X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To działanie przeciw obywatelom". Winnicki o obostrzeniach dla niezaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 18:56
My dzisiaj, jeśli chodzi o te półtora roku pandemii COVID-19, naprawdę jeszcze mnóstwa rzeczy nie wiemy. Nie są zbadane do końca skutki tych szczepień: krótkofalowe, długofalowe. (...) Dlatego ludzie mają prawo mieć swoje obawy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Robert Winnicki, odnosząc się do pomysłu restrykcji i ograniczeń dla osób niezaszczepionych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarła jedna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - dwie osoby. Oznacza to kolejny wzrost liczby zakażeń tydzień do tygodnia. Tymczasem liczba szczepień przeciw COVID-19 w Polsce sukcesywnie spada. W "Rozmowie PR24" mówił na ten temat Robert Winnicki.

Tomasz Latos 1200.jpg
Tomasz Latos o promocji szczepień: warto zaangażować tych, którzy ciężko chorowali na COVID-19

Gość PR24 podkreślił, że podczas swoich spotkań z wyborcami nie namawia nikogo do szczepień, ale także nie zniechęca. Zauważył jednak, że szczepienia - co nieustannie podkreśla rząd - są dobrowolne, a w związku z tym jakiekolwiek metody przymuszania do szczepień, czy dyskryminacji w związku z ich brakiem, są złe i należy z nimi walczyć.

Czytaj również:

Zapytany, czy rząd powinien wprowadzić podobne restrykcje, jak zapowiedział francuski prezydent Emmanuel Macron, Robert Winnicki zaprzeczył. - To jest działanie przeciwko obywatelom. My dzisiaj, jeśli chodzi o te półtora roku pandemii COVID-19, naprawdę jeszcze mnóstwa rzeczy nie wiemy. Nie są zbadane do końca skutki tych szczepień: krótkofalowe, długofalowe. Nie są zbadane do końca skutki tego, w jaki sposób się zachowuje organizm po przechorowaniu COVID-19, ile czasu trwają te przeciwciała. Jeszcze kilka miesięcy mieliśmy takie zalecenie, żeby przez pół roku po przechorowaniu się nie szczepić, teraz te zalecenia są inne. Dlatego ludzie mają prawo mieć swoje obawy - mówił Winnicki.

Odnosząc się do informacji Pfizera, że 80 proc. zaszczepionych nie jest nosicielami wirusa, poseł Konfederacji stwierdził, że "chciałby poznać badania instytucji niezainteresowanych bezpośrednio dystrybucją jak największej liczby szczepionek".

- Bo to jest jednak pewien problem, że koncerny farmaceutyczne prowadzą badania, produkują, potem reklamują. Na podstawie tych samych badań - badań tych, w których interesie jest sprzedać dany produkt medyczny - potem działa opinia publiczna. Po to są niezależne rządowe czy międzynarodowe agencje, żeby te sprawy badać - mówił Winnicki.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:59 PR24_mp3 2021_07_28-17-36-24_Winnicki.mp3 Robert Winnicki o szczepieniach przeciw COVID-19 ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Robert Winnicki (Konfederacja)
Data emisji: 28.07.2021
Godzina emisji: 17.36

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

"W usługach publicznych byłoby to racjonalne". Poseł PO o obowiązkowych szczepieniach

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 18:44
- Jeśli są to usługi publiczne, w których taka osoba ma kontakt z wieloma osobami, to byłoby racjonalne, żeby wszystkie takie osoby były zaszczepione - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PO Michał Jaros, odpowiadając na pytanie o możliwe domaganie się przez pracodawców, by ich pracownicy byli zaszczepieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe zachęty do szczepień? Müller: być może zostaną zaprezentowane jeszcze dziś

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 10:00
– Chcemy podsumować szereg działań, które zostały podjęte, a nie wszystkie mogą być szerzej znane opinii publicznej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia o zachętach do szczepień Piotr Müller, rzecznik rządu. Dodał, że nowe propozycje możemy poznać jeszcze dziś.
rozwiń zwiń