X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Latos o promocji szczepień: warto zaangażować tych, którzy ciężko chorowali na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 17:34
- Być może trzeba zrobić spot z udziałem tych osób, które mają jakieś niedowłady, są po udarach, mają różnego rodzaju schorzenia, żeby opowiedziały o swoich problemach, o swoich dramatycznych przeżyciach i w ten sposób namawiały do tego, żeby się szczepić - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, pytany o sposób na promowanie szczepień przeciw COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarła jedna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - dwie osoby. Oznacza to kolejny wzrost liczby zakażeń tydzień do tygodnia. Tymczasem liczba szczepień przeciw COVID-19 w Polsce sukcesywnie spada. W "Rozmowie PR24" sprawę komentował poseł PiS Tomasz Latos.

Piotr Muller Müller 1200.jpg
Nowe zachęty do szczepień? Müller: być może zostaną zaprezentowane jeszcze dziś

Gość PR24 przyznał, że problem ze spadającym zainteresowaniem szczepieniami jest bardzo poważny i kluczowy. Równocześnie - podkreślił - on sam nie ma na ten problem rozwiązania i sam się nad nim zastanawia.

- Ja, tak jak byłem przeciwnikiem, tak nadal jestem przeciwnikiem przymusu i mam nadzieję, że w ogóle do takiej sytuacji nie dojdzie. Natomiast trzeba pokazywać różne dobre przykłady, trzeba namawiać. Widać, że te wszystkie loterie jakoś nie przyniosły właściwego rezultatu - mówił Tomasz Latos.

Czytaj rónież:

Jak stwierdził, w społeczeństwie wytworzył się "dziwny opór" wobec szczepień. Zaproponował też swój pomysł na ich promocję. - Być może trzeba zaangażować te osoby, które ciężko przechorowały COVID-19 i zrobić spot z ich udziałem - tych osób, które mają jakieś niedowłady, są po udarach, mają różnego rodzaju schorzenia - żeby opowiedziały o swoich problemach, o swoich dramatycznych przeżyciach i w ten sposób namawiały do tego, żeby się szczepić, aby inni uniknęli tych ciężkich chorób - mówił Tomasz Latos.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:10 PR24_mp3 2021_07_28-16-35-48_Latos.mp3 Tomasz Latos o promocji szczepień na COVID-19 ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Tomasz Latos (PiS)
Data emisji: 28.07.2021
Godzina emisji: 16.35

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

"W usługach publicznych byłoby to racjonalne". Poseł PO o obowiązkowych szczepieniach

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 18:44
- Jeśli są to usługi publiczne, w których taka osoba ma kontakt z wieloma osobami, to byłoby racjonalne, żeby wszystkie takie osoby były zaszczepione - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PO Michał Jaros, odpowiadając na pytanie o możliwe domaganie się przez pracodawców, by ich pracownicy byli zaszczepieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po Wrocławiu jeździ SZCZEPCIObus. Do szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 12:28
Na pierwszy rzut oka to zwyczajny autobus, ale kiedy wejdziemy do środka, od razu widać, że jest to maszyna do zadań specjalnych. Po Wrocławiu krąży SZCZEPCIObus, w którym bez wcześniejszej rejestracji można się zaszczepić przeciwko COVID-19. Skorzystało z tego już blisko trzy tysiące wrocławian. - Jest bardzo dużo chętnych - przyznaje kierowca przegubowca Marcin Muszyński.
rozwiń zwiń