X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Najlepiej zarabiający płacili mniej na służbę zdrowia". Radosław Fogiel o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 17:34
- Przy dzisiejszym systemie ubezpieczeń mieliśmy sytuację, w której ci najlepiej zarabiający, których oczywiście w przypadku grypy, przeziębienia stać na prywatną służbę zdrowia, ale którzy w przypadku poważniejszej choroby i tak trafiają do systemu państwowego. (...) Oni wszyscy płacili zdecydowanie mniejszą składkę w stosunku do swoich zarobków niż cała reszta - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, komentując zmiany dotyczące składki zdrowotnej, wynikające z Polskiego Ładu.

W poniedziałek przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy podatkowej, będącej elementem Polskiego Ładu, został skierowany do konsultacji publicznych. Projekt MF przewiduje m.in., że przedsiębiorcy będą płacić składkę zdrowotną na takim samym poziomie jak pracownicy. Nie będzie też możliwości odliczenia składki od podatku. W "Rozmowie PR24" wyjaśniał to Radosław Fogiel.

Gowin PAP-1200.jpg
Poseł PiS: pieniądze z Polskiego Ładu wrócą do gospodarki, Gowin na pewno to wie

Poseł PiS podkreślił, że wiele osób najlepiej zarabiających korzysta wprawdzie z prywatnej służby zdrowia, jednak także w ich przypadku nieprawdą jest, że nie obciążają systemu powszechnej opieki zdrowotnej i z tego powodu powinni móc składkę zdrowotną odliczać od podatku.

- W bardzo jasny sposób obnażył cały problem COVID-19. Wszyscy pamiętamy, kiedy w marcu zeszłego roku mieliśmy pierwszy lockdown, wszyscy w zasadzie, którzy płacili abonamenty w prywatnej opiece zdrowotnej, w zasadzie zostali pozostawieni na lodzie. Okazało się, że w momencie takiej katastrofy, jaką jest pandemia, prywatna służba zdrowia w zasadzie się zamknęła i przestała świadczyć usługi - mówił Radosław Fogiel.

Czytaj również:

Polski Ład dla rodzin. Nie tylko "Maluch+" i emerytury bez podatku

Wpływ pandemii na gospodarkę. Firmy: negatywne skutki potrwają jeszcze co najmniej rok

- Druga kwestia jest taka, że przy dzisiejszym systemie ubezpieczeń mieliśmy sytuację, w której ci najlepiej zarabiający, których oczywiście w przypadku grypy, przeziębienia stać na prywatną służbę zdrowia, ale którzy w przypadku poważniejszej choroby i tak trafiają do systemu państwowego. (...) Oni wszyscy płacili zdecydowanie mniejszą składkę w stosunku do swoich zarobków niż cała reszta - dodał.

Gość PR24 zaznaczył także, że Polski Ład niesie obywatelom przede wszystkim zyski, co widać np. w przypadku osób na umowach o pracę. Jak wyjaśnił, po podsumowaniu wszystkich zmian proponowanych przez PiS, wszyscy pracownicy, zarabiający maksymalnie 13 tys. zł brutto, nie odczują zmian albo odczują, ale pozytywne - więcej pieniędzy zostanie w ich kieszeni. Dopiero osoby pobierające wynagrodzenie wyższe niż ta kwota, będą zmuszone więcej włożyć do "wspólnej kiesy".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:31 PR24_mp3 2021_07_29-16-35-52_Fogiel.mp3 Radosław Fogiel o Polskim Ładzie ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)
Data emisji: 29.07.2021
Godzina emisji: 16.35

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

"Kompleksowy program". Michał Moskal o propozycjach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 19:05
- Tak kompleksowego programu dla młodych, który dotyczy zarówno kwestii fiskalnych, odpowiadających na potrzeby mieszkaniowe, zdrowotne, socjalno-bytowe czy rzeczy związane z cyfryzacją, jeszcze chyba nigdy nie zaprezentowała żadna partia polityczna - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba zapewnić miejsca w żłobkach i przedszkolach". Iwona Arent o Strategii Demograficznej

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 17:29
- Jaki jest problem młodych matek, które chcą być aktywne zawodowo? Chcą mieć możliwość, żeby dziecko mogło trafić do żłobka, żeby były miejsca w żłobkach i przedszkolach. Dzisiaj tak naprawdę jest z tym ogromny problem - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Iwona Arent.
rozwiń zwiń