X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dowód głębokiego zacietrzewienia". Jan Parys o słowach Adama Michnika

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 16:27
- Polska ma jedną z najstarszych tradycji demokratycznych na świecie. Jeżeli ktoś wygłasza takie oceny, to daje dowód głębokiej niewiedzy albo głębokiego zacietrzewienia - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, ekspert ds. bezpieczeństwa, odnosząc się do ostatnich słów Adama Michnika.
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24
Michał Kleiber 1200.jpg
Prof. Michał Kleiber: w PO najsilniejszy głos mają ludzie o nerwowym usposobieniu

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej", który udzielił wywiadu Tomaszowi Lisowi, stwierdził, że "Polska została jakby pęknięta". - Mamy bardzo kruche tradycje polskiej demokracji. Koncepcja reżimu PiS-owskiego to putinowski model państwa, zakorzeniony w okresie międzywojennym i PRL-u. Polski tym palantom nie wolno oddać - stwierdził.

Czytaj także:

Posłuchaj
23:21 [PR24] PR24 (mp3) 15 lipiec 2020 07_15_15_33_29_for_media.mp3 Jan Parys: opisy ze strony "Gazety Wyborczej" są bardzo subiektywne i jednostronne (Temat dnia/Gość PR24)

Jan Parys, który był gościem Polskiego Radia 24, stwierdził, że "Adam Michnik pokazuje swoją postawę wobec Polski". - Nasz kraj ma jedną z najstarszych tradycji demokratycznych na świecie. Jeżeli ktoś wygłasza takie oceny, daje dowód głębokiej niewiedzy albo głębokiego zacietrzewienia - mówił były minister obrony narodowej.

EN_czarzasty1200.jpg
"Może powiecie swoim głupawym wyznawcom, żeby przestali opluwać Biedronia i Lewicę". Czarzasty do PO

Brak profesjonalizmu

Gość red. Antoniego Trzmiela zwrócił uwagę na wpływ "Gazety Wyborczej" na zagranicznych korespondentów. - Niektórzy z tych dziennikarzy traktują opinię "GW" jak wykładnię, jak jedyny słuszny opis sytuacji - mówił.

- Wszyscy wiemy, że opisy ze strony "Gazety Wyborczej" są bardzo subiektywne i jednostronne. Dziennikarze, którzy automatycznie powtarzają za Michnikiem jego opinie, dają dowód braku profesjonalizmu i ogromnego lenistwa - stwierdził Jan Parys.

- Zdaję sobie sprawę, że Adam Michnik czasem udziela zagranicznych wywiadów, zwłaszcza w prasie niemieckiej lub francuskiej, i tam "używa sobie" na własnym kraju, posługując się ogromną ilością epitetów - powiedział.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadził: Antoni Trzmiel
Gość: Jan Parys (ekspert ds. bezpieczeństwa, b. szef MON)
Data emisji: 15.07.2020
Godzina emisji: 15.33

PR24/pb

Czytaj także

Nakaz publikacji sprostowania. Resort kultury wygrywa kolejny proces z "Gazetą Wyborczą"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 19:46
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wygrało sprawę przed Sądem Okręgowym w Warszawie przeciwko red. naczelnemu "Gazety Wyborczej" o opublikowanie sprostowania prasowego - podano na stronie resortu. Sprostowanie dot. artykułu "Rok Ważnych Zmian" opublikowanego w "Gazecie Wyborczej - Tygodnik Trójmiasto" 3 stycznia 2020 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pedofilia "na prowincji dzieje się po domach". Dziennikarz "Wyborczej" szydzi ze zwolenników Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 11:31
W audycji na antenie TOK FM dziennikarz "Gazety Wyborczej" stwierdził, że "zna polską prowincję" i "sprawa pedofila nie wywołała na wyborcach Andrzeja Dudy dużego wrażenia". Według Pawła Wrońskiego "takie rzeczy dzieją się tam po domach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski ratusz będzie się reklamował na przystankach. Spółka Agory zarobi miliony złotych

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 14:40
Władze Warszawy podpisały nową umowę z należącą do Agory spółką AMS - informuje portal wirtualnemedia.pl. Umowę zawarto bez przetargu, w tzw., trybie z wolnej ręki. Wydawca "Gazety Wyborczej" zarobi na kontrakcie 3 mln zł. Jak przypomina portal tvp.info, to kolejne miliony złotych, jakie ratusz w czasie prezydentury Rafała Trzaskowskiego kieruje do spółki, która w ostatnim czasie zasłynęła z "włamań" do wiat przystankowych i plakatów szkalujących ministra zdrowia.
rozwiń zwiń