X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Daniel Boćkowski: Polska jest podmiotem skomplikowanej rosyjskiej gry operacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 12:25
- Polska staje się pewnym symbolem, bo nami najłatwiej jest straszyć Białoruś i wymuszać na Aleksandrze Łukaszence różne ustępstwa - powiedział prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku. - W ostatnich tygodniach Rosja nie ma dobrej passy dyplomatycznej. Próbuje wyjść z twarzą i jednocześnie prezentować się jako państwo, które nie pozwoli w żaden sposób być traktowanym w sposób niegodny - dodał.
Audio
  • Prof. Daniel Boćkowski o relacjach polsko-rosyjskich ("Temat dnia/Gość PR24")
Moskauer Kreml
Moskauer KremlFoto: Shutterstock.com

Rosja wydala pięciu polskich dyplomatów. Taką informację rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wraz z imienną listą polskich dyplomatów przekazało Ambasadorowi Rzeczypospolitej w Moskwie Krzysztofowi Krajewskiemu. Polscy dyplomaci mają czas na opuszczenie Federacji Rosyjskiej do 15 maja.

Mariusz Błaszczak 663 PR24.JPG
Szef MON: polityka Putina skierowana jest na odbudowę imperium rosyjskiego

- Jest to kwestia ogólnej gry. W ostatnich tygodniach Rosja nie ma dobrej passy dyplomatycznej. Odpalona przez Czechy burza, pociągnęła za sobą działania dyplomatyczne również innych państw Unii Europejskiej. Mamy wielką grę, w której Rosja próbuje wyjść z twarzą i jednocześnie prezentować się jako państwo, które nie pozwoli w żaden sposób być traktowanym w sposób niegodny - wskazał prof. Daniel Boćkowski.

Odnosząc się do wydaleń rosyjskich dyplomatów przez kilka państw europejskich, rozmówca Łukasza Sobolewskiego zwrócił uwagę, że Rosja uważa, iż "nic się nie stało, a wszystkie wydalenia są działaniami wrogimi, wymierzonymi w Federację Rosyjską".

Posłuchaj
22:06 PR24_mp3 2021_04_25-11-34-03.mp3 Prof. Daniel Boćkowski o relacjach polsko-rosyjskich ("Temat dnia/Gość PR24")

- Dlatego stawia sobie jako prawo adekwatną odpowiedź, a nawet więcej niż adekwatną, bo wydala więcej dyplomatów innych krajów. Ma to wzmocnić symbol tego, że to Rosja jest prawdziwym twardzielem, co ma być bardziej skierowane na użytek wewnętrzny - dodał prof. Boćkowski.

Rosja oceniła działania Polski, jako prowokacyjne. Tamtejsze MSZ stwierdziło, że Warszawa świadomie realizuje kurs na dalszą degradację i niszczenie relacji dwustronnych. - Polska staje się pewnym symbolem, bo nami najłatwiej jest straszyć Białoruś i wymuszać na Aleksandrze Łukaszence różne ustępstwa. Jesteśmy podmiotem skomplikowanej rosyjskiej gry operacyjnej - zaznaczył ekspert.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Łukasz Sobolewski
Gość: prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku
Data emisji: 25.04.2021
Godzina emisji: 11.33

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"To przykład agresywnej polityki Rosji". MSZ o wydaleniu polskich dyplomatów

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 15:00
Decyzja Rosji stanowi przykład agresywnej polityki i jest świadomym gestem obliczonym na zaognienie stosunków z sąsiadami. Zastrzegamy sobie prawo do adekwatnej reakcji - oświadczył resort dyplomacji, odnosząc się do uznania pięciorga dyplomatów RP przez Rosję za personae non gratae.
rozwiń zwiń