more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kazimierz Kik

Kazimierz Kik: Donald Tusk wypowiada się jak eurokrata

- Donald Tusk szuka miejsca w piekle dla tych wszystkich, którzy bardziej kierują się interesem narodowym, interesem danego państwa, w tym wypadku tych Brytyjczyków, którzy uznali, że Wielka Brytania poszybuje wyżej poza Unią Europejską – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, wykładowca Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazimierz Kik Parlament Europejski Donald Tusk Wielka Brytania Brexit

Piotr Semka: ruch Biedronia ma ponurą stronę

- Pozostaje pytanie, czy kampania Roberta Biedronia będzie nakręcać falę dość prymitywnego antychrześcijaństwa. Obawiam się, że Ruch Biedronia nauczy wielu młodych ludzi wulgarnego, agresywnego antyklerykalizmu, który w Polsce dla części nastolatków jest świetną drogą do kontestacji - komentował w PR24 konwencję partii "Wiosna" Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Semka Robert Biedroń Europarlament wybory do Parlamentu Europejskiego Kazimierz Kik

Politolog: w polskim społeczeństwie jest niedobra atmosfera

- Jest w Polakach pewna skaza. Podchodzą do polityki w sposób emocjonalny, zaś emocje na bazie frustracji, a frustracje na bazie poczucia bezradności to czysta katastrofa - mówi politolog, prof. Kazimierz Kik. Jego zdaniem, nasza debata publiczna jest zmediatyzowana. Wybieramy tego, który wzbudza emocje, a nie tego, który trafia do rozumu.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Domański Kazimierz Kik atak na Pawła Adamowicza Marek Mądrzejewski

Partie opozycyjne szykują się na wybory. Komentarze

– Podejrzenie, że Grzegorz Schetyna będzie działał na rzecz wzmacniania Platformy poprzez wchłanianie mniejszych ugrupowań opozycyjnych może doprowadzić do zdytansowania się ich od wchodzenia w zbyt bliskie związki z PO – mówił na antenie Trójki prof. Kazimierz Kik. Prof. Henryk Domański uważa, że jeśli powstanie szeroka koalicja opozycji to "nawet po ewenetalnym wygraniu wyborów od razu się rozpadnie".
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Kik polityka partie polityczne Henryk Domański Mariusz Krzemiński POLSKA

Prof. Kazimierz Kik: Polacy będą promowali polityków wyważonych

- Władysław Kosiniak-Kamysz ma kilka cech pozytywnych, Grzegorz Schetyna sam określił się jako "totalna opozycja", natomiast przywódca PSL dostrzega istotę polityki, którą jest rozmowa i dialog – mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Kazimierz Kik, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazimierz Kik Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Grzegorz Schetyna Władysław Kosiniak-Kamysz

Ustawa w sprawie cen prądu. Spór w tej kwestii "pozorny"

Prezydent Andrzej Duda podpisał znowelizowaną ustawę w sprawie cen prądu, która zakłada m.in. obniżenie akcyzy na energię elektryczną. Uprzednie głosowanie w parlamencie nad nowelizacją sprawiło, że rozgorzał spór między rządem a opozycją w sprawie polityki energetycznej rządu. To, jak ona w Polsce wygląda, ocenili w audycji "Tydzień kontra tydzień" profesorowie Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk i Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energia elektryczna energetyka prąd Henryk Domański Kazimierz Kik Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Henryk Szrubarz

Prof. Kazimierz Kik: trwająca kampania upolityczni samorządy

- Atmosfera przed wyborami będzie się zaogniała. Język jest coraz to bardziej bezpardonowy, a haki fruwają w powietrzu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Kazimierz Kik politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Do tematu nadchodzących wyborów samorządowych odniósł się też prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe 2018 POLSKA Kazimierz Kik polityka