X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiany w ustawie o KRRiT. Komisja kultury przyjęła projekt posłów PiS

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 15:15
Sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła we wtorek z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS.
Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Marek Suski (C) podczas posiedzenia Komisji, 27 bm. w Sejmie w Warszawie
Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Marek Suski (C) podczas posiedzenia Komisji, 27 bm. w Sejmie w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Wcześniej komisja nie zgodziła się na wnioski opozycji o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu zmian w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS.

Podczas debaty wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zgłosiła Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Jarosław Rzepa (KP-PSL) oraz Mirosław Suchoń (Polska 2050). Za odrzuceniem projektu opowiedziała sie także Iwona Śledzińska-Katarasińska (KO).

komisja kultury PAP 1200.jpg
Projekt ustawy medialnej. Komisja kultury odrzuciła wnioski opozycji

W głosowaniu wzięło udział 29 posłów, 12 poparło wniosek o odrzucenie, 16 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.

Komisja nie zgodziła się też na wniosek Urszuli Augustyn (KO) o przeprowadzenie debaty publicznej. Za taką debatą było 12 posłów, przeciw 16, 1 wstrzymał się od głosu. 

***

Podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazy poseł Joanna Lichocka (PiS) podkreślała, że w 2004 roku, kiedy Polska wchodziła do UE, została znowelizowana ustawa o radiofonii i telewizji. - I wówczas zapisano, że właścicielem telewizji czy radia działającego na terenie Polski nie może być grupa kapitałowa, która ma więcej niż 49 proc. pozaeuropejskiej własności - dodała.

Czytaj także:

- To jest zapis, który jest charakterystyczny dla krajów UE, oczywiście w innych krajach ten zapis jest znacznie surowszy, niekiedy to jest 10, 20 30 proc. My wtedy w 2004 r. mieliśmy taką ideę, żeby to było jak najbardziej liberalne, jak na warunki europejskie - 49 proc. własności pozaeuropejskiej - mówiła Lichocka.

as

Czytaj także

"Wzorowana na tym, co dzieje się w państwach Europy Zachodniej". Lisiecki o noweli ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 09:20
- Nie ma co się oszukiwać, że gdyby obecna opozycja była przy władzy, to przekaz zarówno w TVN-ie jak i TVP i mediach publicznych byłby ten sam, taki, który odpowiada dzisiejszej opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki (PiS). Gościem "Dwóch stron" był również Mieczysław Kasprzak (PSL). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie wysłuchali sprawozdania z działalności KRRiT i Rady Mediów Narodowych

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 22:19
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przedstawił w Sejmie sprawozdanie z działalności w ubiegłym roku oraz przekazał informacje na temat podstawowych problemów rynku medialnego. Politycy zapoznali się też ze sprawozdaniem z działalności Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń