X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Adrian Klarenbach

Libicki: liderki Strajku Kobiet odcięły się od parlamentarnej Lewicy

- Lewica parlamentarna chciałaby być beneficjentem Strajku Kobiet. Ale wydaje się, że panie, które zostały liderkami protestu, mówiły, że to one są prawdziwą lewicą, prawdziwą rewolucją. W tym obyczajową - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 PSL polityka lewica strajk kobiet Jan Filip Libicki Adrian Klarenbach

Prof. Sowiński: kolejność podawania szczepionki zaproponowana przez rząd jest solidarna i sprawiedliwa

- Nadzieję na poprawę sytuacji w kraju widzą pracownicy służby zdrowia, których szczepienie w początkowej fazie jest bardzo ważne. Jednak to światełko w tunelu nie jest dostrzegane w równej mierze przez wszystkie grupy społeczne - powiedział prof. Sławomir Sowiński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Adrian Klarenbach Sławomir Sowiński Koronawirus w Polsce szczepienia

Kto będzie decydował, jakie treści są słuszne? Publicyści o dyskusji wokół wolności słowa w internecie

- Wolność słowa w mediach społecznościowych to temat, który zdominuje debatę o technologii na całym świecie w najbliższych miesiącach, o tym, kto jest potężniejszy - państwa czy grupa szefów portali społecznościowych - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli również publicysta Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja") i Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach ŚWIAT USA Ameryka media społecznościowe

Szczepienia przeciw COVID-19. Senyszyn: dobrze, że jest coraz więcej chętnych do szczepienia

- Mamy do zaszczepienia ponad 9 mln osób 60+, a do tego dochodzą jeszcze nauczyciele, strażacy i inne grupy. A ciągle nie są uprzywilejowane osoby z niepełnosprawnościami, co mnie bardzo martwi, bo oni są w tej grupie poważnego zagrożenia. Optymistyczne prognozy, że może do końca marca ta pierwsza grupa się zaszczepi. Jeżeli dzisiaj słyszę, że 400 tys. osób jest zaszczepionych, to znaczy, że szczepimy średnio 20 tysięcy dziennie. Myślę, że to będzie się poprawiać i tego życzę wszystkim punktom szczepień - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Senyszyn, z Nowej Lewicy. Gościem audycji był również poseł PiS, Paweł Lisiecki. 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo Sejm Koronawirus w Polsce COVID-19 Adrian Klarenbach Joanna Senyszyn lewica Paweł Lisiecki Nowa Lewica szczepienia

Bartoszewski: szczepionka przeciwko koronawirusowi powinna być bezpłatna również w kolejnych latach

- Niezależenie od tego, czy szczepionka jest w tym roku, czy będzie potrzebna w następnych latach, powinna być bezpłatna. Podstawowym zadaniem każdego rządu jest dbanie o życie swoich obywateli - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Władysław Teofil Bartoszewski Adrian Klarenbach koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepionka

"Są korporacje, które mogą wpływać na rzeczywistość, ograniczając wolność słowa". Wiceszef MSZ o cenzurze w internecie

- Korporacje i instytucje niecieszące się mandatem demokratycznym mogą wpływać na rzeczywistość, ograniczając wolność słowa - powiedział w audycji Polskiego Radia 24 Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach ŚWIAT USA Ameryka Stany Zjednoczone media społecznościowe wolność słowa

Andruszkiewicz: nie wyobrażamy sobie dalszej współpracy z rektorem WUM, dla dobra sprawy powinien ustąpić

- Dla dobra pacjentów, subsydiów, jakie otrzymuje uczelnia, i współpracy rektor, jako osoba, która zawiodła, powinien ustąpić. W tej sprawie pan minister Niedzielski wyraził oczekiwanie nie tylko rządu, ale chyba również oczekiwanie społeczne - powiedział Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach COVID-19 szczepienia

