X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

MEiN proponuje nową dyscyplinę naukową. Piontkowski: chcemy zapobiec niszczeniu rodziny

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 16:16
- Chodzi o to, aby także ci, którzy mówią o roli rodziny jako tej ważnej komórce społecznej w sytuacji, kiedy jest ona atakowana przez wiele środowisk i uważana za przestarzałą strukturę społeczną, która się już przeżyła, mogli pokazać ją w sposób naukowy i akademicki jej rolę - powiedział o utworzeniu nowej dyscypliny naukowej o rodzinie wiceminister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PR24/AK

W sobotę podczas konferencji naukowej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim minister edukacji narodowej, Przemysław Czarnek, ogłosił powstanie nowej dyscypliny naukowej - Nauki o rodzinie. - Zadaniem uniwersytetów jest wychowanie człowieka, a można to osiągnąć tylko poprzez szukanie prawdy. Dopiero wtedy, kiedy uczelnia będzie budzić pragnienie prawdy, a ludzie będą zdobywać światopogląd, nauczyciele mają możność osiągnąć satysfakcję z dobrze wypełnionego obowiązku - powiedział minister.

1200_Czarnek_TT.jpg
Czarnek: powstają programy wspomagające dzieci i młodzież tuż po pandemii koronawirusa

"Rodzina jest atakowana"

Wiceszef resortu edukacji narodowej powiedział na antenie Polskiego Radia 24 o założeniach, jakie towarzyszą tej decyzji. - Chodzi o to, aby także ci którzy mówią o roli rodziny jako tej ważnej komórce społecznej w sytuacji, kiedy jest ona atakowana przez wiele środowisk i uważana za przestarzałą strukturę społeczną, która się już przeżyła, mogli pokazać ją w sposób naukowy i akademicki jej rolę. Trudno sobie wyobrazić dobrze funkcjonujące społeczeństwo bez dobrze funkcjonujących rodzin - ocenił.

Czytaj również:

Dariusz Piontkowski powiedział, że jest to kontynuacja najlepszych polskich tradycji. - Kontynuujemy najlepsze tradycje polskiej edukacji i pedagogiki. Nawiązujemy do tradycyjnych form wychowania tyle, że świat się trochę zmienił wokół nas i duża część partii politycznych tracąc swoje korzenie, np. chadeckie, dziś hołduje modom forsowanym przez salony lewicowo-liberalne - powiedział.

"Salony chcą, by tradycyjne społeczeństwo zniknęło"

- Te salony chciałyby, aby tradycyjne społeczeństwo oparte na tradycyjnej roli kobiety, mężczyzny i ważnej roli rodziny, zniknęło. Ma być nowe społeczeństwo, w którym według nich wszyscy mają być wolni, ale wolni chyba od podstawowych norm etycznych, moralnych i jednocześnie byli dobrymi konsumentami uległymi wobec nowych mód i trendów - dodał.

Posłuchaj
15:15 _PR24_AAC 2021_01_31-15-33-08.mp3 Dariusz Piontkowski o nowej dyscyplinie naukowej ("Gość PR 24")

Wiceminister ocenił, że z taką sytuacją mamy do czynienia także w Polsce. - Widzimy wyraźnie, że także w Polsce te środowiska dążą do zniszczenia rodziny, bo zdają sobie sprawę, że bez silnej rodziny będzie łatwiej następne pokolenia Polaków nakłonić do przyjmowania ich norm społecznych. Rząd PiS chciałby temu zapobiec i stąd takie działania - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Dariusz Piontkowski (wiceminister edukacji narodowej)
Data emisji: 31.01.2021
Godzina emisji: 15:33

dz