X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Antoni Trzmiel

"Większość wypowiedzi była kompletnie oderwana od porządku prawnego". Soboń o debacie w PE

- Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w żaden sposób nie dotyczy budżetu Unii Europejskiej i nowych instrumentów, względem których Unia zaciągnęła zobowiązanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister rozwoju i technologii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel polityka Parlament Europejski Artur Soboń fundusze unijne ŚWIAT Europa Unia Europejska

Maliszewski: celem premiera i rządu jest to, aby debata nabrała merytorycznego charakteru

- Celem nadania takiej merytoryki tej debacie jest powstrzymanie tych działań, które będą miały charakter absurdalny, emocjonalny, a także pozatraktatowy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Norbert Maliszewski (Centrum Analiz Strategicznych).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel ŚWIAT Europa POLSKA Parlament Europejski Strasburg polityka przemówienie Unia Europejska Mateusz Morawiecki

Dr Andrzej Anusz: sytuacja na granicy z Białorusią to wspólna sprawa Polski i całej UE

- Charakterystyczne w przekazach, jakie dostajemy od migrantów, jest to, że oni nie traktują Polski jako docelowego państwa, w którym chcą się osiedlić, ale mówią przede wszystkim o Niemczech i państwach Europy Zachodniej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz (Instytut Piłsudskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Unia Europejska Antoni Trzmiel Andrzej Anusz

Maria Koc: Donald Tusk zaczyna ciążyć Platformie Obywatelskiej

- Donald Tusk nie ma najmniejszego pomysłu na program dla Platformy Obywatelskiej, a Polacy są znudzeni partią, która zajmuje się sama sobą i totalną walką z rządzącymi - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości. - Z tej mąki chleba nie będzie, wszyscy już to widzą, myślę, że także PO to widzi. Tusk pewnie już im zaczyna ciążyć - przekonywała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja

"Sytuacja jest dynamiczna". Raś o głosowaniu ws. stanu wyjątkowego

- W najbliższym czasie podejmiemy decyzję, co zrobić, aby z jednej strony była bezpieczna granica polska i UE, ale z drugiej strony, żeby nadmiernie nie zaostrzać sytuacji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL-Koalicji Polskiej Ireneusz Raś, pytany, jak PSL zagłosuje w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego na wschodniej granicy Polski. - Sytuacja jest dynamiczna - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Ireneusz Raś PSL-Koalicja Polska Białoruś straż graniczna

"Efekt ciągłości i skuteczności polityki fiskalnej". Prof. Modzelewski o zmniejszeniu deficytu

- Dynamika przyrostu dochodów budżetowych jest szybsza niż przyrost PKB. Efektywność systemu wzrasta pomimo braku wzrostu obciążeń podatkowych - mówił w PR24 prof. Witold Modzelewski (Instytut Studiów Podatkowych), komentując zmniejszenie deficytu budżetowego zapowiedziane w nowelizacji ustawy budżetowej.
Zobacz więcej na temat:  podatek ustawa POLSKA Polskie Radio 24 Witold Modzelewski Antoni Trzmiel GOSPODARKA polityka vat budżet Polski

"Musimy stać w obronie naszego interesu". Romuald Szeremietiew o atakach na Polskę

- Wywoływane różne konflikty mają osłabić Polskę i naszą współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Trójmorza, osłabić relacje z państwami bałtyckimi i Ukrainą. Musimy stać w obronie naszego interesu. Jesteśmy jednak silnym podmiotem - powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew (były szef MON).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Romuald Szeremietiew POLSKA nazizm zbrodnie wojenne Niemcy

"Potencjał jest bardzo duży". Witold Repetowicz o eskalacji konfliktu przy granicy z Białorusią

- Jeżeli chodzi o ten atak hybrydowy, demograficzny na Polskę, potencjał jest bardzo duży. Wszystko zależy od tego, czy Polska ugnie się pod presją psychologiczną. Mam na myśli nieprawdziwy, kolportowany niestety również przez niektóre polskie środowiska obraz umierających uchodźców - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Repetowicz z portalu Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 migracja kryzys migracyjny granica wojna hybrydowa Aleksander Łukaszenka Antoni Trzmiel POLSKA

Dr Żukowski: PO ma zniechęcającą ofertę programową, to owocuje spadkiem notowań Tuska

