X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kazimierz Kik

Kazimierz Kik: myślę, że Polska i Węgry dogadają się z Unią Europejską

- Integracja europejska ma być interesem wspólnym. Wierzę w to, że siły neoliberalne nie przeprowadzą operacji przeciwko Polsce i Węgrom tylko z tego powodu, że na czele tych państw stoją władze, wobec których środowiska neoliberalne są niechętne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kazimierz Kik Węgry polityka Unia Europejska

Politolog: brak jednolitości w dużej partii jest naturalny

- Konflikty wewnątrzpartyjne są naturalnym zjawiskiem. PiS to w dużej części umiarkowana formacja polityczna, ale są też w niej radykałowie dążący do znaczących zmian. W każdej partii, szczególnie dużej, takie podziały są rzeczą naturalną - podkreślił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz z Uniwersytetu Łódzkiego.  
Zobacz więcej na temat:  Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Polskie Radio Polskie Radio 24 Kazimierz Kik Prawo i Sprawiedliwość PiS

Prof. Kik: dobrze, by następca Szumowskiego był wysoko notowany w partii

- Jeżeli następcą Łukasza Szumowskiego byłaby osoba o wiele wyżej notowana w kierownictwie partyjnym, na tyle ofensywna i wpływowa, że zdołałaby jednak zwiększyć wydatki, dotacje budżetowe na służbę zdrowia i jeszcze do tego miałaby talent do reorganizacji, to być może byłoby to korzystne - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Drozda Kazimierz Kik POLSKA polityka służba zdrowia Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia

"Brak stanowiska koncyliacyjnego". Prof. Kik o Zjednoczonej Prawicy

- Spodziewane wzmocnienie pozycji premiera Mateusza Morawieckiego było absolutnie przeciwstawne aspiracjom Lidera Solidarnej Polski w ramach Zjednoczonej Prawicy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Do sytuacji w szeregach Zjednoczonej Prawicy odniósł się także prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Kazimierz Kik

"Młodzież emocjonalnie reaguje na sprawę aborcji". Prof. Kazimierz Kik o protestach po orzeczeniu TK

- Dzisiejsza młodzież reaguje bardzo zdecydowanie i emocjonalnie na sprawy takie, jak aborcja. (...) To się wszystko sumuje w tej chwili. Jeszcze nie wygasła frustracja na odcinku walki zwolenników LGBT z polityką rządową, a już pojawiła się druga - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytety Jana Kochanowskiego w Kielcach, komentując społeczne wystąpienia po orzeczeniu TK ws. tzw. aborcji eugenicznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Kazimierz Kik POLSKA społeczeństwo aborcja Trybunał Konstytucyjny protest demonstracje

"Rząd trzeba uprościć". Prof. Kazimierz Kik o planach rekonstrukcji

- Rząd trzeba uprościć, tak jak mówi premier, ale ten pomysł powinien pójść jeszcze dalej. Nie tylko należy zmniejszyć liczbę ministerstw, ale wprowadzić profesjonalizację tych, które pozostaną - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rząd RP PiS Magdalena Złotnicka Kazimierz Kik

Andrzej Duda sklei podzieloną Polskę? Prof. Kik: prezydent ma do tego predyspozycje

- W czasie drugiej kadencji wokół prezydenta Andrzeja Dudy powinien utworzyć się szeroki ruch obywatelski, który wyjdzie poza sferę oddziaływania wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe wybory prezydenckie 2020 zjednoczona prawica Kazimierz Kik Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel