X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tadeusz Płużański

Płużański: Tusk jest mało wiarygodny, wielokrotnie to się potwierdzało

- Donald Tusk jest mało wiarygodny. To jest polityk, który bardzo często mija się z prawdą, któremu Polacy nie powinni ufać. Wielokrotnie dawał do tego powody - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański (TVP). Gościem "Debaty dnia" był także Romuald Kiedrzyński ("Fakt").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka opozycja Donald Tusk Platforma Obywatelska Krzysztof Świątek Tadeusz Płużański

"Obecna regulacja jest potrzebna". Arkadiusz Mularczyk o nowelizacji k.p.a.

- Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego jest niezbędna. Wymaga tego interes państwa. Decyzje administracyjne bywają elementem kryminalnych działań. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli tę kwestię korygować - powiedział Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Arkadiusz Mularczyk opozycja Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izrael

"Niewyobrażalne zakłamanie historii". Jerzy Klistała o wpisie Katarzyny Markusz

- Absolutnie nie ma nic wspólnego z prawdą. Niewyobrażalnym jest, że w ten sposób można zakłamywać historię, która działa się na oczach wielu ludzi - mówił w Polskim Radiu 24 współautor publikacji "Księga Pamięci. Więźniowie KL Auschwitz rozstrzelani pod Ścianą Śmierci w latach 1941-1943". Jerzy Klistała skomentował wpis dziennikarki Jewish Telegraphic Agency Katarzyny Markusz, że "dla Polaków nie powstały nigdy obozy masowej zagłady, w czasie wojny mogli chodzić po ulicach, pracować, żyć".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 Auschwitz Holokaust Niemcy II wojna światowa

Woyciechowski o pionie śledczym w ramach IPN: ten model się nie sprawdził

- Prezentując pogląd zmierzający do restrukturyzacji organów ścigania, rekomendowaliśmy skupienie się na strukturze, schematach i rozwiązaniach systemowych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych, mówiąc o motywach złożonej w Sejmie petycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN Piotr Woyciechowski Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 Instytut Pamięci Narodowej

"Były to jednoznaczne protesty przeciwko władzy komunistycznej". Olczak o wydarzeniach radomskich

Z okazji 45. rocznicy strajków Archiwum Akt Nowych, wpisując się w ogólnonarodowe obchody prezentuje mediom unikalne, oryginalne dokumenty pochodzące m.in. z materiałów archiwalnych Komitetu Centralnego PZPR, zbiorów Władysława Siła-Nowickiego, Stanisława Grocholskiego i innych. Gościem Polskiego Radia 24 był Mariusz Olczak, dyrektor Archiwum Akt Nowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski Tadeusz Płużański Archiwum Akt Nowych Czerwiec 1976 Polskie Radio 24

"Nie jest wiążąca dla Polski". Wiceminister edukacji o rezolucji PE ws. aborcji

- Polska konstytucja jednoznacznie chroni życie od samego początku - przypomniał na antenie Polskiego Radia 24 Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji narodowej komentując przyjęta rezolucję, według której dostęp do bezpiecznej i legalnej aborcji jest prawem człowieka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Tadeusz Płużański Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki Koronawirus w Polsce aborcja Polskie Radio 24

Macierewicz: dezinformacja medialna jest kontynuacją ataku cybernetycznego

- Najważniejszym problemem nie jest sam atak cybernetyczny, jedynie przygotowujący, komasujący materiał, będący zagrożeniem dla danego społeczeństwa, ale są nim media, które ten materiał następnie upowszechniają, wbijają w świadomość społeczną - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości , były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański Sejm

"Rozerwano łańcuch pokoleń". Prof. Kucharczyk o eksterminacji polskiej inteligencji w czasie II Wojny Światowej

- To była akcja skoordynowana, także w Związku Sowieckim. Wtedy Niemcy i ich sojusznicy myśleli przede wszystkim o pozbawieniu nas "głowy i serca" eksterminacji polskich elit. To w dużej mierze się udało - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Żołnierze Wyklęci historia Polski Tadeusz Płużański II wojna światowa Niemcy

"Papież stworzył nową Polskę". Adam Bujak o pielgrzymkach papieskich

- To były 43 lata mojego towarzyszenia Janowi Pawłowi II, wiele rozmów, wiele wyjazdów. To było niezwykłe spotkania, które uduchowiają człowieka, po których byłem nasycony wielkością, wspaniałością tego człowieka (…) To były spotkania niemal syna i ojca, bo tak postrzegałem tę świętą postać - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Bujak, papieski fotograf.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki religia Jan Paweł II Tadeusz Płużański

Michał Wójcik: KO ma trzecią pozycję, ale z pudła może spaść

- Trudno powiedzieć, co Budka ustali z Tuskiem, każdy inną rolę gra w tym scenariuszu, trudno mi przewidywać, co się może stać - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera. - Dzisiaj sytuacja KO w sondażach jest bardzo trudna, można powiedzieć, że KO dołuje. Ma silną, trzecią pozycję, ale z pudła mogą spaść - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik Tadeusz Płużański polityka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Borys Budka Donald Tusk

"Setka najlepszych synów Pomorza i Kujaw". Józef Żernicki o grobach Żołnierzy Niezłomnych w Bydgoszczy

- Od kilka lat na bydgoskiej "łączce" trwają prace ekshumacyjne prof. Szwagrzyka, W jednym zbiorowym dole śmierci znaleziono m.in. szczątki rotmistrza Tadeusza Ośko, ps. Sęp - powiedział w Polskim Radiu 24 Józef Żernicki, wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Bydgoszcz. - Rodziny i środowiska patriotyczne z niecierpliwością wyczekują na okrycie kolejnych dołów śmierci- dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA Tadeusz Płużański Armia Krajowa Żołnierze Wyklęci regiony kujawsko-pomorskie

Szczyt Biden-Putin. Rzymkowski: próba zdobycia Rosjan jako sojuszników jest naiwnością

- Joe Biden nie wyciągnął żadnych wniosków z czasów, gdy był wiceprezydentem za kadencji Barracka Obamy. Próby resetu, ocieplania relacji, kończą się wyłącznie tym, że niedźwiedź szarpie swoich sąsiadów - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, komentując politykę USA wobec Rosji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Rzymkowski Tadeusz Płużański Rosja USA Joe Biden Władimir Putin

"Wiele środowisk chętnie je przywłaszcza". Pacan o wykorzystaniu logo Solidarności na pomniku

- Solidarność nie jest czymś przeszłym, Solidarność cały czas jest, jest związkiem zawodowym i oprócz tego, że jest związkiem zawodowym, to właśnie dba o tę spuściznę Solidarności, dba o tych ludzi, którzy byli w Solidarności, których często właśnie te środowiska liberalno-lewicowe chciały zakrzyczeć - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi PR24 byli także Andrzej Rafał Potocki i Adrian Stankowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Warszawa Swiatłana Cichanouska Solidarność Rafał Trzaskowski Tadeusz Płużański Adrian Stankowski

Antoni Macierewicz: program niepodległościowy Jana Olszewskiego jest dziś realizowany

- Program gospodarczy, społeczny, polityczny, międzynarodowy, program niepodległościowy, jaki sformułował ten rząd pod patronatem Jana Olszewskiego, dał początek właśnie programowi, który dzisiaj osiągnął tak wielkie sukcesy - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON, marszałek senior Sejmu IX kadencji Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz POLSKA polityka Jan Olszewski dekomunizacja

"Łukaszenka zaczyna się robić dla Rosji kłopotem". Tesławski o zatrzymaniu samolotu w Mińsku

- Ciężko jest być, jako prezydent Rosji globalnym liderem, rozmawiać z innymi i jednocześnie mieć pod swoim bokiem prezydenta, który potrafi posadzić cywilny samolot przelatujący przez przestrzeń powietrzną jego kraju - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, redaktor naczelny portalu nawchodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Aleksander Łukaszenka Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Tadeusz Płużański Piotr Wawrzyk