Bartoszewski: grupa Orlen nie powinna zajmować się dziennikarstwem

- Wolałbym, żeby PKN Orlen zajmował się tym, na czym się zna najlepiej. Wyraziliśmy też zaniepokojenie, że nagle gazety lokalne są de facto przejmowane przez partię polityczną i to się nam nie podoba, całej opozycji - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Władysław Teofil Bartoszewski PSL-Koalicja Polska Orlen

Kownacki: obecność wojsk USA w Polsce jest również w interesie Stanów Zjednoczonych

- Optyka administracji Joe Bidena pod kątem obronności nie powinna ulec zmianie. Jeśli byłoby inaczej, oznaczałoby to rewolucję, a na to żaden prezydent USA sobie nie pozwoli. Byłoby to ze szkodą nie dla Polski czy określonego państwa NATO, ale dla samych Stanów Zjednoczonych -  powiedział Bartosz Kownacki, były wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Adrian Klarenbach Bartosz Kownacki Donald Trump USA

"Znów idziemy w nieznane". Paweł Krulikowski o pandemii koronawirusa

- Od początku to próba zarządzania chaosem i próba dostosowania się do czegoś, co jest nieprzewidywalne - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli również publicysta Wojciech Wybranowski i politolog Paweł Krulikowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka epidemia COVID-19 szczepienia szczepionka Wojciech Wybranowski

Stwierdził, że sceny z USA powinny być przestrogą dla Polski. Tomasz Trela: podtrzymuję te słowa

Tomasz Trela stwierdził na Twitterze, że "sceny z USA powinny być dla nas przestrogą, PiS przegra wybory, do Sejmu wpadnie Pan Rydzyk ze swoimi kumpelami i kumplami". W Polskim Radiu 24 poseł Lewicy podkreślił, że "polityka ma to do siebie, że wzbudza emocje", a on "tego tweeta podtrzymuje".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka lewica Adrian Klarenbach twitter media społecznościowe USA PiS

Spychalski: gdyby prezydent zaszczepił się poza kolejnością, opozycja natychmiast rozpętałaby aferę

- Pewne zasady i reguły zostały wymyślone przez osoby, które się na kwestiach związanych z walką z koronawirusem najlepiej znają. To oni wyszczególnili grupy osób, które powinny zostać zaszczepione w pierwszej kolejności - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzej Dudy, komentując szczepienie osób nieuprawnionych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 szczepionka szczepienia Błażej Spychalski prezydent Andrzej Duda COVID-19

"Patologia w pigułce, kolesiostwo i nepotyzm". Paweł Kukiz o szczepieniach celebrytów

- Każda dawka tej szczepionki powinna w pierwszej kolejności trafić do personelu medycznego. Co do szczepień celebrytów - mamy do czynienia z polską patologią w pigułce, kolesiostwem i nepotyzmem - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz (lider ruchu Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce społeczeństwo Krystyna Janda Paweł Kukiz Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA

"Kampania informacyjna nie jest dostatecznie skuteczna". Hanna Gill-Piątek o szczepieniach przeciw COVID19

- Do tej pory tylko połowa grupy zero, do której należą medycy, zapisała się do szczepień, i drugi raz przesunięto termin. Jeżeli grupa, która powinna być najbardziej przekonana do bezpieczeństwa procedur medycznych, odmawia zaszczepienia się, to kampania informacyjna rządu nie jest dostatecznie skuteczna - mówiła w Polskim Radiu 24 Hanna Gill-Piątek (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce szczepionka COVID-19 pandemia Krystyna Janda Leszek Miller szczepienia społeczeństwo Adrian Klarenbach

"Mienią się elitą i oczekują przywilejów". Czerwińska o szczepieniach celebrytów

- Cały czas jest to ta sama grupa towarzysko-zawodowa, która mieni się samozwańczo elitą i oczekuje dla siebie praw i przywilejów - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anita Czerwińska, rzecznik PiS, komentując informacje o szczepieniach niektórych osób poza kolejnością w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Anita Czerwińska szczepienia szczepionka COVID-19 Koronawirus w Polsce