X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

M. Zagórski: cyberbezpieczeństwo to dzisiaj jeden z najważniejszych tematów

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 21:38
- Dziś mamy do czynienia ze specjalnymi armiami, które atakują cały czas. Nieformalnymi, bo nikt nie chce się do tego przyznać - wyjaśniał z Forum Ekonomicznego w Krynicy Marek Zagórski. - To wiele państw i wiele nowoczesnych technologii - dodał minister cyfryzacji.
Audio
  • Minister cyfryzacji: cyberarmie atakują nas cały czas (Gość PR24)
Marek Zagórski, minister cyfryzacji
Marek Zagórski, minister cyfryzacjiFoto: PR

deklaracja-1200-pap.jpg
Bezpieczeństwo sieci 5G. Premier i wiceprezydent USA podpisali deklarację

Jedną godzinę i czterdzieści dwie minuty dziennie zajmuje nam średnio przeglądanie portali społecznościowych, gdy korzystamy ze smartfona. Ponad trzy godziny poświęcamy na oglądanie różnych filmów i relacji online. Ponad czterdzieści minut to słuchanie muzyki. Polacy wysyłają ponad 250 milionów smsów dziennie - wskazywał Adrian Klarenbach.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski podsumował, że Polacy są coraz bardziej mobilni. - 86 proc. Polaków, którzy korzystają z internetu, korzystają z niego za pośrednictwem urządzeń mobilnych - mówił.

- 80 proc. nastolatków korzysta z internetu już tylko za pośrednictwem urządzeń mobilnych i spędza w sieci ponad cztery godziny dziennie - zauważył rozmówca PR24.


cyberwojsko 1200.jpg
Polskie cyberwojska. Jak wygląda ich formowanie?

"Cyberniebezpieczeństwo grozi dziś niemal każdemu"

Marek Zagórski podkreślał, że im więcej sfer życia zależnych jest od sieci, tym większe niebezpieczeństwo dla naszego funkcjonowania. - Cyberbezpieczeństwo to dzisiaj jeden z najważniejszych tematów funkcjonowania gospodarki, funkcjonowania państwa. Mówimy zarówno o zagrożeniu gospodarek i państw, jak i o zagrożeniu indywidualnych osób, których dane mogą zostać przejęte i wykorzystane - tłumaczył.

- Powinniśmy mieć świadomość zagrożeń. Dlatego staramy się prowadzić działania edukacyjne w tej kwestii na olbrzymią skalę. Celem państwa jest, aby wszystkie systemy, z których korzystają obywatele były bezpieczne - podkreślił minister.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy PR24 z Krynicy-Zdroju.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marek Zagórski (minister cyfryzacji)

Data emisji: 03.09.2019

Godzina emisji: 15:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kompleksowy system cyberbezpieczeństwa. Sejm uchwalił ustawę

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 19:35
Powstanie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC), który będzie zapobiegał, wykrywał oraz minimalizował skutki ataków naruszających bezpieczeństwo informatyczne kraju - to cel ustawy o KSC, którą w czwartek przegłosował Sejm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: ataki w cyberprzestrzeni są czasem łatwiejsze do przeprowadzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 15:01
- Świat islamski jest znany z tego, że lubi demonstrować swoje interesy i opinie również w cyberprzestrzeni - powiedział w Polskim Radiu 24 Mirosław Maj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Andruszkiewicz: zależy nam na tym, aby edukować, a nie wprowadzać cenzurę Internetu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 16:37
Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, mówiąc w środę w Łodzi o bezpieczeństwie w Internecie, podkreślił, że resortowi zależy na tym, aby edukować dzieci, młodzież, rodziców, a nie wprowadzać cenzurę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Lewandowski: rejonem wiarygodności PO jest Europa

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 15:20
- Środowy panel w Krynicy będzie dla Grzegorza Schetyny szansą pokazania naszego programu - zdradził europoseł Janusz Lewandowski. - W kwestiach socjalnych nie będziemy ścigać się z PiS. Prawo i Sprawiedliwość ma tutaj wiarygodność i sprawczość - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: nazywanie reformy edukacji "deformą" to alternatywna rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 21:30
- Opozycja próbuje kreować alternatywną rzeczywistość, która niewiele ma wspólnego z tym, co się dzieje - mówił szef MEN Dariusz Piontkowski w Polskim Radiu 24. W ten sposób odniósł się do krytyki reformy edukacji i nazywania jej "deformą" przez przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń