X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paszporty szczepionkowe. Maria Libura: dylemat między swobodą a racjami zdrowia publicznego

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 15:30
- Paszporty szczepionkowe budzą wiele wątpliwości dotyczących wolności przemieszczania się, ale z drugiej strony mamy racje zdrowia publicznego. Zaraz po raz kolejny staniemy na granicy wydolności służby zdrowia - oceniła w Polskim Radiu 24 pomysły na wprowadzenie takiego rozwiązania Maria Libura, ekspert ds. zdrowia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Damian Pankowiec/ Shutterstock

W poniedziałek Narodowy Fundusz Zdrowia zalecił ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo. Ograniczenie nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Wszystko to z powodu wzrastającej liczby nowych zakażeń koronawirusem, co jest efektem tzw. trzeciej fali zachorowań. Metodą na kryzys koronawirusa mają być szczepionki.

Sutkowski.jpg
Dr Sutkowski: w oddziałach zakaźnych jest coraz więcej młodych pacjentów, ta grupa mniej się pilnuje

AstraZeneca

Gość Polskiego Radia 24 odniosła się do wątpliwości dotyczących szczepionki AstraZeneki. Jej zdaniem decyzja wielu krajów podyktowana jest także faktem, że już od początku pojawienia się jej na rynku, firma nie wywiązywała się z umów dotyczących dostaw preparatu. - Pamiętajmy, że zastrzeżenia do preparatu firmy AstraZeneca dotyczą tylko jednej serii, a nie całej szczepionki. Decyzje państw związane są z jednej strony z kwestiami bezpieczeństwa, ale z drugiej nakładają się na nie także trudności wynikające z niewywiązywanie się tej firmy z dostaw - powiedziała Maria Libura.

Czytaj także:

Ekspert podkreśla, że to właśnie szczepionki są najskuteczniejszym sposobem walki z pandemią. - Sądzę, że strategia dążąca do tego, aby jak najszybciej dążyć do wysokiego wyszczepienia populacji okazała się najbardziej skuteczna. W naszym kraju zaczynamy trzecią falę i nie jest to sytuacja, która będzie ostatnia. Za chwilę mogą pojawić się kolejne szczepy, o ile nie opanujemy sytuacji - powiedziała.

Maria Libura odniosła się także do pomysłów dotyczących wprowadzenia paszportu szczepionkowego. Jej zdanie na szali położone są głównie dwie kwestie. - Paszporty szczepionkowe budzą wiele wątpliwości dotyczących wolności przemieszczania się, ale z drugiej strony mamy racje zdrowia publicznego. Zaraz po raz kolejny staniemy na granicy wydolności służby zdrowia - oceniła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:43 PR24_mp3 2021_03_14-14-33-18.mp3 Maria Libura o polityce szczepionkowej ("Gość PR24")

*** 

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: Maria Libura (ekspert ds. zdrowia, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)
Data emisji: 14.03.2021
Godzina emisji: 14:33

dz

Czytaj także

Szczepionka Johnson & Johnson. Dr Pyziak-Kowalska: jest bardzo dobrze przebadana

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 09:52
- Ta szczepionka jest bardzo dobrze przebadana. Do jej testów zgłosiło się 44 tys. ochotników. Badania przeprowadzano na różnych populacjach - powiedziała o dopuszczonym niedawno do użytku preparacie firmy Johnson & Johnson dr Karolina Pyziak-Kowalska, lekarz chorób zakaźnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tylko solidarność i dbałość o Stworzenie mogą uratować ludzkość przed katastrofą". Papież o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 10:50
Turyński dziennik "La Stampa" opublikował fragmenty przygotowanego do wydania wywiadu-rzeki, który z Franciszkiem przeprowadził watykanista gazety Domenico Agasso. Papież powiedział w nim, że tylko solidarność i dbałość o Stworzenie mogą uratować ludzkość przed katastrofą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemal 60 tys. testów na obecność koronawirusa. Ministesrtwo Zdrowia przedstawiło nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 12:30
Ostatniej doby wykonano 59 910 testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 11 821 antygenowych. Informację tę podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń