X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kazimierz Kik

"To nie Bruksela idzie na wojnę". Prof. Kazimierz Kik o węgierskiej ustawie dot. LGBT

- To nie Bruksela idzie na wojnę i nie z Węgrami, tylko większość mainstreamu liberalno-lewicowego, który tej chwili funkcjonuje we współdziałaniu czterech dużych frakcji Parlamentu Europejskiego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazimierz Kik polityka Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski ŚWIAT Bruksela Węgry

Prof. Kik o wyborze RPO: myślę, że Senat odrzuci kandydaturę Lidii Staroń

- Senatorowie opozycyjni nie chcą dać czasu na zakulisowe dyskusje, negocjacje pomiędzy poszczególnymi senatorami, niezależnymi chociażby, a przecież to jest kwestia dwóch, trzech osób, na rzecz pani Lidii Staroń - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, komentując decyzję o głosowaniu Senatu nad wyborem RPO już w piątek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Kazimierz Kik POLSKA polityka Senat RPO Rzecznik Praw Obywatelskich

"Wotum nieufności wobec obecnego kierownictwa PO" Prof. Kazimierz Kik o powrocie Donalda Tuska

- Musimy pamiętać o tym, że Tusk nie zostawił po sobie w Polsce dobrego polityka. Zostali wykonawcy jego woli. Debata wokół jego ewentualnego powrotu świadczy negatywnie o tych, którzy kierują PO. To jest wotum nieufności wobec obecnego kierownictwa Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kazimierz Kik polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Krzysztof Grzybowski

"W konsekwencji możemy graniczyć z Rosją zamiast Białorusi". Prof. Kik o możliwych sankcjach na Mińsk

My, jako Polacy, myślmy w kategoriach interesu polskiego. Jeśli będziemy zwolennikami coraz większego zawężania pola manewru Łukaszence, to pamiętajmy, że w konsekwencji naszym sąsiadem nie będzie Białoruś, tylko będzie Rosja - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Kazimierz Kik ŚWIAT Europa Białoruś Rosja Unia Europejska

"Fundusze na walkę z pandemią są potrzebne jak najszybciej". Prof. Kik o postawie Senatu

- Dziś potrzebujemy szybkich działań. Nie możemy zwlekać ani jednego dnia, ponieważ jest to sprawa życia i śmierci. Bo jest walka z pandemią, a fundusze na złagodzenie trudów z tym związanych są potrzebne niezwykle szybko - podkreślił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Kazimierz Kik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja Platforma Obywatelska Kazimierz Kik Polskie Radio 24 fundusze unijne polityka Senat

"Przed nami wiele wspólnych działań dla dobra Polski". Joanna Borowiak o Zjednoczonej Prawicy

- Gdybyśmy wszyscy myśleli jednakowo w Zjednoczonej Prawicy, to bylibyśmy w Prawie i Sprawiedliwości. Często jest tak, że mamy różne opinie - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Wojciech Konieczny (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kazimierz Kik zjednoczona prawica polityka PiS Jarosław Kaczyński wybory Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

"Wcześniejsze wybory nie są oczywistością". Prof. Kik o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

- Obawiam się, że Solidarna Polska może być konsekwentna, sondaże wskazują, że jest na wysokości przekroczenia progu wyborczego. Głosowanie oznaczałoby rozbicie Zjednoczonej Prawicy. Sam Fundusz Odbudowy będzie i tak przegłosowany, przy pomocy części opozycji, ale obecna koalicja może się rozpaść z przyczyny stanowiska zajętego przez Zbigniewa Ziobro - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kazimierz Kik zjednoczona prawica polityka PiS Jarosław Kaczyński wybory Magdalena Złotnicka Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

"Rozbieżność celów i wygórowane aspiracje". Prof. Kik o perspektywach i różnicach w Zjednoczonej Prawicy

- Jedność i spójność Zjednoczonej Prawicy jest zagrożona. Mamy jednego głównego lidera i dwóch pobocznych. Pomiędzy tymi trzema postaciami istnieje całkowita rozbieżność interesów, taktyki i strategii - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kazimierz Kik zjednoczona prawica Stanisław Janecki polityka PiS Jarosław Kaczyński wybory

Prof. Kik: zapowiedź szczepień "na każdym rogu ulicy" to dobry kierunek

- Zamiast czekać na czwartą czy piątą falę, trzeba dokonać fali szczepień, co rząd teraz zapowiada. Dobrym pomysłem jest to, że będą się odbywały nawet w zakładach pracy czy aptekach. Trwa wyścig z pandemią. Lockdown musi być po coś, w czasie jego trwania należy dokonać powszechnych szczepień - powiedział politolog prof. Kazimierz Kik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk Kazimierz Kik pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia COVID-19

"Jeżeli my nie wyprzedzimy wirusa, to wirus wyprzedzi nas". Prof. Kik o trzeciej fali pandemii

- Zauważam wokół siebie, że ludzie się boją, rzecz jasna, ale młodzież nie widzi żadnego zagrożenia - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Podkreślił, że "jeżeli my nie wyprzedzimy wirusa, to wirus wyprzedzi nas".
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus lockdown pandemia POLSKA Polskie Radio 24 Kazimierz Kik

Sytuacja epidemiczna w Polsce. Prof. Kik: opozycja, jeśli nie pomaga, niech zamilknie

 - Nie sądzę, by można było mówić o czymś takim jak lansowanie się na pandemii. Jeżeli popatrzymy na przebieg pandemii i sposób walki z nią w całej Europie, to w przypadku Polski nie jest ani lepiej, ani gorzej, może nawet trochę lepiej od niektórych przypadków, zwłaszcza od pobliskich nam - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 Kazimierz Kik

"Najwięcej zmian zachodzi za plecami PiS". Prof. Kik o najnowszym sondażu

- Widzę pewną tendencję, która wybija się w ostatnich kilku sondażach- stopniowe przechodzenie ruchu Hołowni na drugą pozycję w polskim systemie politycznym i stopniowe tracenie głosów przez Platformę Obywatelską. Wydaje mi się, że jeżeli ta tendencja się utrzyma to zwróćmy uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość traci niewiele - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Łukasz Sobolewski Kazimierz Kik polityka PiS Platforma Obywatelska