X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Relacje amerykańsko-rosyjskie. Wróblewski: Trump jest skuteczniejszy niż Obama

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 19:45
- Barack Obama dużo mówił, ale nic z tego nie wyszło, a Putin zobaczył jego słabość. Donald Trump niby był takim złym człowiekiem, ale był skuteczniejszy z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Dr Artur Wróblewski
Dr Artur WróblewskiFoto: Wojciech Kusiński / PR

Tematem audycji był list polityków amerykańskich ws. resetu stosunków USA z Rosją. - To prezydent Obama był autorem nieszczęsnego resetu w relacjach z Rosją, który na samym początku przyniósł mu Nagrodę Nobla. Dla nas miało to wymiar wymierny, bo USA wycofały się z budowy tarczy antyrakietowej w naszym kraju i dostaliśmy tylko namiastkę w postaci bazy w Redzikowie - przypomniał Artur Wróblewski.

Chiny usa free shutt-1200.jpg
Dr Bogusz: "nowa zimna wojna" może doprowadzić do podziału świata na bloki

- Konsekwencją tego postępowania Obamy była agresja Rosji na Ukrainie i inkorporacja Krymu, a także dalsze utrwalanie istniejących konfliktów, jak w przypadku Gruzji. Efektem była również pewna słabość w USA. Rosja zaczęła "rozpychać się" w Syrii, Libii, a nawet w Afganistanie. Z drugiej strony widzimy, że to właśnie Donald Trump podpisał ustawę nakładającą ostre sankcje na Nord Stream 2 - zwrócił uwagę.

Czytaj także:

- Amerykanie zwiększyli liczbę żołnierzy w Polsce do 5 tys., będzie u nas wysunięte dowództwo amerykańskie, a więc korpus z generałem o polskich korzeniach. Prezydent Trump dodał też pieniędzy do inicjatywy wspierającej pomoc dla Ukrainy i flanki wschodniej. Barack Obama dużo mówił, ale nic z tego nie wyszło, a Putin zobaczył jego słabość. Trump niby był takim złym człowiekiem, agentem, ale był skuteczniejszy z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa. Przypomnę również, że zniósł wizy, których nie znieśliby Joe Biden i Barack Obama - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Posłuchaj
24:19 PR24_MPLS 2020_09_06-18-33-46.mp3 Artur Wróblewski o relacjach amerykańsko-rosyjskich (Temat Dnia/PR24)

W audycji również temat kampanii wyborczej w USA.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadził: Piotr Wąż
Gość: Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 06.08.2020
Godzina emisji: 18.33

pkr

Czytaj także

"Pozwoli przerzucić żołnierzy z Niemiec". Amerykańskie media komentują umowę o współpracy obronnej z Polską

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 20:33
Podpisana w sobotę umowa o wzmocnionej współpracy obronnej między Polską a USA toruje drogę do przerzutu wojsk amerykańskich z Niemiec do Polski - informuje telewizja ABC. Agencja Bloomberg akcentuje zaś, że umowa spowoduje rotacyjne wysłanie do Polski 1000 dodatkowych żołnierzy, w tym sił wywiadowczych i rozpoznawczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spowodujemy odcięcie funduszy na ich wrogą działalność". Biały Dom o odpowiedzialnych za próbę otrucia Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 20:54
Biały Dom po raz kolejny wyraził głębokie zaniepokojenie informacjami o próbie otrucia rosyjskiego dysydenta Aleksieja Nawalnego. Rzecznik prezydenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnany przypomniała, że Rosja w przeszłości posługiwała się chemicznymi środkami bojowymi. Zapowiedziała też współdziałanie z sojusznikami USA w celu ukarania sprawców.
rozwiń zwiń