X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Szeremietiew: spór cywilizacyjny przybiera coraz ostrzejszy kształt

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 15:25
- Pojawiła się próba, abym nam, Polakom, tę wolność odebrać. My, jako naród, ukształtowaliśmy się w kręgu cywilizacji łacińskiej, gdzie najważniejszą wartością jest wolność. Sam spór cywilizacyjny przybiera natomiast coraz ostrzejszy kształt - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.
Audio
  • Prof. Romuald Szeremietiew o sporze cywilizacyjnym w Polsce (Temat dnia/Gość PR24)
Prof. Romuald Szeremietiew
Prof. Romuald SzeremietiewFoto: TB/PR24
1200_Strajk_PAP.jpg
"Część młodzieży nie zdawała sobie sprawy z tego, co robi". Prof. Wojciech Roszkowski o Strajku Kobiet

Prof. Romuald Szeremietiew, który był gościem Polskiego Radia 24, odniósł się do tematu protestów środowisk proaborcyjnych, reprezentujących wartości liberalno-lewicowe.

Czytaj także:

- Pojawiła się próba, abym nam, Polakom, tę wolność odebrać. My, jako naród, ukształtowaliśmy się w kręgu cywilizacji łacińskiej, gdzie najważniejszą wartością jest wolność. Państwo wolne znaczy niepodległe. W naszej cywilizacji ogromną rolę odgrywa katolicyzm, etyka katolicka. Natomiast w Europie rozwinął się nurt, który neguje te wszystkie wartości - tłumaczył.

Posłuchaj
21:35 [PR24] PR24 (mp3) 11 listopad_2020_11_11-14-07-52_for_media.mp3 Prof. Romuald Szeremietiew o sporze cywilizacyjnym w Polsce (Temat dnia/Gość PR24)

Zdaniem byłego wiceszefa MON "spór cywilizacyjny przybiera coraz ostrzejszy kształt". - Czy zjednoczona Europa to wspólnota suwerennych ojczyzn, które decydują o sobie? Czy może jakiś "eurokołchoz", w którym państwa tracą swoje uprawnienia? - pytał.

mid-20b06372 (2).jpg
"Najbardziej liczna fala protestów jest za nami". Socjolog o Strajku Kobiet

- Polskość i większa część naszego kraju to cywilizacja łacińska. Mniejszość "wyhodowała się" w oparciu o inny porządek cywilizacyjny - komunizm, ideologie lewicowe... Zastanawiające jest to, że osoby związane z reżimem komunistycznym (bądź ich mentalni spadkobiercy) tak szybko porozumieli się z ośrodkami UE, które dążą do likwidacji suwerenności państw - zauważył.

***

Protesty w całej Polsce trwają od 22 października i są wyrazem sprzeciwu wobec zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Wywołało je orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Głównym inicjatorem akcji protestacyjnych jest Strajk Kobiet.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadził: Tadeusz Płużański
Gość: prof. Romuald Szeremietiew
Data emisji: 11.11.2020
Godzina emisji: 14.07

PR24/PAP
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dzisiaj za nielegalne adopcje grożą bardzo surowe kary". Michał Wójcik o ochronie praw dzieci

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 09:15
- To my przygotowaliśmy ustawę, która to uregulowała, dzisiaj już takich ofert nie znajdziemy. W innych krajach jest to możliwe - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strajkowi Kobiet grozi rozłam. Część aktywistek nie zgadza się z radykalizmem postulatów

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 16:14
Nie odpowiada nam radykalizm i wydarzenia, które nawiązują do praktyk ruchów narodowych, ataki na policję w Olsztynie, zdarzające się ataki na budynki sakralne, nie odpowiada nam język i forma w ogłoszonych na konferencji prasowej, a z nami niekonsultowanych, tzw. 13 postulatów - napisały na facebookowej grupie przedstawicielki olsztyńskiego Strajku Kobiet. W szeregach protestujących pojawił się rozłam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Maciej Gdula: Kościół musi się liczyć z tym, że polityka do niego wkracza

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 08:45
- Kościół bardzo mocno wsparł wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji i był jedną z sił, które do niego doprowadziły - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Gdula (Wiosna).
rozwiń zwiń