X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Powrót Donalda Tuska do Polski? Marek Pyza: dla PO to nie jest wymarzony scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 14:56
- W wielu frakcjach PO to nie jest wymarzony scenariusz. On po prostu nikomu nie jest na rękę - tak o ewentualnym powrocie Donalda Tuska mówił w Polskim Radiu 24 Marek Pyza ("Sieci", wPolityce.pl). W audycji poruszono także temat immunitetu Tomasza Grodzkiego.
Donald Tusk
Donald TuskFoto: platforma.org

Nie milkną echa ostatniego wywiadu z Donaldem Tuskiem. Były premier powiedział w nim, że chce, aby w Polsce "doszło do zmiany politycznej".

- Niewielu osobom jego powrót jest na rękę - powiedział Marek Pyza, komentując doniesienia o ewentualnym powrocie byłego szefa Platformy Obywatelskiej.

donald tusk 1200 shutt.jpg
"Być może jego powrót nie będzie samodzielny". Miłosz Lodowski o Donaldzie Tusku

Gość PR24 przytoczył jeden z wywiadów ze Sławomirem Neumannem. Przewodniczący klubu parlamentarnego PO stwierdził, że "nie przebiera nogami na powrót Tuska".

- W wielu frakcjach PO to nie jest wymarzony scenariusz. On po prostu nikomu nie jest na rękę - stwierdził publicysta i dodał - tak samo nie jest na rękę najsilniejszemu "koniowi pociągowemu" w PO, jakim dziś jest Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy - zdaniem Marka Pyza - obecnie "buduje swoją pozycję w PO". Gość PR24 uważa, że "inni liderzy przeszkadzaliby mu w tym".

Czytaj także:

Zdaniem publicysty Donald Tusk nie wróci do polskiej polityki. - Ciężko mi uwierzyć, że wróciłby przez Senat i chciałby się bawić w wybory uzupełniające - stwierdził Marka Pyza.

Na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz "Sieci" i portalu wPolityce.pl był pytany o sprawę Tomasza Grodzkiego. Marszałek Senatu, mimo publikacji tygodnika, ma być promowany przez PO jako jeden z liderów, członek zarządu, a nie jako ten, który miałby być zastępowany przez Donalda Tuska.

- Na ostatniej prostej batalii pomiędzy prokuraturą a Tomaszem Grodzkim trzeba go bronić - stwierdził.


Posłuchaj
10:27 PR24_mp3 2021_06_09-14-08-27.mp3 Marek Pyza o ewentualnym powrocie Donalda Tuska do Polski ("Temat dnia/Gość PR24")

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Pyza ("Sieci", wPolityce.pl)

Data emisji: 09.08.2021

Godzina emisji: 14.08

bf

Czytaj także

Walczak: Tusk będzie chciał wrócić, ale nie po to, żeby stanąć na czele PO

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 19:54
- Wydaje się, że Donald Tusk raczej nie będzie aspirował do roli lidera PO, do przejęcia władzy po Borysie Budce. Mnie się wydaje, że będzie raczej kimś w rodzaju "dobrego ducha", który gdzieś tam będzie coś szeptał do ucha, coś podpowiadał - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Walczak z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk ponownie w polskiej polityce? Liziniewicz: obserwujemy festiwal zniechęcania go do powrotu przez polityków PO

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 10:25
- Teraz obserwujemy festiwal zniechęcania Donalda Tuska do powrotu do polityki przez polityków Platformy Obywatelskiej - stwierdził w "Debacie poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Publicysta dodał, że politycy Platformy "nie chcą się dzielić władzą". Gośćmi audycji byli także: Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej" i Wojciech Biedroń z "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To oznacza porażkę PO". Jakub Pacan o ewentualnym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 13:44
- Powrót Donalda Tuska tak naprawdę oznacza porażkę PO, dlatego, że nie potrafiła się odkleić od Donalda Tuska przez lata, w których nie było go w polskiej polityce - powiedział w audycji "Pólnoc-Południe" na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Pacan, publicysta ("Tygodnik Solidarność").
rozwiń zwiń