X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Antoni Trzmiel

Kiedy wybory prezydenckie? Poseł PiS: opozycja w Senacie gra dobrem Polski

- Jestem zaskoczona absurdalnymi pomysłami marszałka Senatu, który chciałby zastąpić prezydenta na urzędzie; senat przedłuża prace, marszałek Senatu cały czas przesuwa terminy - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Joanna Borowiak. - Senat poprawia ustawę, którą Sejm przygotował w ciągu dwunastu godzin, bez żadnego trybu, bez żadnych konsultacji - ripostował poseł Lewicy, Tomasz Trela. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel wybory prezydenckie 2020 Senat PiS wybory prezydenckie

"Przekaz opozycji jest niespójny". Marcin Makowski o wyborach prezydenckich

- Opozycja kolejny raz pokazuje, że gdy ma jakąś przewagę strategiczną, narracyjną nad PiS-em, to potrzebuje tygodnia, dwóch, może trzech, żeby ją roztrwonić i wraca status quo. To jest właśnie taki przykład - mówił Marcin Makowski, odnosząc się do wypowiedzi polityków opozycyjnych dotyczących wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania wyborcza Andrzej Duda

Tadeusz Płużański: założenie, żeby przedawniać zbrodnie komunistyczne, jest szatańskie

- Cały aparat z lat 70. czy 80. jest do ukarania - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tadeusz Płużański, historyk i publicysta nt. ustawy, która dopuszcza przedawnienie zbrodni komunistycznych. Podkreślił, że prawo to należy jak najszybciej "w ciągu tygodnia, dwóch" znowelizować.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański HISTORIA POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel Żołnierze Wyklęci Łączka historia Polski komunizm PRL IPN

Jan Józef Kasprzyk: zbrodnie komunistów nie powinny nigdy ulec przedawnieniu

- Musimy traktować jedną miarą nazizm i komunizm. Żeby tak się stało, potrzebna jest nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, czyli kwestia terminu przedawnienia zbrodni komunistycznych musi ulec zmianie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel Żołnierze Wyklęci Łączka historia Polski komunizm PRL IPN

Ryszard Czarnecki: Polska jednym z największych beneficjentów programu odbudowy UE

- Jest to efekt bardzo sprawnych, skutecznych negocjacji polskich władz, wynika to także z szacunków dotyczących strat, jakie poniesie gospodarka i poszczególne kraje członkowskie UE - tak ocenił w Programie 1 Polskiego Radia eurodeputowany Ryszard Czarnecki, komentując program odbudowy przedstawiony przez Komisję Europejską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Ryszard Czarnecki Unia Europejska Komisja Europejska

Wybory prezydenckie 2020. Bernacki: większość senacka dąży do wprowadzenia zamętu

- Jest dla mnie wielkim zaskoczeniem to, że dopiero po drugim posiedzeniu komisji Senatu poproszono konstytucjonalistów o ekspertyzy ws. ustawy o wyborach prezydenckich. Zrobiono to po to, aby maksymalnie przedłużyć proces legislacyjny - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Włodzimierz Bernacki, senator PiS. Sprawę skomentował też Bogdan Klich, senator PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Bogdan Klich Antoni Trzmiel

Poseł Lewicy: nie chcemy odbierać Polakom mediów publicznych

- Około 30 proc. Polaków ma dostęp wyłącznie do mediów publicznych i nie można ich tego okna na świat pozbawić. Lewica wie, że media publiczne wymagają naprawy, ale nie chcemy ich zabierać Polakom - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy, szefowa sztabu Roberta Biedronia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Robert Biedroń Rafał Trzaskowski lewica Agnieszka Dziemianowicz-Bąk Antoni Trzmiel media publiczne

Kiedy wybory prezydenckie? Senator PO: znaleźliśmy się w pustce prawnej

- Nie odbyły się wybory, które zostały zaplanowane. Takiego przypadku Konstytucja nie przewiduje. Państwowa Komisja Wyborcza zaproponowała rozwiązanie, że marszałek Sejmu wyznacza datę wyborów w ciągu 4 dni - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PO Marek Borowski. Ocenił, że w związku z tym znaleźliśmy się "w pustce prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA marek borowski wybory prezydenckie 2020 Senat polityka Antoni Trzmiel

"Obiektywny sukces". Prof. Modzelewski ocenił politykę gospodarczą Polski ostatnich lat

- W ciągu ostatnich pięciu lat udało nam się zbudować siłę naszej gospodarki na popycie wewnętrznym, nie tracąc przy tym atrybutów zewnętrznych - powiedział prof. Witold Modzelewski, ekspert ds. systemu podatkowego. - Sukces ten był dostrzegany przez większość obywateli - dodał były wiceminister finansów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Witold Modzelewski koronawirus Koronawirus w Polsce budżet Polski finanse publiczne

Kolejna zmiana kandydata KO w wyborach? Prof. Domański: byłby to gwóźdź do trumny

- Rafał Trzaskowski nie jest politykiem charyzmatycznym, nie pociąga za sobą tłumów, ludzie nie poszliby za nim "na barykady". Nie jest najlepszy w przekonywaniu wyborców do własnej osoby. Jednak kolejna zmiana kandydata w obozie Koalicji Obywatelskiej nie przyszłaby mi do głowy - powiedział prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Henryk Domański wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Rafał Trzaskowski kampania prezydencka

Europoseł PSL: sprawdzę, dlaczego LOT czekał na pomoc publiczną dłużej niż Lufthansa

- Jestem przekonany, że jest na to jasne i precyzyjne wyjaśnienie po stronie Komisji Europejskiej i niepotrzebne są insynuacje i przypuszczenia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PSL Krzysztof Hetman. Odniósł się w ten sposób do informacji, że Polska czekała 7 tygodni na decyzję ws. pomocy publicznej, podczas gdy Niemcy otrzymały podobną zgodę w ciągu kilkunastu godzin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio PSL polityka Antoni Trzmiel Unia Europejska Komisja Europejska Europa pomoc

Wybór I Prezesa SN. Publicysta: krzyki autorytetów opozycji nie robią na nikim wrażenia

- Obowiązkiem prezydenta nie było mianowanie kandydata z największą liczbą głosów. Wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa. Autorytety opozycji krzyczą o łamaniu konstytucji i prawa. Słyszymy o tym od pięciu lat. Im więcej tego jest, tym bardziej traci na sile - powiedział Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel Sąd Najwyższy sądownictwo sąd opozycja

Prof. Michał Kleiber: Unia Europejska nie traktuje wszystkich interesariuszy w taki sam sposób

- Unia Europejska nie traktuje wszystkich interesariuszy w taki sam sposób i to bardzo smutna obserwacja. W tej chwili sytuacja jest skomplikowana i nie wiem, czy to kwestia tylko Polski i Węgier, czy dotyczy to wielu krajów z Europy centralnej i wschodniej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN, redaktor naczelny miesięcznika "Wszystko co najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Parlament Europejski budżet ue budżet unijny koronawirus COVID-19 pandemia fundusze unijne Michał Kleiber Antoni Trzmiel

Kiedy odbędą się wybory? Senatorowie: 6 sierpnia musimy mieć nowego prezydenta

- Jeśli 6 sierpnia nie będzie prezydenta, będzie kryzys konstytucyjny, nie będzie można przeprowadzić procesów legislacyjnych - oceniała w Programie 1 Polskiego Radia Maria Koc (PiS). Senator PO Kazimierz Kleina powiedział, że ustawa o specjalnych zasadach wyboru prezydenta powinna zostać uchwalona w Senacie do środy, czwartku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Antoni Trzmiel Senat