X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Macierewicz

A. Grzyb: prezydent przypomniał o szacunku dla konstytucji

- Prezydent Andrzej Duda i marszałek senior Antoni Macierewicz powoływali się w Sejmie na szacunek do obecnej konstytucji, która była wielokrotnie kwestionowana w debacie publicznej. Należy szanować to, co mamy, bo obecna konstytucja jest w wielu obszarach bardzo dobra - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm wybory prezydenckie 2020 konstytucja Andrzej Duda Antoni Macierewicz PSL-Koalicja Polska Władysław Kosiniak-Kamysz Andrzej Grzyb Michał Rachoń

Jakub Pacan: PiS przedstawia się jako partia rozsądku

- PiS przedstawia się jako partia rozsądku, chce zdobywać nowy elektorat. Na skrzydłach partie muszą się odróżniać - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej" oraz Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sejm Senat parlament w Polsce Eliza Olczyk Antoni Macierewicz Andrzej Duda Grzegorz Schetyna koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

B. Nowacka: wystąpienie A. Macierewicza - wykluczające

- Całe wystąpienie marszałka seniora było kontrowersyjne i nakreślające pewną linię sporów, w których PiS będzie chciało brać udział. Wystąpienie bardzo mocno ideologiczne, odwołujące się do twardych, narodowych nut – mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Lewica Razem POLSKA Sejm Antoni Macierewicz Senat Barbara Nowacka Inicjatywa Polska

J. Jałowiczor: mowa prezydenta była wygłoszona z pozycji ojca narodu

- Prezydent w przemówieniu inaugurującym posiedzenie Sejmu IX kadencji użył sporo odniesień osobistych, ale także zaapelował do posłów o trzymanie nerwów na wodzy i szacunek dla innych parlamentarzystów. Obawiam się jednak, że to wstrzymanie nerwów i emocji długo nie potrwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Andrzej Duda Antoni Macierewicz

M. Kierwiński: apelowałem do prezydenta ws. A. Macierewicza

- Apelowałem do pana prezydenta Andrzeja Dudy, aby wycofał się z tego wyboru, bo to wybór zły. Marszałek - senior powinien łączyć. Antoni Macierewicz jest politykiem, który dzieli, od wielu lat dzieli – powiedział Marcin Kierwiński w radiowej Jedynce. Jednak zmianę decyzji w tej sprawie wykluczył dziś w radiowej Trójce Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marcin Kierwiński wybory prezydenckie Antoni Macierewicz

A. Macierewicz: w tej kampanii prezydenckiej może być ciężej

Według Antoniego Macierewicza, marszałka seniora i posła Prawa i Sprawiedliwości, zbliżająca się kampania prezydencka może być trudniejsza niż ta sprzed pięciu lat. - Wtedy sytuacja była jasna. Wydawało się, że kandydat PiS nie ma szans. Teraz jest inaczej, co może tworzyć pewne uspokojenie i złudzenie po stronie patriotycznej - powiedział Macierewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Macierewicz wybory prezydenckie 2020 Katarzyna Gójska

Robert Telus: PO nie dorosła do prawdziwej polityki

- Zdarza się, że można zapomnieć kogoś zaprosić. Jednak w przypadku Antoniego Macierewicza doszło do wykreślenia go z listy zaproszonych gości. To niczym zabawa w piaskownicy. Platforma Obywatelska po raz kolejny pokazuje, że nie dorosła do prawdziwej polityki - powiedział Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Prawo i Sprawiedliwość Antoni Macierewicz Adrian Klarenbach Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz