X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Zagórski: nasze życie coraz głębiej wchodzi w cyfryzację

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 08:07
- Ważnym obszarem dla ministerstwa cyfryzacji jest nie tylko internet, ale i telekomunikacja. Odpowiadamy także za ochronę danych osobowych, który to obszar jest bardzo szeroki. W przyszłości mamy ambicję być koordynatorem procesów zachodzących w cyfryzacji - przyznał Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
Audio
  • 6.07.19 Marek Zagórski o resorcie cyfryzacji, doświadczeniach z przeszłości i celach na przyszłość
Marek Zagórski, minister cyfryzacji
Marek Zagórski, minister cyfryzacjiFoto: PR24/Pj

- Cyfryzacja ma wpływ na świadczenia elektroniczne, także na wybory. Wizerunek cyfryzacji zmienił się. Myślę, że wielkich systemów już się nie buduje, a informatyzacja coraz bardziej kojarzy się z tym, co ułatwia życie. Dowodem jest tu liczba obywateli korzystających z usług cyfrowych. Prawie 4 mln posiada profil zaufany. Są to świadomi obywatele i ten wskaźnik jest dla nas najważniejszy - powiedział Marek Zagórski.

Minister przyznał, że jest przeświadczony o tym, iż jego resort odgrywa jedną z ważniejszych ról w Radzie Ministrów - Myślę, że cyfryzacja jest bardzo ważnym elementem dla premiera Mateusza Morawieckiego. Uszczelnienie podatków w dużej mierze opierało się na zinformatyzowaniu aparatu skarbowego. Samo ustanowienie ministerstwa cyfryzacji jest ukazuje znaczenie, jakie się przykłada do tych procesów - przyznał.

Gość audycji nakreślił również główne wyzwania, jakie stoją obecnie przed ministerstwem cyfryzacji - Musimy przestawić sposób myślenia o administracji z analogowego na cyfrowy. Potrzebujemy dobrej jakości rozwiązań informatycznych, ale przede wszystkim potrzebujemy użytkowników. W Polsce nadal kilkanaście procent ludzi korzysta z rozwiązań cyfrowych. Mamy coraz lepsze usługi, ale cały czas jest sporo do zrobienia - zaznaczył Marek Zagórski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Małgorzata Raczyńska-Weinsberg. 

Polskie Radio 24/pkr

------------------------------------

Data emisji: 07.07.2019

Godzina emisji: 07.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak