X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Romuald Szeremietiew

Szeremietiew o imigracji do Europy: trudno powiedzieć, aby istniały realne sposoby, by ją powstrzymać

- Pomoc na miejscu jest o tyle nieskuteczna, że to miejsce na ogół wymaga pomocy ogromnej. Nie sądzę, by jakikolwiek kraj europejski, a nawet UE, była w stanie zgromadzić takie środki - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, były wiceszef MON, pytany o sytuację na wschodniej granicy Polski.
Zobacz więcej na temat:  Romuald Szeremietiew Białoruś granica imigranci w Europie POLSKA społeczeństwo

"Powinniśmy podjąć kroki z punktu widzenia agresora bardzo bolesne". Szeremietiew o sytuacji na granicy

- Jeśli są przypadki mierzenia z broni do naszych żołnierzy, jeśli niszczy się zasieki i zabezpieczenia na granicy, to jest to oczywisty akt agresji i tego nie można zostawić tak sobie i udawać, że tego nie ma - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, były wiceszef MON, pytany o sytuację na wschodniej granicy Polski. - Trzeba stwierdzić, że jesteśmy w stanie wojny, że Białoruś jest agresorem i wezwać ją, w formie ultymatywnej, do zaprzestania tego typu działań - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Romuald Szeremietiew Mateusz Drozda Białoruś granica imigranci w Europie POLSKA

"Musimy stać w obronie naszego interesu". Romuald Szeremietiew o atakach na Polskę

- Wywoływane różne konflikty mają osłabić Polskę i naszą współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Trójmorza, osłabić relacje z państwami bałtyckimi i Ukrainą. Musimy stać w obronie naszego interesu. Jesteśmy jednak silnym podmiotem - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew (były szef MON).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Romuald Szeremietiew POLSKA nazizm zbrodnie wojenne Niemcy

"Rosja stara się uruchomić Nord Stream 3". Szeremietiew o sytuacji przy granicy Polski

- Rosja próbuje złapać Europę Środkową na smycz przy pomocy gazu, który będzie tłoczyć jednym strumieniem północnym. Stara się też uruchomić strumień kolejny - nazwałbym go Nord Stream 3 - wysyłając coraz większe ilości nachodźców przez granice polskie - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  Romuald Szeremietiew Antoni Trzmiel ŚWIAT Białoruś imigranci w Europie

Podpalono punkt szczepień w Zamościu. Szeremietiew wskazuje możliwych inspiratorów zdarzenia

- Wszystko, co może zakłócić życie społeczne i polityczne w Polsce, z punktu widzenia interesów Moskwy jest zdarzeniem wartym inspirowania - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były szef MON, w komentarzu do próby podpalenia punktu szczepień na COVID-19 w Zamościu. - Kierunki zainteresowania polityki rosyjskiej są dwa: północ i zachód, a na zachodzie - jest Polska - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Romuald Szeremietiew Rosja ŚWIAT polityka szczepienia

"Element propagandy". Szeremietiew o rosyjskich samolotach "Dnia Zagłady"

- Gdyby Rosja chciała użyć środków, o jakich mówi, to by nie mówiła, tylko ich użyła. Widać, że jest to element propagandowego oddziaływania na nas, który ma nas wystraszyć i sparaliżować naszą wolę oporu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, profesor nadzwyczajny Akademii Obrony Narodowej i Akademii Sztuki Wojennej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja konflikty międzynarodowe wojsko ćwiczenia wojskowe relacje polsko-rosyjskie Romuald Szeremietiew Antoni Trzmiel

"Europa Środkowa musi znajdować się w sferze zainteresowania USA". Szeremietiew o Trójmorzu

- Mamy w Stanach Zjednoczonych próbę wmontowania Niemiec w pewien układ, który ma posłużyć polityce USA jeżeli chodzi o rozgrywkę światową (…) Jednak już zaczynają się ujawniać sprzeczności interesów Berlina i Waszyngtonu - mówił w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, były minister obrony.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel USA Trójmorze Romuald Szeremietiew

"Trudno sobie wyobrazić, aby Polska złamała własne przepisy". Szeremietiew o nowelizacji k.p.a.

- Tu nie ma dobrego rozwiązania. Trudno sobie wyobrazić, aby Polska złamała własne przepisy prawa i zaspokoiła roszczenia, które są całkowicie bezzasadne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Romuald Szeremietiew, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izrael prawo Holokaust II wojna światowa Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Romuald Szeremietiew

Spotkanie Biden-Putin. Prof. Szeremietiew: niepokoi zmiana w optyce Waszyngtonu

- O ile do niedawna, pod rządami Donalda Trumpa, zasadniczym punktem oparcia dla polityki USA w Europie był region środkowo-wschodni, z Polską jako głównym ośrodkiem, to teraz w optyce Bidena czy jego otoczenia, taką rolę zaczynają odgrywać Niemcy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były minister obrony.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Władimir Putin USA Joe Biden Romuald Szeremietiew Ryszard Gromadzki Nord Stream 2 Baltic Pipe

Romuald Szeremietiew: nie można było budować Rzeczpospolitej wykorzystując pozostałości po PRL

- Przed oczami oczywiście mamy te teczki i wydaje się, że to o to chodziło, ale były zdarzenia wcześniej, znacznie ważniejsze, to one sprawiły, że z taką wściekłością ten rząd był atakowany - mówił w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, były minister obrony w rządzie Jana Olszewskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Olszewski Romuald Szeremietiew Polskie Radio 24 POLSKA polityka historia Polski

Prof. Szeremietiew: Rosja kontynuuje politykę odzyskiwania wpływów na terenach dawnego Związku Sowieckiego

- Rosja zdobywa po kawałku tereny, które - jak uważa - powinny być jej podporządkowane. Prowadzi politykę odzyskiwania wpływów na obszarach, które kiedyś należały do Związku Sowieckiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, prof. nadzwyczajny Akademii Sztuki Wojennej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo wojsko Rosja Ukraina konflikty międzynarodowe Romuald Szeremietiew

Prof. Szeremietiew: spór cywilizacyjny przybiera coraz ostrzejszy kształt

- Pojawiła się próba, abym nam, Polakom, tę wolność odebrać. My, jako naród, ukształtowaliśmy się w kręgu cywilizacji łacińskiej, gdzie najważniejszą wartością jest wolność. Sam spór cywilizacyjny przybiera natomiast coraz ostrzejszy kształt - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet protest demonstracje społeczeństwo aborcja Romuald Szeremietiew Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 POLSKA

"Relacje polsko-amerykańskie nie zmienią się znacząco". Prof. Szeremietiew o wynikach wyborów w USA

- Chodzi o to, byśmy na kwestię relacji ze stanami Zjednoczonymi, również jeśli chodzi o politykę międzynarodową, patrzyli z pewnym spokojem i nie przenosili na to wszystkich emocjonujących klasę polityczną w Polsce sporów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka USA wybory prezydenckie w USA Joe Biden Donald Trump wybory w USA Romuald Szeremietiew Magdalena Złotnicka

"Stany Zjednoczone nadają ton, od nich zależy siła sojuszu". Romuald Szeremietiew o NATO

- Agresor, jeżeli takowy gdzieś się znajduje, może wykorzystać rzeczywiście taką sytuację, w której nasza uwaga (...) jest skierowana gdzie indziej niż na kwestie bezpieczeństwa narodowego - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej, komentując uczestnictwo wojska w walce z COVID-19 w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  NATO USA Romuald Szeremietiew wojsko POLSKA Polskie Radio 24