X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Tadeusz Płużański

"Mamy do czynienia z natrętną propagandą". Publicysta o działalności środowisk LGBT

- W Niemczech dopiero w 2001 r. zalegalizowano związki partnerskie i posypała się lawina. Gdyby nie sojusz wyborczy, nie doszłoby tam do takich zmian. Tak jak wcześniej tam, tam mamy teraz natrętną propagandę środowisk LGBT powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński, publicysta "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT społeczeństwo homoseksualizm Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

"Obie strony próbują na tym skorzystać". Karol Gac o umowie wojskowej między Polską a USA

- Amerykanie chcą się angażować w naszym regionie, ale to naturalne, że negocjują korzystne dla siebie warunki i obie strony próbują na tym skorzystać. Przyjmuję to jako coś oczywistego - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA wojsko armia służby i bezpieczeństwo stosunki polsko-amerykańskie polityka Stany Zjednoczone Karol Gac Tadeusz Płużański

"Cud jedności". Tomasz Łysiak o Bitwie Warszawskiej

- Zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej miało olbrzymie znacznie dla Polski, ale też dla Europy. O ile granica zachodnia była kształtowana za pomocą traktatów, granica wschodnia była zdobywana szablą i bagnetem i walki trwały tam praktycznie non-stop - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Łysiak, pisarz i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bitwa warszawska historia Polski rocznica Bitwy Warszawskiej Tadeusz Płużański HISTORIA

"To oni nie przestrzegają konstytucji". Macierewicz o bojkotujących zaprzysiężenie prezydenta

- Tłumaczenia ludzi z PO czy innych formacji postkomunistycznych są skandaliczne. To oni nie przestrzegają konstytucji i namawiają do jej łamania. To nie prezydent łamie czy łamał konstytucję, ale formacja, która próbowała zbojkotować jego zaprzysiężenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, marszałek senior, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda polityka prezydent opozycja Platforma Obywatelska Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański

"To dobry moment, by pokazać, że jesteśmy jednym narodem". Paweł Sałek o Powstaniu Warszawskim

- Pojawiają się dzisiaj różne głosy wśród historyków, ale pamięć o Powstańcach trzeba pielęgnować i honorować tych, którzy żyją i przeżyli tamte czasy. To wielka sprawa. To budowanie pamięci historycznej, ale też przykład i symbol dla młodego pokolenia - powiedział Paweł Sałek, doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie historia Polski HISTORIA II wojna światowa Polskie Radio 24 Paweł Sałek kancelaria prezydenta Tadeusz Płużański

Prof. Kucharczyk: w 1939 roku do Polski weszli Niemcy wychowani na antypolonizmie

- Niemcy, którzy przyszli na nasze ziemie we wrześniu 1939 roku, to było pokolenie wychowane na antypolonizmie Republiki Weimarskiej. To byli inni Niemcy niż ci zapamiętani przez Polaków z czasów pierwszej wojny światowej - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk prof. Grzegorz Kucharczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie II wojna światowa Niemcy historia Polski Tadeusz Płużański

"Najwyższą ideą było wywalczenie wolności". Reszczyński o Powstaniu Warszawskim

- W Powstaniu Warszawskim chodziło o ideę, a najwyższą ideą było wywalczenie wolności, by Polska mogła pokazać Rosjanom, że jest gospodarzem na swoim terenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński, publicysta. Gośćmi audycji byli również Andrzej Rafał Potocki ("Sieci") oraz Przemysław Harczuk ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie historia Polski HISTORIA II wojna światowa Wojciech Reszczyński Tadeusz Płużański

Dlaczego władze Gdańska były przeciwne wystawie o "Solidarności"?

- Są siły zewnętrzne i wewnętrzne, którym zależy na tym, by Polacy nie zbudowali czegoś mocnego w oparciu o wartości, od których zaczęła się Solidarność w sierpniu 1980 roku - powiedział Stanisław Fudakowski, uczestnik strajków w Stoczni Gdańskiej, psycholog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski Tadeusz Płużański Gdańsk Stanisław Fudakowski Solidarność PRL opozycja demokratyczna Stocznia Gdańska

Historyk IPN: wszystko wskazuje na to, że strony się porozumiały w sprawie wystawy w Gdańsku

- Z tego co wiem, strony się porozumiały. Wystawa "Tu rodziła się Solidarność" ma stanąć na pl. Solidarności pod drugą bramą Stoczni Gdańskiej. Czy na pewno dojdzie to do skutku, trudno powiedzieć. Ale na razie wszystko wskazuje na to, że tak - podkreślił w Polskim Radiu 24 historyk z gdańskiego oddziału IPN Arkadiusz Kazański. 
Zobacz więcej na temat:  IPN Gdańsk Solidarność Tadeusz Płużański

"W żadnym wypadku nie jest to sprawa polityczna". Były szef BOR o zatrzymaniu Sławomira Nowaka

- Muszą być bardzo poważne dowody, które świadczą o tym, że do działalności wskazywanej przez śledczych doszło. W żadnym wypadku nie jest to sprawa polityczna czy atak polityczny, jak mówią niektórzy politycy. Oczywiście mamy tu również zasadę domniemania niewinności - podkreślił w Polskim Radiu 24 gen. Andrzej Pawlikowski, były szef BOR. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański polityka Sławomir Nowak Platforma Obywatelska Ukraina