- Oferta programowa, jaką zaprezentowała PO choćby na imprezie Rafała Trzaskowskiego Campus Polska Przyszłości, była zniechęcająca. To m.in. likwidacja szpitali czy zapowiedź "opiłowywania katolików", czy stosunek do sytuacji na granicy z Białorusią. To musiało zaowocować spadkiem notowań - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog, politolog (UW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż Donald Tusk Platforma Obywatelska Antoni Trzmiel

"To jest zarzewie wojny". Parys o przemówieniu Łukaszenki z okazji Dnia Jedności Narodowej

- To bardzo niebezpieczne wystąpienie Łukaszenki i powinno się ono spotkać z bardzo kategorycznym protestem i potępieniem na świecie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej, odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Białorusi na temat przynależności polskich regionów do Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Jan Parys POLSKA polityka Białoruś granica Aleksander Łukaszenka

Prof. Modzelewski o wzroście inflacji: jeżeli RPP zachowa zimną krew, mamy szansę przetrwać ten moment

- Pytanie, czy wzrost cen wynikający ze zjawisk popytowych będzie zarazem źródłem kolejnych rewindykacji, zwłaszcza płacowych - mamy tego początki, jak protest medyków - czy też zareagujemy, nie czekając na wyczerpywanie się źródeł tego zjawiska - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, prawnik, ekonomista, prezes Instytutu Studiów Podatkowych.
Zobacz więcej na temat:  podatek ustawa POLSKA Polskie Radio 24 Witold Modzelewski Antoni Trzmiel GOSPODARKA Rada Polityki Pieniężnej polityka

Jadwiga Wiśniewska: przewodnicząca KE w sprawie migracji mówiła głosem Jarosława Kaczyńskiego

- Przewodnicząca bardzo wyraźnie powiedziała, że nie możemy ugiąć się przed działaniami inspirowanymi przez reżim Łukaszenki - mówiła w Polskim Radiu 24 Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS, komentując orędzie o stanie Unii Europejskiej, wygłoszone przez Ursulę von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska Prawo i Sprawiedliwość Antoni Trzmiel Jadwiga Wiśniewska Ursula von der Leyen

Jan Parys o bilansie rządów Angeli Merkel: Europa podzielona i słaba

- Widzimy, jak instrumentalnie był traktowany traktat unijny, jak Komisja Europejska stała się narzędziem egoistycznej, nacjonalistycznej polityki Berlina, jak traktuje się Polskę, w sposób sprzeczny z traktatem i nieuczciwy. Nie można mówić o zasługach, raczej widziałbym szkody, które pani Merkel poczyniła UE, forsując egoistyczne niemieckie interesy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Unia Europejska Niemcy Jan Parys Antoni Trzmiel

"Te działania są racjonalne". Gen. Roman Polko o stanie wyjątkowym

- Stan wyjątkowy, który wprowadziły Litwa, Łotwa i Polska jest po to, żeby prowokacje, które zawsze towarzyszą ćwiczeniom Zapad niedoszły do skutku; żeby nie udało się Aleksandrowi Łukaszence - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, były dowódca GROM. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Antoni Trzmiel wojsko Wojsko Polskie Roman Polko Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo relacje polsko-białoruskie wojna hybrydowa Zapad 2021

Przyszłość Afganistanu. Andrzej Talaga: kraj nie ma strategicznego znaczenia w skali globalnej

- USA ma zbyt dożo sił rozlokowanych zbyt szeroko na świecie, trzeba je ściągać, by skoncentrować się na najbardziej zagrożonym kierunku, którym ze względów politycznych, gospodarczych i militarnych jest to Indo-Pacyfik a nie Azja Centralna - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Afganistan talibowie USA ŚWIAT Bliski Wschód Antoni Trzmiel

"Machina represji się rozkręciła". Aleś Dzikawicki o sytuacji na Białorusi

- Sądy dają coraz większe, coraz bardziej drakońskie wyroki (...). Ci ludzie są absolutnie niewinni, ale ich były szef Wiktar Babaryka dostał - przypomnę - 14 lat. Więc oczywiście nie można było ich zwolnić ani dać znacznie mniejszych wyroków - mówił w Polskim Radiu 24 Aleś Dzikawicki o wyrokach dla Maryji Kalesnikawej i Maksima Znaka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel ŚWIAT Białoruś Europa represje