X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wydłużony czas między dawkami szczepionki. Rzecznik MZ zapewnia: to bezpieczne dla pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 12:22
- Wydłużenie czasu między podaniem pierwszej dawki szczepionki a podaniem drugiej wynika z charakterystyki produktu leczniczego i jest w pełni bezpieczne dla pacjentów – powiedział w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/LUONG THAI LINH

Od poniedziałku osoby szczepione przeciw COVID-19 będą miały ustalany termin drugiej dawki według nowego schematu, z wydłużonymi odstępami między iniekcjami. Szczepienia przeciw COVID-19 preparatem AstraZeneki mają być realizowane w schemacie dwudawkowym przy zachowaniu odstępu między dawkami w granicach 12 tygodni, ale nie dłużej niż 84 dni.

Waldemar Kraska PR1 1200.jpg
"To jest wręcz lawinowy wzrost zakażeń". Wiceminister zdrowia ostrzega

Szczepionki mRNA od Pfizera i Moderny mają być stosowane w schemacie dwudawkowym przy zachowaniu odstępu między dawkami w granicach 6 tygodni, ale nie dłużej niż 42 dni.

W czasie konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia powiedział, że zalecenie to wynika z badań. - Wynika to z charakterystyki produktu leczniczego, gdzie dokładnie w punkcie 5.1 jest zapisane, w jakich okresach czasowych były podawane te szczepionki i co za tym idzie, jaka jest skuteczność w tych przedziałach czasowych – powiedział Andrusiewicz. Zapewnił, że "to zalecenie jest w pełni bezpieczne dla pacjentów".

Czytaj także:

Pytany, czy ma ono charakter obligatoryjny, odpowiedział, że "jest to rekomendacja, która nie została wdrożona na twardo". - Jest to zalecenie. Jeżeli ktoś będzie postępował inaczej, to oczywiście prawnie nic mu nie grozi. Jednak, jeśli chcemy zaszczepić jak największą pulę społeczeństwa, a na tym lekarzom powinno zależeć (...), to powinni się do tego zalecenia stosować – wyjaśnił Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce - dane Ministerstwo Zdrowia.

Opublikowany przez PolskieRadio24.pl Poniedziałek, 8 marca 2021

Zapewnił, że termin podania drugiej dawki osobom już zaszczepionym się nie zmienia. Powiedział też, że informacje o luzowaniu lub o zaostrzaniu rygorów będą podawane raz w tygodniu. - Konferencji na ten temat można się spodziewać w okolicach piątku – zapowiedział Andrusiewicz.

dn

Czytaj także

Rzecznik MZ: od poniedziałku szczepienia z dłuższymi odstępami między dawkami

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 10:09
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zaznaczył, że jest to zgodne ze wskazaniami Zespołu ds. Szczepień Ochronnych, Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów i Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.
rozwiń zwiń