X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Kukuła: radio to najważniejszy sposób porozumiewania się ze społeczeństwem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 19:57
- Rola radia jest ogromna. To najważniejszy sposób porozumiewania się ze społeczeństwem. Najważniejszy i jednocześnie najbardziej precyzyjny, bo radiem rządzi słowo. A przecież język, którym się posługujemy, to coś najważniejszego w komunikacji między ludźmi - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. 
Janusz Kukuła
Janusz Kukuła Foto: PAP / Radek Pietruszka

Dziś po raz dziesiąty obchodzimy Światowy Dzień Radia. Z tej okazji Polskie Radio zaprasza na specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę tego medium, jako środka komunikacji na całym świecie.

Czytaj więcej
pap_20190923_0DZ-12.jpg
Krzysztof Czabański: bogactwo oferty to największa siła Polskiego Radia

- To święto z XXI wieku. Zostało ustanowione przez UNESCO. Tego dnia Polskie Radio robi bardzo dużo. Jest mnóstwo informacji o nas, o kuchni radiowej, o tym, jacy ludzie tu pracują, jak są delikatni, wrażliwi, mądrzy, jak bardzo się starają przybliżać problematykę współczesności - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kukuła. 


Posłuchaj
21:46 _PR24_AAC 2021_02_13-19-05-39.mp3 Janusz Kukuła o Światowym Dniu Radia (Temat dnia)

 

Dodał, że, "to święto jest bardzo ważne, bo podkreśla znaczenie radia we współczesnym świecie". - Dla mnie to jest najpiękniejszy sposób opowiadania o tym, co nas dotyka - stwierdził. 

Jak zaznaczył, "radio było, jest i będzie najważniejszym medium". - Wyobraźmy sobie najtrudniejsze sytuacje, w których może się znaleźć społeczeństwo. Wówczas zostanie tylko radio. Nie internet, nie telewizja - podkreślił dyrektor. 

Czytaj także: 

- Dlatego rola radia jest tak ogromna. To jest najważniejszy sposób porozumiewania się ze społeczeństwem. Najważniejszy i jednocześnie najbardziej precyzyjny, bo radiem rządzi słowo. A przecież język, którym się posługujemy, to coś najważniejszego w komunikacji między ludźmi - powiedział Janusz Kukuła.

Światowy Dzień Radia Innowacja 1200.jpg
Światowy Dzień Radia na antenach Polskiego Radia

Światowy Dzień Radia proklamowany został przez  UNESCO w 2011 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program. Tegoroczne hasła przewodnie wydarzenia to innowacja, łączność i ewolucja.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)
Data emisji: 13.02.2021
Godzina emisji: 19.06

bartos

Czytaj także

Polskie Radio w technologii VR360. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 10:30
Zapraszamy na wyjątkowy wirtualny spacer po studiach Polskiego Radia. Weź udział w zamkniętej próbie Polskiej Orkiestry Radiowej, koncercie duetu Mazolewski&Porter w radiowej Trójce. Odwiedź studia Jedynki i Czwórki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio na drugim miejscu w rankingu najbardziej opiniotwórczych rozgłośni w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 18:32
Według raportu rocznego dotyczącego najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w 2020 roku, przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów, w kategorii "stacje radiowe" Polskie Radio zajęło drugie miejsce w rankingu, wyprzedzając m.in. Radio Zet, a ustępując jedynie rozgłośni RMF FM. Program 1, Polskie Radio 24 i Program 3 Polskiego Radia łącznie były cytowane 21 651 razy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PR Agnieszka Kamińska: Polskie Radio doskonale łączy tradycję i nowoczesność

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 06:10
- Cały czas powstają nowe projekty: te tradycyjne - antenowe, ale Polskie Radio rozwija także część wizualną, bo wymagają tego między innymi media społecznościowe. Polskie Radio jest też pionierem w rozwoju cyfrowym, w technologii DAB+ - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska w rozmowie z IAR. Jak dodaje, "Polskie Radio doskonale łączy i historię, i nowoczesność". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kędziorek: radio przetrwa, mimo nowej konkurencji

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 07:53
- Radio świetnie sobie radzi w Internecie i z multimediami więc ja bym się tego nie obawiał. Umiemy to wykorzystywać. Chociażby ogromna kariera i popularność w miarę nowej formy jaką jest podcast. Jest to przecież w gruncie rzeczy radio - powiedział o roli i przyszłości radia Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
rozwiń zwiń