X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To tylko doprecyzowanie istniejących zapisów". Anna Milczanowska o noweli ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 18:00
- Trzeba wprowadzić zapisy konkretne, mówiące o tym, że siedziba danego medium nie może być zarejestrowana na jakimś lotnisku w Holandii, a tak się dzieje teraz. W ustawie, która na dzisiaj obowiązuje, jest to wszystko zapisane. Więc my doprecyzowujemy pewne zapisy - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z PiS, komentując projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Wcześniej komisja nie zgodziła się na wnioski opozycji o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu zmian w ustawie. W debacie publicznej często padają oceny, że projekt jest skierowany przeciwko stacji TVN, która obecnie prowadzi rozmowy z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji nt. przedłużenia koncesji. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza on stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV zarejestrowanej w Holandii. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówiła Anna Milczanowska.

pap sejm komisja kultury 1200.jpg
Zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji. Komisja kultury przyjęła projekt posłów PiS

Czytaj również:

"To już jest w ustawie"

Gość PR24 stwierdziła, że zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji, która obowiązuje od 1993 roku, są konieczne i to jej zdaniem nie ulega wątpliwości. Jak wyjaśniła, chodzi o to, że są stacje telewizyjne, które - pomimo obowiązywania ustawy - nie respektują jej zapisów.

- Dlatego trzeba wprowadzić zapisy konkretne, mówiące o tym, że siedziba danego medium nie może być zarejestrowana na jakimś lotnisku w Holandii, a tak się dzieje teraz, i nie wiadomo, skąd pochodzi kapitał właściciela. To znaczy my wiemy, że on pochodzi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. A w ustawie, która na dzisiaj obowiązuje, jest to wszystko zapisane. Więc my doprecyzowujemy pewne zapisy - mówiła Anna Milczanowska.

"Kłamstwo i bzdura"

Jak wyjaśniła, chodzi o to, żeby kapitał danego medium pochodził z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a spoza niego - w ilości nie większej niż 49 proc. udziałów. Ale - tłumaczyła Anna Milczanowska - taki zapis już istnieje, ba, istniał od 1993 roku i był jeszcze radykalniejszy, bo ograniczał zagraniczny kapitał do 33 proc. Teraz chodzi tylko o to, aby przepis już istniejący doprecyzować.

- Ja nie wiem, skąd nagle się takie wielkie zamieszanie robi, jakby obóz Zjednoczonej Prawicy chciał rękę położyć na jednej z komercyjnych stacji i przejąć ją całkowicie. To jest absolutną bzdurą i kłamstwem. Chcemy po prostu, tak jak inne państwa, wprowadzić pewne rozwiązania prawne, które dają te same możliwości wszystkim innym właścicielom dużych mediów - dodała Anna Milczanowska.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:09 PR24_mp3 2021_07_27-16-34-54_Milczanowska.mp3 Anna Milczanowska o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Anna Milczanowska (PiS)
Data emisji: 27.07.2021
Godzina emisji: 16.35

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

"Basen pełen rekinów". Jacek Karnowski o TVN

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 16:00
- Nie jest jednak tak, że TVN jest obiektywne i nie posiada politycznych interesów. Stacja próbuje się prezentować jako niewinny baranek, tymczasem to basen pełen rekinów. Stacja przebrała się w zachodnie szaty, ale pamiętajmy o jej korzeniach, źródłach i o praktyce politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak decyzji ws. koncesji dla TVN. KRRiT: głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:39
"Na dzisiejszym posiedzeniu odbyły się głosowania nad przyznaniem koncesji jednak żadne nie uzyskało wymaganej większości" - napisała w czwartek Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń