X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Napis "Aborcja jest OK" na pomniku smoleńskim. Macierewicz: celem jest zniszczenie naszej świadomości narodowej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 14:01
- Niestety to proces, który trwa od dłuższego czasu. Zaczęło się od ataku na figurę Chrystusa Króla, następnie doszło do dewastacji pomnika Anny Walentynowicz. (…) Muszą przeciwstawić się temu odpowiednie służby. Najważniejsza jest jednak reakcja społeczna i pokazanie, że nie ma na to zgody - powiedział Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

W nocy z piątku na sobotę zniszczono Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku stojący na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Na monumencie pojawił się napis "Aborcja jest OK". Został on usunięty przez zarządcę terenu. Sprawę bada policja, która zabezpieczyła monitoring.

dewatacja tt free 1200 .jpg
Zniszczone pomniki i krzyże pamięci. Do protestujących płyną apele o zaprzestanie profanacji i dewastacji

"Przetacza się fala niszczenia polskich świętości"

W opinii Antoniego Macierewicza, napis na pomniku smoleńskim to niestety element procesu, który trwa już od dłuższego czasu. 

Zaczęło się od ataku na figurę Chrystusa Króla na Krakowskim Przedmieściu, następnie doszło do zdewastowania pomnika Anny Walentynowicz. Fala niszczenia polskich świętości, postaci symbolizujących nasze najwyższe wartości i tradycje idzie coraz szerzej. Należy też przypomnieć o napisach w al. Jana Pawła II, gdzie dopisano obraźliwe treści dla naszego świętego rodaka - wskazał były minister obrony narodowej.

Posłuchaj
22:17 PR24_MPLS 2020_11_21-13-06-02.mp3 Antoni Macierewicz o dewastacji pomnika smoleńskiego, planach powiązania wypłaty środków unijnych z praworządnością oraz o działaniach George'a Sorosa ("Temat dnia/Gość PR24")

Macierewicz: nie ma na to zgody

pomnik ak tt 1200.jpg
"Barbarzyńskie i bezprawne". Premier o zniszczeniu pomnika Polski Walczącej w Warszawie

W rozmowie z Tadeuszem Płużańskim stwierdził, że mamy do czynienia z symbolicznymi atakami, których celem jest zniszczenie naszej świadomości narodowej i społecznej.

Temu oczywiście muszą przeciwstawić się odpowiednie służby. Najważniejsza jest jednak reakcja społeczna, uświadamianie bandytom, którzy to robią, że nie ma na to zgody, podobnie jak nie będzie aprobaty dla noszenia znaku błyskawicy Hitlerjugend przez lewackich posłów w Sejmie. To absolutnie niedopuszczalne. Jest na to przecież zakaz konstytucyjny - podkreślił Macierewicz odnosząc się do znaku błyskawicy, który jest symbolem Strajku Kobiet.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, były minister obrony narodowej
Data emisji: 21.11.2020
Godzina emisji: 13.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Czy naprawdę chodzi o kompromis aborcyjny? Fakty, mity i fake newsy wokół protestów

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 11:26
Wokół protestów, które po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji odbywają się w wielu miastach Polski, narosło wiele mitów i fake newsów. Podstawowy mówi o tym, że głównym celem organizatorów jest przywrócenie dotychczasowego kompromisu aborcyjnego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomnik dzieci nienarodzonych oblany czarną farbą. Minister interweniuje

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 14:35
- Zdewastowany pomnik dzieci nienarodzonych na cmentarzu w Brzezówce (Śląskie) zostanie naprawiony - zapewnił w poniedziałek minister w KPRM i wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik. Dodał, że w razie potrzeby zagwarantowane zostaną środki na naprawę figury.
rozwiń zwiń