X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tadeusz Płużański

Kryzys migracyjny na granicy z Białorusią. Prof. Grochmalski: radykalność tego procesu będzie narastała

- To element strategii, która wpisuje się w szereg operacji realizowanych przez Federację Rosyjską, komponent destabilizacji Unii Europejskiej i Polski, jako kluczowego partnera NATO na wschodniej flance - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, politolog, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka Tadeusz Płużański granica

"Dla opozycji ważniejsze jest odsunięcie PiS-u od władzy niż dobro Polski". Łoziński o sporze z KE

- Jest taki mechanizm, że jak ktoś chce wejść do jakiegoś klubu ekskluzywnego, to zaczyna się zachowywać jak członkowie tego klubu, a nawet jeszcze bardziej. To jest przykład naszych europarlamentarzystów, którzy głosują przeciwko Polsce, chcą być jeszcze większymi zwolennikami liberalnej wizji Europy - mówił w Polskim Radiu 24 Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego"
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Bogumił Łoziński ŚWIAT Unia Europejska Europa Parlament Europejski

Marciniak: Łukaszenka gra o podmiotowość polityczną i sprawstwo

- Łukaszenka poza doraźnymi korzyściami typu zarabianie na de facto handlu ludźmi, czy wspieraniu tej nielegalnej migracji, ma też zasadniczą korzyść, czyli to, że chce być w grze - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Marciniak, sowietolog i rosjoznawca związany z Polską Akademią Nauk, ambasador Polski w Moskwie w latach 2016-2020. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 Białoruś służby i bezpieczeństwo Aleksander Łukaszenka

Reszczyński: Unia przestaje się podobać Polakom, bo nie jest to organizacja przyjazna Europejczykom

- Nikt nie spodziewał się, że sędzia Rosario Silva de Lapuerta wyjdzie do protestujących, ale przecież jest tam sekretariat i inni urzędnicy, którzy mogliby wyjść pokłonić się i powiedzieć, że w imieniu sekretariatu odbierają petycję i przekażą ją dalej - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński. Gościem audycji był również Andrzej Potocki. 
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 Unia Europejska Luksemburg protest Solidarność

"Z wielkich planów niewiele już zostało, a KE broni dziś właściwie samej siebie". Publicyści o polityce Brukseli

- Wydaje mi się, że wielki projekt europejski uwiądł - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Romuald Kiedrzyński z "Faktu". Gościem audycji był również Tadeusz Płużański z Telewizji Polskiej, który w tej kwestii zgodził się z przedmówcą i przyznał, że "rzeczywiście projekt europejski przeżywa jakiś straszny uwiąd". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Krzysztof Świątek Tadeusz Płużański Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej polityka Polityka zagraniczna Polski

"Nie oddaliśmy całości naszych praw Brukseli". Jarosław Guzy o debacie w PE

- To nie jest debata o praworządności w Polsce. Prawa obywateli nie różnią się od sytuacji w innych krajach UE, natomiast sedno problemu tkwi w tym, gdzie podejmuje się decyzje o życiu Polaków w zakresie regulowanym przez naszą konstytucję, w Brukseli, Strasburgu czy Warszawie - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy (PAP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej Tadeusz Płużański Mateusz Morawiecki

Wystąpienie premiera w PE. Prof. Grosse: politycy innych krajów bezceremonialnie przekraczają swoje kompetencje

- Politycy innych krajów europejskich bezceremonialnie przekraczają swoje kompetencje i dobre standardy, ingerując w demokrację w innych krajach członkowskich - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Tomasz Grosse z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Mateusz Morawiecki POLSKA

"Dobrze, że głos Polski został usłyszany". Rybińska o debacie w PE

- Premier pojechał do Brukseli przede wszystkim po to, by wyjaśnić naturę wyroku TK, wytłumaczyć, że nie jest to wyrok, który sprawia, że Polska odrzuca traktaty jako całość czy też prawo europejskiej, tylko że nie godzi się na to, by instytucje europejskie działały poza kompetencjami przyznanymi im przez kraje członkowskie - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej Tadeusz Płużański Mateusz Morawiecki

Ks. prof. Mazurkiewicz: komuniści nie przewidzieli lojalności kard. Wojtyły do kard. Wyszyńskiego

- Komuniści mieli nadzieję, że jeśli w Krakowie pojawił się biskup, który będzie miał silną osobowość, to uda się go skłócić z kard. Wyszyńskim - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z UKSW. - Mieliśmy dwóch wielkich kardynałów o niesamowicie silnych osobowościach, a jednocześnie doświadczaliśmy głębokiej lojalności kard. Wojtyły w stosunku do kard. Wyszyńskiego. Myślę, że tej lojalności nie przewidzieli komuniści - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Jan Paweł II Stefan Wyszyński Kościół katolicki

"Przełamywał bariery, był głosem ludzi najbiedniejszych". Dmitrowicz o Janie Pawle II

- Nigdy w historii nie było człowieka, który był widziany na żywo przez tyle milionów ludzi - podkreślił podsumowując 104 pielgrzymki Jana Pawła II w audycji Polskiego Radia 24 Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jan Paweł II Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Piotr Dmitrowicz Kościół Kościół katolicki papież

"Próba dotarcia do przekazu międzynarodowego". Prof. Legutko o wystąpieniu premiera w PE

- Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w takim gremium, prawdopodobnie w obecności przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i reprezentanta aktualnej prezydencji, jest wydarzeniem na tyle dużym, że będzie musiało być relacjonowane. To próba dotarcia z naszymi racjami do dużej części opinii publicznej, która ma zafałszowany obraz rzeczywistości - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Legutko Tadeusz Płużański

"Wielu zaczęło rozumieć, że to zapowiedź zmian". Prof. Polak o wyborze Jana Pawła II

- Po wyborze Karola Wojtyły na papieża wielu Polaków zaczęło rozumieć, że jest to zapowiedź ogromnych zmian, jakie nastąpią, nie tylko w Kościele, ale także w świecie. Zaczęto rozumieć, że to koniec systemów totalitarnych w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Polak, historyk z UMK w Toruniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Jan Paweł II historia Polski

Mur na granicy z Białorusią. Reszczyński: musi powstać wspólnymi siłami finansowymi

- Polski rząd musi wyraźnie powiedzieć, że mur na granicy polsko-białoruskiej musi powstać wspólnymi siłami finansowymi wszystkich państw Unii Europejskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli także Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Adrian Stankowski Wojciech Reszczyński granica Białoruś bezpieczeństwo imigranci w Europie

Jakub Jałowiczor o dyskusji wokół polexitu: ten konflikt będzie nastawiał Polaków przeciwko UE

- Widać, że Unia nie wygląda tak, jak kiedyś. Jeżeli cenimy ją za to, że przysyła nam fundusze strukturalne, ale w tej chwili może zakręcić kurek z pieniędzmi, to argument numer jeden za byciem we wspólnocie właśnie znika - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Tadeusz Płużański Polexit Polska w Unii Europejskiej

Prof. Karol Karski: to opozycja buduje tezę o polexicie

- Działania Polski uzyskują poparcie w wielu różnych miejscach, ale nie tam, gdzie jakikolwiek wpływ ma Donald Tusk. To źle, jeżeli stara się budować swoją karierę polityczną poprzez szkodzenie swojemu państwu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski, europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Karol Karski Tadeusz Płużański