X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dariusz Wieczorek: bon turystyczny napędza koniunkturę

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 19:10
- Problem jest również taki, że ceny tak wzrosły, że właściwie do tego bonu turystycznego trzeba dołożyć koszty sprzed roku i dopiero wtedy można wypocząć nad polskim morzem - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.

Okres wakacyjny jest w samym szczycie, tymczasem kolejne państwa notują coraz wyższe liczby nowych zakażeń koronawirusem. W Polsce też liczba zakażeń rośnie, jednak w porównaniu z ponad 10 tys. zakażeń w Niemczech czy 30-60 tys. zakażeń w Hiszpanii, polskie 150 przypadków wciąż nie wzbudza silnego niepokoju. Czy jednak tak być powinno? W "Rozmowie PR24" mówił o tym Dariusz Wieczorek.

plaża wakacje maseczki shutterstock 1200.jpg
Jedziesz na wakacje, nie zapomnij maseczki. Oto zasady obowiązujące w poszczególnych krajach

Poseł Lewicy, który przebywa obecnie w Szczecinie, przyznał, że na nadmorskich plażach trudno znaleźć jakiekolwiek wolne miejsce, tak bardzo Polacy postanowili odreagować wakacyjnie czas pandemii. Pomaga w tym rządowe wsparcie w postaci bonu turystycznego. Równocześnie jednak wyraził niepokój, że wśród turystów w ogóle nie sposób zauważyć poprawne zachowania ze względu na zagrożenie pandemią - brak maseczek, brak dystansu społecznego.

- Jeśli mówimy o bonie turystycznym, to niewątpliwie jest to element, który napędza koniunkturę, co do tego nie ma wątpliwości. Tylko problem jest również taki, że ceny tak wzrosły, że właściwie do tego bonu turystycznego trzeba dołożyć koszty sprzed roku i dopiero wtedy można wypocząć nad polskim morzem - mówił Dariusz Wieczorek.

Czytaj również:

Pytany o wzrosty zakażeń koronawirusem czy w Polsce, czy w krajach ościennych, stwierdził, że praprzyczyną jest niewystarczające wyszczepienie społeczeństwa. Dodał, że ważne jest też przestrzeganie reżimu sanitarnego, ale gdyby przyjeżdżający turyści byli zaszczepieni, ryzyko przenoszenia koronawirusa byłoby znacznie zminimalizowane.

1200x660_mag-wak_01.1.jpg
Magazyn Wakacyjny - zobacz nasz SERWIS SPECJALNY

- Różne są pomysły, rząd analizuje na bieżąco tę sytuację. Jeśli już nawet pan minister mówi o potencjalnej czwartej fali, która ma się pojawić w sierpniu, to w mojej ocenie nie ma co się obawiać chociażby kwestii dotyczących tego, że będzie obowiązek szczepień dla osób obsługujących turystów, że będzie obowiązek szczepień dla pracowników ochrony zdrowia - mówił, odpowiadając na pytanie, jak rozwiązać ten problem.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:40 PR24_mp3 2021_07_29-17-38-08_Wieczorek.mp3 Dariusz Wieczorek o walce z pandemią COVID-19 ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Dariusz Wieczorek (Lewica)
Data emisji: 29.07.2021
Godzina emisji: 17.38

PR24/jmo

Czytaj także

"W usługach publicznych byłoby to racjonalne". Poseł PO o obowiązkowych szczepieniach

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 18:44
- Jeśli są to usługi publiczne, w których taka osoba ma kontakt z wieloma osobami, to byłoby racjonalne, żeby wszystkie takie osoby były zaszczepione - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PO Michał Jaros, odpowiadając na pytanie o możliwe domaganie się przez pracodawców, by ich pracownicy byli zaszczepieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To działanie przeciw obywatelom". Winnicki o obostrzeniach dla niezaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 18:56
My dzisiaj, jeśli chodzi o te półtora roku pandemii COVID-19, naprawdę jeszcze mnóstwa rzeczy nie wiemy. Nie są zbadane do końca skutki tych szczepień: krótkofalowe, długofalowe. (...) Dlatego ludzie mają prawo mieć swoje obawy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Robert Winnicki, odnosząc się do pomysłu restrykcji i ograniczeń dla osób niezaszczepionych.
rozwiń zwiń