym świetle - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, pytany o mandat i utratę prawa jazdy przez szefa PO. -  Donald Tusk nie wnosi nic konkretnego do polskiej polityki - dodał, pytany o los polityka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Kazimierz Kik polityka Donald Tusk opozycja Platforma Obywatelska

"Świadczą o niskim poziomie kultury politycznej". Prof. Kik o słowach marszałka Grodzkiego

- W warunkach Polski podzielonej, zwalczających się plemion politycznych, to nie tym językiem powinien mówić intelektualista. To, co powiedział Tomasz Grodzki na użytek obcych mediów, świadczy o niskim poziomie kultury i klasy politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Tomasz Grodzki opozycja Magdalena Złotnicka Kazimierz Kik

Prof. Kik o manifestacji na pl. Zamkowym: to była prowokacja Tuska

- Donald Tusk nie ma lepszego argumentu do powrotu do polskiej polityki niż tematy Unii Europejskiej i Polski w Unii. Zawłaszczył sobie narrację, że to on jest właścicielem Polski w Unii i wszyscy inni stanowią zagrożenie dla tego faktu - powiedział prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Złotnicka Kazimierz Kik Polskie Radio 24 Donald Tusk Unia Europejska

"TSUE jest narzędziem politycznym". Piotr Sak o sporze wokół Turowa

- Poprzez postępowanie zabezpieczające, i dodatkowo dociśnięcie poprzez kary, mamy tak naprawdę sfinalizowanie stanu odpowiadającego uwzględnieniu roszczenia Czech - mówił w Polski Radiu 24 Piotr Sak (Solidarna Polska) W audycji wziął również udział Kazimierz Kleina (Platforma Obywatelska)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Kazimierz Kik Adrian Klarenbach

"Gra centrali związana z wyborami". Prof. Kazimierz Kik o stanowisku Czech w konflikcie ws. Turowa

- Strona czeska gra taktycznie, nie sądzę, żeby do czasu październikowych wyborów Czesi poszli na korzystne dla Polski porozumienie. Wiemy, że samorządy po obu stronach granicy nakłaniają oba rządy do kompromisu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Kazimierz Kik Piotr Wąż

Prof. Kazimierz Kik o Donaldzie Tusku: nie zaproponował nic nowego

- Spodziewano się, że idąc z Europy, Donald Tusk wniesie jakiś pomysł na Polskę i jakiś rodzaj pomocy, natomiast wszystko, co jest, to pomysł na odwet na Jarosławie Kaczyńskim - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Kazimierz Kik, politolog (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), komentując poczynania Donalda Tuska na krajowej scenie politycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Dorota Kania Kazimierz Kik

"To nie Bruksela idzie na wojnę". Prof. Kazimierz Kik o węgierskiej ustawie dot. LGBT

- To nie Bruksela idzie na wojnę i nie z Węgrami, tylko większość mainstreamu liberalno-lewicowego, który tej chwili funkcjonuje we współdziałaniu czterech dużych frakcji Parlamentu Europejskiego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazimierz Kik polityka Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski ŚWIAT Bruksela Węgry

Prof. Kik o wyborze RPO: myślę, że Senat odrzuci kandydaturę Lidii Staroń

- Senatorowie opozycyjni nie chcą dać czasu na zakulisowe dyskusje, negocjacje pomiędzy poszczególnymi senatorami, niezależnymi chociażby, a przecież to jest kwestia dwóch, trzech osób, na rzecz pani Lidii Staroń - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, komentując decyzję o głosowaniu Senatu nad wyborem RPO już w piątek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Kazimierz Kik POLSKA polityka Senat RPO Rzecznik Praw Obywatelskich

"Wotum nieufności wobec obecnego kierownictwa PO" Prof. Kazimierz Kik o powrocie Donalda Tuska

- Musimy pamiętać o tym, że Tusk nie zostawił po sobie w Polsce dobrego polityka. Zostali wykonawcy jego woli. Debata wokół jego ewentualnego powrotu świadczy negatywnie o tych, którzy kierują PO. To jest wotum nieufności wobec obecnego kierownictwa Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kazimierz Kik polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Krzysztof Grzybowski

"W konsekwencji możemy graniczyć z Rosją zamiast Białorusi". Prof. Kik o możliwych sankcjach na Mińsk

My, jako Polacy, myślmy w kategoriach interesu polskiego. Jeśli będziemy zwolennikami coraz większego zawężania pola manewru Łukaszence, to pamiętajmy, że w konsekwencji naszym sąsiadem nie będzie Białoruś, tylko będzie Rosja - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Kazimierz Kik ŚWIAT Europa Białoruś Rosja Unia Europejska